Tube Rolling Tartışma Platformu

'Diğer Ekipman' forumunda ulyses tarafından 11 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Kolay gayet, çekince çıkıyor..

Collapse Signature Expand Signature
  2. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    herkese merhaba forumdan elde olmayan sebepler yüzünde baya uzak kaldım galiba :)
    ilgilenen arkadaşlar biliyordur şu sovyet malı lambalar bu aralar çok popüler;bende dayanamadım birkaç çift aşağıdaki adresten satın aldım:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl..._trkparms=algo=LVI&its=I&otn=1#ht_6776wt_1026

fiyatına göre inanılmaz çıktı lambalar..daha evvel kullandığım nos mullard (beyaz kutulu) ef95'lere göre tizler daha yumuşak ve sahnesi daha derin geldi. derinden kastım öyle böyle değil :) gerçekten etkisi kolay duyumsanacak kadar büyük..daha 10 saat kadar burn in oldu ama şu haliyle bile gayet tatmin edici - hele fiyatına göre-

bu arada satıcı kargoya vermeden önce bir mail yolluyor,mailde lambaların kutulanmış bir resmi var. size üzerindeki adres,isim v.b. bilgilerin doğru olup olmadığını soruyor ve kargounun yeterince güvenli paketlendiğini tasdik ettiriyor. helal olsun diyorum :)

3. dionemimas

dionemimas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
  4. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
  5. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,268
    Konuyu yeni farketmekle birlikte çok faydalandığımı bilmenizi isterim.Her yazılanı okudum sabırla.Benim de mk2 amfimin kendi lambaları we Ömer'den (Trooper) aldığım sürücü lambalarım war.Aslında ses karakterini değiştirmek açısından fiyatların da uygun olması sebebiyle alıp denemek lazım değişik değişik.Güç lambası olarak ta bir çift yedek almak istiyorum.Bu lambaların ortlama ömürleri ne kadar oluyor acaba ? Bir an önce yedek güç lambası almam gerekebilir.

Bu arada gümrük muhabbetleri çok keyifliydi :)

6. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Ömürleri değişiyor ama ortalama olarak 3000-4000 saat falan denebilir sanırım.

7. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    selim bende bunlardan almıştım (bir ingiliz satıcıdan). bir süre sonunda bozuldular malesef. bence o 40-45 dolar seviyesinde "nadir bulunan" modeller olmadığı sürece fazladan para vermeye gerek yok.. head-fi de "mkiii tube rolling" sayfasını takip ettiysen bu ara pek popüler bu rus malı olanlar. dikkat edilmesi gereken Voskhod fabrikasında üretilmiş olmaları birde roket işareti var kutusunda..hem aynı paraya 3 çift alıyorsun. bir ömürlük lamba ihtiyacını karşılamak demek bu.

8. hermanni

hermanni
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar ebayde bir satıcının kendi ürettiği lambalı amfilerden birini sipariş ettim. bundan sonraki amfim little dot mkiv se olsun istiyorum. ona da yakın zamanda para bulamayacağıma göre şimdilik az çok kaliteli bir lamba almak istiyorum. sorularım olacak bilenler cevaplarsa sevinirim.

1)her amfi sadece bazı model lambalarla uyumlu sanırım. ebayde fiyatları 2 yle 200 dolar arasında değişen birçok lamba gördüm. elimizdeki amfiler bunlardan sadece birkaç tanesiyle mi uyumlu oluyor?

2)çok kaliteli olmayan bir amfiye kaliteli lamba almak iyi sonuç getirir mi? bir de bu lambalar konusunda "şu kadardan fazla para vermeye gerek yok" diyebilir miyiz?

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    1) Evet bazı model lambalar bazı amfilerle uyumlu. Her lambanın kodu ve eşdeğerleri var. Örneğin EF92 ve EF95 farklı lambalarken; EF95, 6AK5, 403A, CV4010 aynı lambalar. (Birbirine eşdeğer)

2) Aldığın amfi çok girişse çok pahalı lambalara gerek yok. Şu kadardan fazla diyebileceğim bir rakam da yok işin aslı, herkes kafasına göre fiyatlandırıyor çünkü.

Collapse Signature Expand Signature
  10. hermanni

hermanni
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    satıcıya uyumlu lamba modellerini soruyorum o halde. cevabınız için teşekkür ederim.