Tube Rolling Tartışma Platformu

'Diğer Ekipman' forumunda ulyses tarafından 11 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Haha :) Sanırım pek beklememem lazım, hergün hayal kırıklığına uğramamak için. Konuyu saptırmayayım bu arada :)

2. dionemimas

dionemimas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    kayıtsız postalar genelde içinde herkezin dikkatini çekebilecek bişey yoksa ulaşıyor ama zamanı çok belli olmuyor aynı hafta içinde teslim aldığımda oldu 2-3 hafta beklediğimde oldu. ama selden etkilenme ihtimali çok düşük bence çünkü paket ya ptt nin deposunda olur yada kamyonun içinde yolda olur. ptt kamyonlarının tırların veya kamyonların takıldığı parklara takılacağını pek sanmam

3. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    kargo çinden çıkmış. ömrümü yedin ems ne diyeyim :)

4. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

ahahaha :)

5. ftt

ftt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=Be Creative link=topic=1519.msg20689#msg20689 date=1254008124]
    Haha :) Sanırım pek beklememem lazım, hergün hayal kırıklığına uğramamak için. Konuyu saptırmayayım bu arada :)
    [/quote]

ben de 32 gündür paket bekliyorum be creative, umutlarımı henüz yitirmedim (abd'den). ve evet, en ucuz opsiyondu (usps first-class). umarım güme gitmemiştir, bayram yoğunluğu kaynaklı falandır diye avunuyorum şimdilik.

6. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Haha :gulme Bakalım artık, herkesin derdi varmış meğer bu konuda. Sabır dilerim hem Witness hem de Ftt'ye :)

7. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Valla ben ebayden birşey aldığımda kesinlikle artık sigortayıda işaretliyorum, tabi varsa... 3-5 dolar fazla veriyorsun adam gibi geliyor hiç olmazsa. Ayrıca sigortalı olunca imza karşılığı veriyorlar. Yıllar önce salak postacının koca paketi 1 kat çıkıp vermek yerine, posta kutusu üzerine bırakması ve dallamanın birinin almasından sonra dikkat eder oldum artık böyle şeylere.

8. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Mymemoryden 16.siparişimde ilk kez bir sorun yaşadım gelmedi kulaklık,yenisini istettim.İngiltereden gelecek başka bir siparişim (35 gün oldu)sanırım postada nanay oldu.Postacımıza da güvenmemeye başladım,en son aradığımda onunla konuşmayı umdum ama kendisi gelmedi telefona çankaya gop hakkındaki kişiyle konuşabiliyorum hep.Bizim binada oturanlara da ben de güvenemiyorum,postacı dışarı bırakıp küçük çocuklar da almış olabilir.

9. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    amfi gümrüğe takılmış :love:

gerçi ptt ye gider gitmez bir terslik olduğunu anlamıştım;gümrükçü amca o güzelim bıyıklarını kesmiş :)

neyse çarşamba günü asıl gümrükçü takımı gelecekmiş kontrol için ozamana kadar beklemekten başka yapacak birşey yok.

bu arada işin aslını uzun uzasıya anlattı amca buna göre
    -paketlerin gümrüğe takılıp takılmayacağı daha istanbula girdiğinde belli oluyor
    -kimi paketlerin gümrük bedeli istanbuldan belli olabiliyor (çok dikkat çekici olanlar)
    -diğerleri ise şüpheli olarak ptt dağıtıma değil ptt gümrük bölümüne gidiyor.
    -peki gümrüğe takılmasına sebeb ne? Cevabı biraz kötü,yanlız fiyatı ağırlığı falan değil
    amcanın değimiyle mesela "janjanlı" kutusu olan bir kargo bile gümrüğe takılabiliyormuş.

10. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Geçmiş olsun artık ama sen de bekliyosundur muhtemelen, artık kendini paypalın %10u + damga vergisi (35 TL) ya hazırla yoksa o +35 TL cok kötü koyuyor. :)
    İnsallah senden de almazlar hasan gibi, neyse en azından gelmiş tanık walla kargoda falan bir problem çıkacak diye korkmuştum ben de...

11. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Sağolasın selim. Bende çok korktum birşeyler gelecek kargonun başına diye. Çinin adını bilmediğim şehirlerinde gezinip durdu gerçekten :)

Gümrükçü amcanın dediğine göre gümrükçüler geldiklerinde bir ücret ödemeden alma ihtimalim var. (eğer takılmayacağına kanaat getirirlerse).

Diğer bir değişle şu an şüpheli durumda kararı bekliyor kargo. Ama büyük ihtimalle birşeyler ödeyeceğiz ki pek umrumda değil çok bekledim gerçekten

12. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    182
    Gelmişse alınır artık üç beş birşeyler ödeyip. Geri gönderme yapmıyorlar çok abes birşey olmazsa. Hayırlı olsun. Alınca ilk izlenimlerini yazarsın artık. Sonra beraber tube-rollinge bakarız. Nasıl olsa aynı lambaları kullanıyorlar mk2 ile. :)

13. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    lambalı amfi kullanan sayısı forumda arttığına göre sanıyorum tube rolling tartışma platformu iyice canlanacak. :)

benimde ilk düşündüğüm şey (sorunsuz bir şekilde mkiii aldıktan sonra tabi) tube-rolling.

14. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    182
    Stok lambaların pişmesi için biraz zaman tanımak lazım yinede. Çünkü piştikten sonra gayet iyi sayılırlar. Aslında şu an birinci kalite lambaların nasıl bir ses verdiğini merak etmiyor değilim. Yani bunun üzerine daha ne yapıyorlar acaba.

15. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Walla her lambanın biraz daha farklı bir ses karakteristigi var ulyses. Mesela benim üç farklı lamba deneyip karşılaştırma fırsatım oldu.
    İlk tungsol 5654/6ak5w denedim, seste pek bir fark hissetmedim stock lambalara göre.

Sonra bir çift sylvania 6ak5w denedim ve tungsola ve stock 61JPye göre daha detaylı, daha parlak bir ses veriyor. Hatta bana çok bariz geldi fark.

Sonra da general electric 5654 çiftini denedim o da sylvanialar gibi geldi bana, belki baslar biraz daha yumuşak olabilir.

Açıkçası ben bu kadar fark olacagını sanmıyordum ama oldu. Mesela Western Electric 403B için en iyi sesi olan equivalent deniyor, açıkçası onu da merak ediyorum.

16. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    @selim
    sylvania 6ak5w acaba parlak derken,daha tiz ağırlıklı bir ses mi veriyor. Yoksa genel karakterden ziyade yüksek frekanslarda bir sivrilme mi hissettin?

Birde midleri en hacimli olan hangisiydi sana göre?

@ulyses
    seninde söylediğin gibi özellikle mkiii ile gelen lambalar hiç fena değil. ama bende çok merak ediyorum üst seviye lambaları. hele böyle çok çeşit olunca ister istemez birkaç farklı model-seri satın almak gerekecek.

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Ben de bu haftaiçi lamba almaya veya denemeye gideceğim. Ankarada iki yer buldum, denetirlerse deneyip alıcam. Olmadı direk alıcam. Aklımdan geçen Mullard M8100 veya EF95 gibi adam gibi bir pair alıp, bir de ucuzlardan bir iki pair almayı düşünüyorum..

Collapse Signature Expand Signature
  18. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    182
    Ankarada lamba satan yer var mı? Nerede?

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Netten geniş araştırmalarım sonucunda 3 yer buldum satabilecek, ikisi elinde =EF95 lambalardan var dedi. Belki daha vardır, sokağa çıkıp araştırmadım.

Birinin adresi: Kibris sok. 9/7
    Guvenevler, Cankaya
    Ankara 0312 4264905

Diğeri: ivedik organize sanayi 690.sokak no:51 ostim.tlf:3944681

Şeklinde..

Ayrıca selim de tüpleri izmirden buldu, Türkiye'de varmış satanlar yani..

Collapse Signature Expand Signature
  20. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Vallaha bende merak ediyorum tüplü amfi olayını. Değişik tüplerle ses karakteriyle oynamak zevkli olsa gerek. Benimkinin gelmesine daha 2-3 hafta var. Adamlar sipariş üstüne yapıyor malesef.