Ultrasone Edition 8 Ruthenium Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

'Ultrasone' forumunda yilmaz196 tarafından 22 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Bu bir inceleme değil. Büyük hitimal baya bir süre de yazamam. 2-3 aya ancak gelir ayrıntılı birşeyler. Ama kulaklıktan gerçekten çok etkilendim ve ufak bir kaç şey söylemek istiyorum. Denon d7000-jvc victor-ultrasone edition 8 arasında yaptığım araştırma sonunda, edition 8 de karar kılmıştım.

Öncelikle hayatımda gördüğüm en güzel objelerden biri. Tam bir fetiş objesi yapmış adamlar. Heralde prada, versace kulaklık yapsa böyle birşey olur. Malzeme üst düzey. Deri kısmı asla terletmiyor. Çok yumuşak bir hissi var. Kulaklık kupalarını tutan kısımlar metal, işçilik çok iyi. Kupaların üstü ruthenium denen bir maddeyle kaplı, piano black kaplamalar giib bir hissi var ama dayanıklıymış baya denildiğini göre. Kulak padleri de kafa bandı da aynı deriden. Yanında yine deriden bir taşıma çantası var. Silme bezi ve uzatma kablosu da kutuya dahil olanlar. Kutusu pek çafçaflı değil kendi gibi.

Sese gelecek olursak, şu ana kadar aldığım hiç bir kulaklığı 3 saat aralıksız dinlememişimdir.(alır almaz) Hd800 dahil. Ama edition 8 i kulağıma takar takmaz inanılmaz hoşuma gitti. Hem de vibeza bağlamıştım. Hatta açıkcası bu alet playerlar için yapılmış özellikle bana kalırsa. Daha sonra wooya bağladım, ama sanki playerdaki performansı daha hoşuma gitti. Belki de bu kadar pahalı olmasının sebebi budur :knuppel2: Playerlarla bile çok üst düzey performans vermesi... Alette en ufak bir dip ses yok. 30 ohm olmasına rağmen.
    Bas: Bas konusun da zaten çok övgü alan bir kulaklık. Ben kapalı bir kulaklık olmasının basa etkisi var muhakkak. Ama gerçekten çok rafine, temiz, aynı zamanda kendini hissettiren bir bası var. Asla abartı değil, tam kararında.

Mid: Kulaklıkta biraz midbas var, ama bence bu midbas kulaklıklara renk ve dinleti zevki katan bir unsur, tabiki kararında olursa. Vokaller ne grado gibi yüzüne, ne hd800 gibi geniş alanda geliyor. İkisinin ortasında bu konuda.

Tiz: Tizleri mükemmel. En ince ayrıntıyı duyuyor ve kaçırmıyorsunuz. Gradoya benziyor. Ama gs1000 gibi agresif değil. Edition 9 da varmı sibilans galiba, bunda düzeltmişler kesinlikle. Şu ana kadar asla yormadı ve tırmalamadı kulaklarımı.

Konfor: Hd650 gibi yumurta şeklinde oval. En azından benim kulağımı içine alıyor, ama biraz büyük kulaklılar sorun yaşayabilir. Ne kafa bandı ne padler sıkıntı yapıyor. Saatlerce dinlenecek bir kulaklık. Ayrıca yatağa yatıp ta çok rahat dinleti yapabilirsiniz. Ne tam portable kıvamında ne tam hd800 tadında, orta bir büyüklüğü var.

Sonuç olarak kulaklık gerçekten çok iyi. Dengeli bir yapısı var. Gerçekten hız konusunda hd800le aşık atabilir, hiç çuvalladığına tanık olmadım. Baslar asla diğer frekansları kapatmıyor. Playerlarla ve bilgisyaarda tam performansa çok yakın kullanmak mümkün. Çok rahat sürülüyor. Kapalı olmasına rağmen, sahnesi baya iyi. Hiç kapalı kulaklıktan dinliyormuş giib hissetmiyorsunuz. Belki bunda s-logic in payı vardır. Ama 1500 dolarlık fiyatı biraz abartı. Bence çok rahat 1000 dolar gibi satılabilirmiş. Lüks bir tarafı var kulaklığın. Gidip bir prada çanta alıp verdiğiniz paraya benziyor.

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Hemmen ilk ve aptalca bir soru benden gelsin: Bunların kadife padlerini de görmüştüm sanki, var mı, doğru mudur?

Collapse Signature Expand Signature
  3. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Bilmiorum vallaha Hasan. Bence yoktur, gerek te yok çünkü. Padler kadifeden daha kaliteli. Ama belki özel seri falan çıkarmışlarsa bilemem.

Düzeltme: Amma çünkü kullanmışım ;D

4. thetrooper00

thetrooper00
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Hayırlı olsun. Valla kulaklık değil bu dediğin gibi mücevherimsi bir şey. :cheesy: Hani takıntılı olmayanlar vardır muhakkak ama sırf dış görünüm için bile o kadar para edebilir. Yeni ekipmanlar geliyor yavaş yavaş, bu seneki buluşmanız daha eğlenceli geçecek. ::)

Valla ben bu tarz kulaklıkları yani ekstra dac+amfi ile maksimize edilmeye gerek duymayan modellere karşı daha bir sempati duyuyorum. Bir nevi omaj hammallığından kurtuluyo insan ama sonuçta cepten dac+amfi parası çıkıyo ayrı mesele. ;D

5. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Değil mi ama, tam olarak self-sufficient denen mesele işte, çok takdir edilesi :) Yok onun bunla sinerjisi, yok ötekisiyle dipsesi demekten bıktık. Sonsuz sayıda kulaklığın sonsuz sayıda amfi ve sonsuz sayıda DACla performansını tahmin etmeye uğraşıyoruz.

Hayırlı olsun, gerçekten müthiş bir görüntüsü var. Bu arada padleri Etiyopya'daki koyunlardandı yanlış hatırlamıyorsam ::) Ultrasone genelde çok hızlı kabul ediliyor bu arada zaten, bence biraz daha zaman geçince HD800'den daha hızlı bulman da doğal. Genelde elektronik müzik için ilah kabul ediliyor, forumdaki elektronik müzik severlere de duyurulur buradan (biraz kıskandıralım).

6. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Gerçekten çok güzel görünüyor ultrasone kendi tarzı olan markalardan birisi. Kulaklık hayırlı olsun yilmaz196

7. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,300
    Metinin dediği gibi hakikaten ilah bir kulaklık elektronik müzik için.Dinlediğim müzikle ilgili takıldığım bir forumda yaz aylarında ultrasone marka kulaklıkları uygun fiyata getireceğini söyleyen we kulaklıkları öwe öwe bitiremeyen bir arkadaş wardı ama ne zamandır sesi çıkmıyor.Dediği gibi olursa alınası bir kulaklık.

Hayırlı uğurlu olsun Erdinç tosunuma da :-*

8. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    O rujlu dudaklarını yirim senin :love: Sağolasın özgürcüm. Daha iyileri sizlere.

9. toytoy

toytoy
    Expand Collapse
    Guest

ülkemizdeki ultrasone distribitörü değişti artık ultrasone ları compel getiriyor... kapalı tip kulaklık isteyenlere bende tavsiye ederim... yaklaşık 3 aydır bende proline 750 kullanıcısıyım... sansa clip ile kullanıyorum... sessel olarak memnun sayılırım... ama bence de fiyatının kulaklığı değil... yani o parayı verince insan makyajının daha iyi olmasını bekliyor... neyse çok uzATmadan... yilmaz 196 ya hayırlı olsun diyorum...

10. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Erdinç hayırlı olsun. Çok yakışıklı bir alet. Güle güle kullan

11. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Şimdi böyle yorumlar yapıyorsun ama meraktan çatlıyoruz burada ;D Hayırlı olsun :)

12. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Güle güle kullan hocam, gerçekten çok hoş görünüyor. :)

13. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    Hayırlı olsun hocam. Ultrasone gerçekten de diğerlerinden ayrı duran bir tarza sahip. Çoğu kapalı olmasına rağmen sesini en çok merak ettiğim markalardan. Yıllar önce aklıma gelen ancak hayata geçmemiş bir varsayımımdan yola çıkmışlar s-logic ile. Varsayım basitti aslında. Ses bir dalga olduğuna göre bu parabolün bir merkez noktası ve doğal olarak da bu noktanın bir denklemi vardır. Beynimiz iki kulağımız arasındaki milisaniyelik işitme farkından bu hesaplamaları anında yapar ve sesi konumlandırır. Matematikte vardır bu hesap. Öyleyse neden yapay olarak merkezi daha uzakta olan paraboller oluşturulamasın. İşte bu ilkeden hareketle sesi tekrar tekrar yansıtma gibi bir yol izlemişler. Böylece en son elde edilen parabol ilkine göre çok daha uzak merkezli oluyor. Ama bu işlem sırasında ilk parabolleri duymamızı nasıl engelliyorlar onu anlamış değilim. Neyse fazla uzatmayayım ben en iyisi. Mühendislik, teknik ve kalite bakımından takdir edilecek kulaklıklar yapıyor adamlar. Biraz daha ucuz olsalar keşke.

14. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Teşekkürler. Hd800 de ve bunda da driverlar açılı yerleştiirlmiş. Asıl olay bunda aslında. Abartı bir teknoloji olduğunu sanmıyorum. Ufak bir açı vermek sahneyi acayip genişletiyor demekki. E tabi bu da 3d ye neden oluyor. Yoksa stereo kaynaktan 3d vermenin bir esprisi yok, olay sahneyi genişletmek.

15. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    637
    Tasarımını inanılmaz başarılı bulduğum bir ürün.incelemenizi merakla bekliyor olacağım.

Collapse Signature Expand Signature
  16. EZEL_34

EZEL_34
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba...

Bende bu kulaklıktan alacağım. Kulanan arkadaşların önerilerini biraz daha detaylı alabilirmiyim? elektronik müzik dinliyorum genelde.