Ultrasone HFI 580 Kulaklık İncelemesi (rev. 10.02.12)

'Ultrasone' forumunda Engin tarafından 6 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    168
    hfi580 için anfi satın almak bana da mantıksız geliyor. bu kulaklığın özelliği kolay sürülebiliyor olması zaten. portable olarak kullan, büyük nimet. anfiyi daha üst sınıf bir kulaklık aldığın zaman düşünürsün. bir hafta burn-in yap. hala basları sana yetersiz geliyorsa satıp dt770 falan alırsın.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Uzun suredir hep radarimda olan bir kulaklik oldugu icin baya bir inceleme okudum, karsilastigim ifadeler en hafifinden "exceptional bass response"tan baslayip "beats-killer bass quality"e kadar gidiyordu :) bu kulakligi tanimlamak icin kullanilan her 10 kelimeden sekizi bass'ti yani. Acaba diyorum ki benim egitimsiz kulaklarim bas kalitesi kavramini mi yanlis anladi? Yoksa internette gereksiz bir hype mi olusmus anlamadim. Ama bir yandan da dedigim gibi tipki benim tepkimin aynisi veren birkac yorum okudugum icin huysuzlandim biraz :) yoksa bende bir sorun var diyip gecicektim.

Bu arada herkese yorumlari icin tesekkur ederim, kulaklik konusunda derin bir gecmisim olmadigi icin kafam cabuk karisabiliyor :) sayenizde bilgi sahibi oluyorum ben de.

3. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    Bence biraz yakın ve değişmezse garantiye verin TR den aldıysanız.

4. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Umarim konuyu fazla dagitmiyorumdur ama, garantiye verebilmek mumkun mu gercekten boyle bir durumda? Turkiye'den aldim ben kulaklari, tam esnaf isi bir alisverisle Tunel'deki bir dukkandan hatta. Alirken sordugumda garantiyle ilgili pek hos seyler soylemediler acikcasi. Bildigim kadariyla compel dagiticiligini yapiyor ultrasone'larin ama kutunun uzerinde compel ile ilgili bir ibare de yok. Sitelerinde bandrol olmasi gerekiyor urunlerimizin uzerinde falan diyorlardi :)

5. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Herseyden once sizden tecrubeli ve veya daha guclu kaynakli birileriyle deneyin ki emin olun. Eger ciddi guc verince hala bas azsa tamam.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bass quality ile quantity karıştırılıyor olmasın? Review larda hep quality demişsiniz, kaliteli bas yüksek miktarda olmak zorunda değil, hatta genelde aşırı yüksek bas olursa kolay kolay kaliteli demezler.

7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,245
    Benimde aklıma o geldi. Ancak Amazondaki büyük çoğunluk aynı ayrımı yapmış olamaz diye geçti aklımdan sonra. Mesela IE80'nin bası kalitesiz, ama muhtemelen çoğunluk öyle düşünmüyordur.

Gerçi ben hala yeterli miktarda ve kuvvette bas üretebilmenin, bas kalitesinin bir boyutu olduğunu düşünuyorum. Yani az miktarda ama çok derin ve ayrıntılı bas da "kaliteli" sayılmamali bence. Çünkü limiti alınca olmayan ancak sonsuz kaliteli basa uzanıyor mesele. :D

8. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Fiio E10k alınca işler değişti. Henüz hala çok fazla dinleme imkanım olmadı ama artık basshead olmadığım için şikayetim olacağını sanmıyorum :) ilk dinlememde fazlasıyla yeterli geldi baslar. ama amfisiz dinlediğimde hala fikrim sabit, bir yerde bir yanlışlık var ama nerede :)

2 kişi bunu beğendi.
  9. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Bende bu kulaklığı inceliyorum,burn in nasıl yapılıyor

10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Çalıyon,kendi oluyo. ;)

(Orta-yüksek ses düzeyinde bir müzik kaynağına bağlı şekilde uzun süreli çalsın.Ara ara yüksek seste de çalsın.EQ ayarlarıyla oyna zaman zaman.Özellikle mid-tiz ve tiz bölgesini yükselt bazen.Kulaklık çaldıkça çiğliği gider.Kablo yanar,sürücü yanar v.s.Arabalardaki rodaj süresi gibi düşün.Haa acelem yok diyorsan ilk cümleye bak. :wink )

#90 DefinitioN, 13 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Haziran 2017
    8 kişi bunu beğendi.
  11. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 13 Haziran 2017 ---
    Rcok ve metal müzik için bu kulaklığı önerirmisiniz yada beyerdynamic dt 990 pro dahamı iyidir

12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Rock müzik için önerebilirim zira bateri vuruşları yumruk gibi.Metal müzik için uyumlu olacağını sanmıyorum.Öyle hatırlıyorum en azından.

DT 990 başka birşey.Amfi ister,hatta amfi seçer.Basları yine harika ve tizleri de iyi DT990'ın.HFI580 kadar tak-dinle bir kulaklık değil ama.

13. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Hi-fi müzik çalarlarda ki performansı nedir hocam,astell kern vb müzik çalarlarda

14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    580'i üst düzey müzik çalarlarla dinlemedim.

15. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
    Yalnız bir ekleme yapalım. Ben de bir süre bu kulaklığı kullanmıştım ve bana göre en büyük kusuru kafa bandı. Kafa bandının tepesindeki süngerin içinde sert bir plastik parça vardı ve o resmen kafamın tepesine ezercesine baskı uyguluyordu ki, benim kafamda öyle büyük değilidir.

Alırken bunu da dikkate almanızı tavsiye ederim.

Lotoo PAW Gold ile kullandığım zamanlarda çok keyif almıştım HFI 580'den. ATH M50'den bile daha keyifli çalıyordu. Biraz fazla tizlidir ancak canlı, yabancıların vivid dediği bir tiz sunumuna sahiptir. Vokaller biraz geridedir ancak rahatsız edici bir boyutta değil. Bass da gümbür gümbürdü maşallah :) Elektronik ve Pop müzik için ideal bir kulaklık diyebilirim. Ancak yukarıdaki nedenlerden elden çıkardım, bilginiz olsun.

5 kişi bunu beğendi.
  16. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim hocam sağolun
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 14 Haziran 2017 ---
    @moonstar Rock ve metal müzik türleri için hangi kafa üstü kulaklığı önerirsiniz hocam

2 kişi bunu beğendi.
  17. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
    Rock dinlediğim türler arasında yer alıyor. Fakat Metal pek ilgi alanıma girmiyor maalesef :) Bu nedenle başta @karanehir35 Ahmet olmak üzere Metal sever arkadaşlarımızın daha iyi tavsiyeler verebileceğini düşünüyorum ;)

18. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    fiyat aralığına, sürücü tipine (planar, dinamik) ve açık - kapalı tarzda olmasına göre cevaplar değișir

5 kişi bunu beğendi.
  19. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Biraz acemiyim hocam ama kapalı tercihim ve müziği,sahneyi ve vokali boğmamak kaydı ile bas ağırlıklı olsun diyorum.Bütçem 1000 tl ye kadar ama 1500 ü zorlayabilirim.

20. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    metal müzik olarak ne tarz dinliyorsunuz hocam? Heavy/Thrash/Death vs vs... Bir de alacağınız kulaklığı besleyebilecek bir amfiniz var mı yok mu ona göre de işler değişebilir :)