Ultrasone Hfi 580 vs Hfi780 (kısa inceleme)

'Ultrasone' forumunda Mair tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bugün karlar yağmurlar altında Compel'e gittim. Mekan Şişli'de, eski vergi dairesinden yukarı çıkınca ileride. Girdim içeri, dedim demo yapacağım. Dediler gel yap. Bir de hfi 780 rica ettim ki birebir kıyas yapayım. İlk önce frekans grafiği:

Hfi 780
    Hfi 580

kaynak: ipod video 5+e11+bakır lod

780 yeni, 580 eski model. 780 Kafada biraz daha az iri duruyor. Ayrıca metal driver üniteleriyle göz dolduruyor. 580'de böyle değil. Ayrıca her ikisinin de kulaklara oturmaları sıkı, kayma gitme hissi yok. Hatta geçen akşam kulağımda 580 varken Sirkeci tramvay istasyonundan Eminönü iskelesine kadar vapura yetişme gazıyla koştum :upss Koşum bittiğinde ben tükenmiştim ama 580 değil. Hala oradaydı :) Benzerini 780'den de beklerim :)

İş sese gelince, 580'de baslar da midler de tizler daha önde, tam anlamıyla kafanızın dibinde. Hele bol davullu bir rock parçada tam bizim Emrah'ın sevdiği tadda, baslar midenizde :) 780'in ise biraz daha serin bir duruşu var. Hem kulağa 580'e göre daha az bastırmaları, hem de bununla bağlantılı sesteki ferahlık ve netlikteki +'ları dikkat çekiyor. Ancak eğri oturalım doğru konuşalım, aradaki fark geceyle gündüz kadar değil :) 780 ampa biraz daha ihtiyaç duyuyor, o kadar.

Nihai karar sevdiğimiz ses rengine göre şekillenecek.

hfi 580 için benden çok daha iyi iş çıkarmış bir Ononra var, okuyunuz. http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=3067.0

Collapse Signature Expand Signature
    #1 Mair, 15 Mart 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    53
    Eline sağlık , inceleme benim için önemli :)

3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Ultrasone incelemeleri arasına taşıyorum. Bu kadar yorum bile yeterli. İnşallah herkese örnek olur :)

4. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Benim hfi 580 de geldi. O kadar çok baskı yapmıyo ya kafaya kocaman kafam vardır bilen bilir :D padleri çok yumuşak.Ses süper ya.Aynı anda 3-4 enstrümanı ayırt edebildim.Basslarda arkadaki ziller kesinlikle kaybolmuyor.Cal!da duymadığım bazı zilleri duydum böylece.Bassına diyecek yok zaten.1 ay sonra inceleme yaparım belki.

5. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Bende büyük umutla hfi -680 aldım ama hemen geri iade etttim.Boyutları bana çok büyük geldi .Bir de değiştirilemeyen 3 metre kalın bir kablosu vardı .Bence taşınabilirliği düşük bir kulaklık .

6. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Yeni konu açmak istemedim kirlilik olmasin diye.
    Bu iki kulaklık arasında ultrasone pro 650 modeli var. Dinleyen bilen var mi acaba ?
    Nasıldır ses detay kalitesi falan ?
    Headfi falan yurtdışı yorumları baya iyi ve 200 dolar dan aşağı satılmıyor gibi.
    Ama biri 200 tl ye satıyor . Bu fiyat nedn öyle onu anlamadım. Sahteleri var mi bu serilerin.
    Neyse kısaca Pro 650 Kulaklık hakkında bilgisi olan var mi acaba