Ultrasone PRO900 Kafaüstü Kulaklık İzlenimleri

'Ultrasone' forumunda witness tarafından 28 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. janvaljan

janvaljan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Çok geç bir yanıt olacak, ben şimdi fark ettim kusura bakmayın. Forumda en azından sonradan arayanlara faydası olsun diye yazıyorum: Ses yalıtımı konusunda çok başarılı
    , ben genellikle uçak vb uzun yolcuklarda vs kullandım sonradan bu kulaklığı, ne yanımdakiler ses duyuyuyordu ne de ben dışardaki seslerden rahatsız oluyordum, ha bu konuda
    bir noise cancelling özellikli kulaklıklar kadar iyi değil ya da şöyle söyleyeyim mesela tamamen sessiz bir odada dinlerken yanınızdaki sesleri az da olsa duyabiliyor ama kapalı
    olup da bu kadar başarılı olmayan bir çok model olduğu göz önüne alınırsa ben pro900 ü bu konuda başarılı bulmuştum.

Collapse Signature Expand Signature
  2. RazerMamba

RazerMamba
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Hocam, elınize sağlık.

Ben birkaç soru sormak ıstıyorum, affınıza sığınarak. Acemi birisiyim aranızda yeniyim.

pro900 ve pro 2900 arasında ne gibi fark var biliyorsanız söyleyebilirmisiniz?

Ben kulaklık arıyorum öncelim filmler ve oyunlar, fakat muzıkte dınlemeyı sevıyorum, yabancı pop, tekno, hınt şarkıları fılan dınlıyorum.

dt770 dt 880 pro900 ve pro 2900 arasında seçim yapıcam, sizce hangisi bana daha uygun olur.

3. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    İnceleme ve bilgilendirme için teşekkürler...

4. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    ses karakteri olarak beyerdynamic'leri ve ultrasone'ları bi ayırmak lazım. baya farklılar. mutlaka deneyin derim almadan önce. bir de açık kapalı olayı var tabii. 880 yarı açık iken 770 kapalı tarzdadır. 2900 açık iken 900 kapalı tarzdadır. dışarıya ses gitmesi durumu önemli mi değil mi ona göre elersiniz. Hatırladığım kadarıyla 900 ve 2900 ses karakteri olarak pek farklı değildi. Ama beyerlerden baya farklılar ikisi de. Beyer dt770 baya geniş ve derin bir sahneye sahip. Arka plan çok karanlık. Enstrüman ayrımı üst düzey. Sunum V shaped. Baslar ve tizler oldukça güçlü. Midler ön planda değil. Pro 900 de ise midler ön planda, frekanslar daha dengeli. Ama sahne genişliği ve enstrüman ayrımında beyerdynamic i geçebilir mi onu bilmiyorum. Karşılaştırmak lazım. Bunları hep hafızadan söylüyorum tabii. Birebir dinlemeniz en iyisi olur.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 13 Haziran 2017 ---
    Yalnız konu üste çıkınca yeni soru gelmiş zannedip 2014 yılının sorusuna cevap vermişim. Olsun, birisinin işine yarar belki :D

6 kişi bunu beğendi.
  5. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,473

7 kişi bunu beğendi.