Ultrasone Signature Pro - karşılaştırmalı izlenimler

'Ultrasone' forumunda artears tarafından 14 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

1. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,445
    Bu daha sonra geliştireceğim bir yazı olacak ama bir başlangıç yapayım dedim :wink. Compel'de Ultrasone Signature Pro, Ultrasone Signature DJ ve Ultrasone Edition 8 kulaklıklarını inceleme ve hepsi ile bir yaklaşık 15'er dakika geçirme fırsatı buldum. Kaynak olarak Colorfly C4 kullandım. Bu yazı sadece bu karşılaştırma ile ilgili olacak, fırsat bulunca da Signature Pro'yu bendeki HD800 ile de karşılaştıracağım, o da bir sonraki yazı olacak...

Kısa not: Bu yazıda fotoğraf yok, diğer modellerin fotolarını çekemedim, HD 800 ile karşılaştırma yapınca fotoları koyarım.
    Değerlendirme: 3'lü bir değerlendirme olduğu için puanlama +1, 0 ve -1 olarak yapıldı.

Öncelikle dış görünüş:

Signature Pro: Siyah basit bir tasarımı var, ucuz durmuyor ama fiyatını da göstermiyor, açıkçası benim hoşuma giden sade bir tasarıma sahip. Ben bu kulaklığı evde kullanmayacağım için tasarımının çok gösterişli olmaması gerekiyordu, o açılardan Signature Pro benden bir +1 aldı.
    Signature DJ: DJ kulaklığı, beyaz ağırlıklı, spiral kablosu var. Açıkçası kişisel fikir olarak bence Signature Pro'dan ucuz gözüküyor, ama rengi nedeni ile de dikkat çekiyor yine de. Benden 0 aldı.
    Edition 8: Bu kulaklıkla dışarı çıkılmaz, mücevher gibi yapılmış. Çok şık duruyor, ama benim kriterime uymuyor, çok dikkat çekiyor, benden -1 aldı.

Kullanılan materyaller:

Edition 8: Yukarıda anlattığım sebeplerden +1
    Signature Pro: Siyah olduğu için DJ modelinden bir adım önde, en azından kirlendiydi, temizlemek zorunda kaldım gibi sorunlar olmaz. Skorum: 0
    Signature DJ: En ucuz hissi bu verdi: -1

Rahatlık:

Signature Pro ve Signature DJ: İkisi de birbirine çok benziyor, rahatlar ve kulağıma tam oturdular, ayar sorunu yok, ikisine de +1
    Edition 8: Kulakları saran kısımlar diğer modellere göre ufak, kulaklık müthiş gözüküyor ama bana ufak geldi, rahat edemedim, başkası çokl rahat edebilir ve diğer modellerin üzerine çıkartabilir rahatlığını, bana sadece biraz küçük geldi: 0

Ses kalitesi:

Bu kısmı değerlendirirken genel izlenimlerimi yazacağım, çok detaylı yazma şansım zaten yok, tavsiyem, hepsini dinleyin ve yazılanlara güvenip almayın bir kulaklık modelini :wink

Bu arada bunlar demo kulaklıklardı, ama burn-in olmamışlardı muhtemelen yeterince, ama bu hepsi için geçerli, o yüzden çok da önemli değil bu nokta. Ayrıca, bugüne kadar çok kulaklık dinledim ve burn-in kulaklığın genel karakterini değiştirmiyor bence. Farklar olabilir, ama bir kulaklığı diğerinden aynı şartlarda daha çok beğendiyseniz, burn-in sonrası da bu kanınız kolay kolay değişmez. Şimdi izlenimlerime geçeyim ve bunları biraz karışık yazacağım, o yüzden kusuruma bakmayın:

Signature Pro notaları çok belirgin çalan, detaylı ve vuruşların sönümlenmesini hissettiren, tizleri detaylı olsa da kulak tırmalayacı olmayan, bass'ları da yeterli miktar ve kaliteye sahip çok rafine bir kulaklık. Signature DJ'yi dinlediğimde aynı nota belirginliğini ve vuruşların sönümlenme hissini alamadım. Bence aynı rafinelikte olmayan ve Pro'dan daha alt seviyede hissettiren bir kulaklık. DJ sanki çalıp geçiyor notaları, acelesi varmış gibi. "Haydi parça bitse de gitsek" tadında çalıyor. Açıkçası bass miktarının daha çok olduğu iddia ediliyordu ama ben o hissi de almadım, belki burn-in sonrası değişiklik gösterir. İki kulaklığı dinleyince, ki DJ'in fiyatını bilmiyordum o zaman, yaptığım yorum şu oldu: "DJ, Pro'dan 250-300 Avro daha mı ucuz?" Compel'deki arkadaş da "Sizce o kadar fark var mı?" dedi. "O kadar fark olup olmadığı tartışılır, zaten belli bir seviyeden sonra az farklar için çok para veriliyor" diye cevapladım kendisini ve iki kulaklığın da benzer fiyatta olduğunu görünce şaşırdım açıkçası. Eve dönüp baktığımda, Amerika fiyatları arasında $300 fark olduğunu gördüm ve kötü bir tahmin yapmadığımın farkına vardım 8).

Edition 8'e gelince: Kesinlikle Signature Pro ile benzer rafineliğe sahip, ses kalitesi olarak Pro da Edition 8 de DJ versiyonundan biraz daha yukarıda. Zaten Signature Pro modeli Edition 9 sürücülerini kullanıyormuş öğrendiğim kadarı ile. Buna mukabil, fiyattan bağımsız olarak Signature Pro serisini alırdım, hatta aldım :). Sebeplerine gelince: Signature Pro sanki biraz daha detaylı çalıyormuş gibi geldi, ama bunu yaparken hiç yormuyor insanı. Edition 8'in midrange'i Signature Pro'da aldığım zevki vermedi, bu arada belirtmeliyim, satın aldığım Pro ile demo Pro biraz farklılar, satın aldığım okuduğum yorumlara daha çok uyan daha nötr bir kulaklık (HD800 nötrlüğü değil, ama Ultrasone ailesi içinde bir nötrlükten bahsediyorum), Compel'deki biraz daha bass'lı çalıyor. Ben satın aldığım versiyonu daha da çok beğendim. Satın aldığım versiyon ile Edition 8'i karşılaştırırsam, Edition 8 daha renkli bir kulaklık ve ses spektrumu sanki biraz daha bass'a kaymış ama detaylar Pro kadar yok, ayrıca Pro'da da yeterince bass kalitesi ve miktarı var. Buna mukabil, Edition 8'i Signature Pro'ya tercih edenlerin de olabileceği gerçeğini de kabul ediyorum.

Ses kalitesi puanlarım (fiyattan bağımsız):

Signature Pro: +1
    Edition 8: 0
    Signature DJ: -1

Sonuç: Signature Pro bence dışarıdan fark edilmeden (dikkat çekmeden) müzik dinleyebileceğiniz en kaliteli kapalı kulaklık. Ayrıca sürülmesi de çok kolay. Colorfly C4 ile her gün işe taşıyorum, ayrı amfi ve dac ihtiyacım da olmuyor. Kişisel tercih olarak Edition 8 de belki Signature Pro'ya tercih edilebilir, netice daha nötr bir tarz istenmeyebilir, müzik zevkine ve tercihlere bağlı, ama yine de ilk yorumumun arkasındayım, bu durumda dahi dikkat çekmeden müzik dinlemek için Signature Pro şu an bence birinci sırada. Bir avantajı, benim kişisel tercihlerim için ses kalitesi olarak da Edition 8'in önünde yer alıyor.

Collapse Signature Expand Signature
    10 kişi bunu beğendi.
  2. erarslan1081

erarslan1081
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İncelemeniz için teşekkürler.Ben de bir kulaklığın sadece tavsiyeler üzerine alınmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.Sonuçta bu iş kulak ve müzik zevkine bağlı olduğu için herkesin beklentisi ve memnuniyet düzeyi faklı oluyor.Mümkünse dinleyerek kulaklık almak daha iyidir.

3. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,445
    Rezerve (bu yeri rezerve etmeyi unutmuştum, 3. sıra oldu ::)) - HD800 ile de karşılaştırmam lazım :)

4. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Selamlar @artears . Colorfly C4 ile bir kafaustu kulaklık arayısındayım simdiye kadar begendiginiz kulaklıklar hangileri ? .Ayrıca bu incelemesini yaptıgınız kulaklıklardan bir modeli almayı dusunuyorum dinledigim muzik turleri rap,trip-hop ve elektronik muzik agırlıklı .Tavsiyeniz C4 icin hangi kafaustu kulaklık olur ?

5. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,445
    Geç cevap için kusuruma bakmayın @sadakat62. Bu üstte bahsettiğim kulaklıkların hepsini Colorfly C4 ile test ettim. Açıkçası Signature Pro benim zevkime ve tarzıma daha uygundu. DJ bence daha alt seviye bir kulaklık, ama Edition 8 aynı kalitede diyebilirim. Edition 8'in karakteri benim tercihlerime uymadı (biraz daha renkli çalıyordu), aynı zamanda dış görünüş (benim kullanımım için bu kadar lüks gözükmesi uygun değildi) ve kulağa oturma açısından da benden biraz eksi puan aldı. Bu demek değil ki başkası Edition 8 kulaklıkları daha çok beğenmeyecek. Şunu da söylemek isterim ki ben kulaklıkları dediğiniz tarzlarda bir müzik ile test etmedim. Önerim, Signature Pro ve Edition 8 üzerine yoğunlaşın, ama İstanbul'da iseniz kesin distribütöre gidip test edin. Mesela Edition 8'in sesini ben daha çok beğenseydim dahi onu almayabilirdim, zira kulaklık tarafı bana biraz küçük geldi açıkçası. İşin bir de ergonomik tarafı var, bunu da yadsımak mümkün değil.

Sonuç olarak çok yardımcı olamadım biliyorum, ama yukarıda kulaklıkların ses karakterleri hakkında da yorumlarım var, bu size genel bir fikir verecektir. Signature Pro aralarında en nötr çalanıydı mesela. Siz bu tarzı beğenmezseniz zaten onu elemek lazım. Bu biraz kişisel tercihlere bağlı bir hobi. İşin sinerjisi olarak baktığımızda bile benim daha sinerjik bulduğum bir komboyu siz beğenmeyebilirsiniz. Bence Signature Pro ile C4 gayet uyumlu, ama C4 bu 3 kulaklığı da sorunsuz sürebiliyor. Siz kendi tarzınız müzikler ve player'ınız ile bir deneme yapmalısınız bence.

6. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Ne demek estagfurullah.Yardımların icin cok tesekkur ederim gayet yardımcı oldu degerli izlenimleriniz @artears.Bakalım deneme fırsatı bulursam dediginiz gibi daha faydalı olur .Saygılar.

7. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Vmoda M100 mü yoksa ultrasone signature dj mi toplam ses kalite açısından. Bas temelli doğal sıcak bir kulaklık istiyorum ikisi arasında kaldım.

8. Alp Santorelli

Alp Santorelli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    allen&heath,pioneer ve akg harici dj performans kulaklığı aramak macera olur hadi alternatif olarak sennheiser ve sony de katalım,velev 2.500+ TL gibi bir fiyatları ile ultrsone almak 'enayilik' olur..studio referance kulaklıklarına bişey diyemem velev o dallar da akg 8xx,7xx,sennheiser hd 800 var iken yine ultrsone gerek yok :)

#8 Alp Santorelli, 23 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Ağustos 2015
  9. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    @artears anladığım kadarıyla pek bana hitap etmeseler de, benzer ürünlerin karşılaştırılarak incelenmesi güzel olmus hocam; elinize, kulağınıza sağlık.

@Alp Santorelli siz urunu/ürünleri begenmeyebilirsiniz hocam, ama o urunleri tercih edenleri enayilik ile itham etmek çok büyük yanlış.
    Ayrıca portatif olarak kullanılabilen/kullanılacağı söylenen kulakliklari da ciddi masaüstü ekipmanı gerektiren kulaklıklarla kiyaslamak da hata olur. Kaldı ki ornek verdiğiniz kulakliklarla bahsi geçen kulakliklarin renkleri de apayri; farklı kitlelere hitap eden urunler.

#9 Sechtdamon, 23 Ağustos 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  10. Alp Santorelli

Alp Santorelli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    siz bence olayı ve muhabbeti yanlış anlamışsınız..keza ultrasone genel de studio referance kulaklıları ile meşhur bir markadır velev son zamanlarda 'DJ' kulaklığı da üretmiş,fiyatı da 2.500tl ve üzeri bir rakam keza fiyatı gibi de bekleneni verebilen bir kulaklık değil,bu bağlamda dj kulaklıklarında akg 267,xone xd2-53,hdj 1000-1500-2000,hd 25 gibi kulaklıklar disc jockey'lik işi ile uğraşan arkadaşlar için çok daha isabetli ve doğru tercihler olacaktır..

velev gelelim inşa ettiğimiz veya edeceğimiz müzikleri,parçaları,setleri vs studio ortamında dinlemeye,bu ortamda neleri atlamışız neleri kaçırmışız veyahut yaptığımız sound ne kadar temiz veya ne denli ayrıntılı,tespit edebilmek için ise haliyle bir studio referance kulaklığına ihtiyacımız olacak velev yine bu bağlamda ultrasone'nin fiyatı kadar hakkını veremeyen ürünleri yerine akg 812-712,sennheiser hd 800 gibi hatta 4-5 bin tl'lik ultrasone'lara para verilecekse gidilir 1 tane stax sr009 alınır :)

şu da bir gerçek ki para ve zevk yine bizlerin,isteyen samsung kulaklığına da 1500-2000tl verebilir,beats kulaklıklarına da 3500-4000 tl verebilir,nema problema :) ben sadece bu denli high-end ürünlere para veriliyorsa çok daha doğru tercihler yapılması gerektiğini belirtiyorum,ultrasone da kendi çapında başarılı ve kaliteli bir marka velev bu rakamlar ultrasone için fazla..

#10 Alp Santorelli, 23 Ağustos 2015
  11. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    @Alp Santorelli Hocam yanlış anlamamışım, siz yine aynı şeyleri savunuyorsunuz. Tercih kime göre, neye göre? Tutup da bir bas kafa 15000 lira para verip sr-009 alacak, sonra hakkıyla sürmek için bir 15000 lira daha verecek. Bu mu mantıklı karar?

Belki ses konusunda ben de sizin gibiyim ama herkes naturalin peşinden koşmak zorunda değil. Ayrıca bir ekipman belirli frekans aralıklarında renkli diye ayrıntıdan, detaydan kaybediyor diye birşey de yok.

Elmayla armut karşılaştırması hocam yaptığınız. Hatta şunun gibi birşey:

"Kivideki c vitamini oranı portakaldan 3 kat fazla, o yüzden portakala para verip yemek enayilik" Hatta bu örnek bile sizin iddianızdan daha benzer ürünlerin karşılaştırmaları oldu.

#11 Sechtdamon, 23 Ağustos 2015
  12. Alp Santorelli

Alp Santorelli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    işin açıkçası genelleme olarak baz alırım,dünya genelinde ne en ünlü dj'lerin ne de en ünlü studio master'ların ultrasone tercih ettiğini pek gözlemlemedim velev bu ultrasone kötü bir marka yapmaz,fakat ultrasone fiyat aralıklarında çok daha başarılı aynı kategorilerde farklı markaların ekipmanları mevcut,ve hatta bu bahsettiğimiz ekipmanlar hem fiyat konusunda hem performans konusunda ultrasone'dan daha başarılı,bunu belirttim..

örnek vermek gerekirse,her ne kadar aynı kategorilerde olmasa da İE800 ile SE846'yı,İE800 bu zamana kadar dinlediğim en iyi elektronik müzik kulaklık içi kulaklığı diyebilirim,öyle 3-5 gün 10-15 günde bile dinleyerek çözümlenebilecek bir kulaklık değil,velev ne ile sürerseniz sürün ses düşük keza kullanım ergonomisi de pek iyi sayılmaz (y ayırım kablosu) fakat bazı arkadaşlar ie800 ile se846'yı aynı lansman veya sınıfta görmüyorlar,aksine bence aynı sınıftalar velev aynı sınıfta 2 öğrenci düşünün biri diğerinden biraz daha başarılı..bugün yine tercih edecek olsam 300-400 daha fazla verir se846 alırım..ama bunu bayerdinamic ve ultrasone için söyleyemem,o fiyat bantlarına çıktıktan sonra,stax 09,hd 500,akg 812 alırım ve inanın 09-hd500 bi kenara bırakın akg 812 bile bayerdinamic T1-T5 ve ultrasone 8 ve 10 serilerinden çok daha iyi iş çıkarıyor..

şimdi dönelim sizin vurgunuza,evet bazı ses karakterleri ve sıcaklıkları bazı muhtelif başarılı bir kaç markadan farklı olsa da insan yine arıyor,örneğin İE800 halen sahne ve detay da doygun bass da kulaklarımda..ama se846 da bir anda eski sevgili gibi akla mıh gibi gelmiyor değil :)
    kimine göre 3-4 bin dolarlık kulaklıkta bulamadığı ses sıcaklığını 300-500 dolarlık kulaklıkta da bulabilir bu tamamen zevk ve algı meselesidir ama zevk ve algı da artık otorite ve herkes tarafından kabul edilmiş bir şeyleri de göz ardı edip,ille de odunum parası,dememek lazım :)

13. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Teknik verilere duygu karıştıramazsınız hocam. Keza o ölçülen zilyon tane veri de kesinlikle fikir verse de bir çok önemli faktör eksik: İnsan. Her insan ne yazıkki her ekipmanı, her müziği aynı şekilde duymuyor. Bunları sizin gözlemleriniz olarak anlatmanız güzel. Ama bunlar ne yazıkki mutlak doğru değil.

Son zamanlarda bu şekilde çok fazla tartışmaya girmeye başladım. Ama insanların iddia ettikleri şeyleri mutlak doğru olarak lanse etmeleri de doğru değil. Ben bunu kaldıramıyorum gerçekten.

Yine son zamanlarda çok daha iyi gözlemledim ben bu durumu. İyi ekipman = İyi ölçümlere sahip olma yada çoğunluğun kabulu değil. İşin içinde çok fazla görece etken var. En önemlisi duygulanım var.

Bir de şu var, her insanın duyma yetisi yada belirli frekansları duyması ne yazıkki ölçümlerde kabul edilen standartlarda da değil. birinin natural algıladığı bütün natural kulaklıklar "harman target response"a uygun olmak zorunda değil.

Ben bir örnek daha vereyim can alıcısından:

Bir kıza aşık oldunuz ve onu mutlu etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Derken bir arkadaşınız geliyor size ve "bu mu ulan aşık olduğun kız, çirkin bu, aptal da" diyor. Hatta bu ölçümle de sabit kız gerçekten genel-geçer kanıya göre çirkin ve zihinsel yetisi de düşük. Terk mi edersiniz? Yada beraber olmanız için enayi mi olmanız gerekli?

Bir de hocam ses dünyasında çıkan ürünler genel kanının aksine yarışçı değil. Üreticiler, diğer üreticilerin genelde eksik kaldığı yönlere çalışıyorlar. Bizlerin yaptığı karşılaştırmalı incelemelerde çıkan sonuçlar da görece olmakla kalmıyor, aynı zamanda hangi ekipmanın üstün olduğuna değil, hangi ekipmanı kimler almalı kısmına ışık tutuyor.

Verdiğiniz örneklerde bahsi geçen ekipmanların da hiçbirisini dinlemediğim için yorum yapamayacağım. Ama şunu belirteyim kendi adıma, bas kafa olsaydım, bas ağırlıklı müzik dinleseydim, Stax almazdım.

Özetle hocam herkesin aradığı sizinkiyle örtüşmek zorunda değil, bırakın sizi çoğunlukla da, profesyonellerle de örtüşmek zorunda değil.

Ama en önemli nokta buradaki, benim haddim olmayarak müdahale etme sebebim: Bir arkadaşımız vakit ayrırıp bir inceleme yapmış, uğraşmış. Buna yapılan yorum incelediği ürünü almanın "enayilik" olduğu olmamalı.

Konudan ziyadesiyle koptuk hocam. Affınıza sığıarak ben müsade isteyeyim.

#13 Sechtdamon, 23 Ağustos 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  14. Alp Santorelli

Alp Santorelli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    estafurullah,enayilik bazında itham ettiğim şey,bu denli mebla'lar verdikten sonra daha iyi sonuç çıkaran ekipmanlar var demeye getirdik,çünkü fiyat sıkala'ları cidden küçümsenecek rakamlar değil,bu bağlamda her kim neyi seviyor alsında biz yine referanslarımızı verelim gerisi neyi almak isteyen arkadaşlarla alakalı bir olgu..bir de verdiğiniz örnekte,ne istediğini bilen adam tercihlerini güzel yapan adamdır velev güzel hatun sever :) güzellikte göreceli kavramdır da güzel de güzeldir yani,oraya buraya çekilmez.. :) 2500 TL ultrasone dj vereceğinize,gidin 2.el temiz bir se846 alın üstüne bir de hdj 1000 alın,birini götürmek istediğiniz her yerde en iyi ses yalıtımı ve en iyi sesler ile dinleyin diğerini de setup başında şarkılarını seçmek orta üst seviye için dinleyin..mevzu bahsi yapılan kulaklıklar uygun fiyatlı bir kulaklıklar değil çünkü..ki şahsım kafa üstü kulaklarını sevmez,dışarı da para verseniz takıp da dolaşıp,müzik dinlemem :) kafa üstü kulaklık ile beni görebileceğiniz 2 yer vardır,biri studio diğeri setup başı..benim için stax,ultrasone ve bayerdinamic deyince referans kulaklıkları gelir,bazısına göre az yağlı peynir bile gelebilir :) tahmin ediyorum ki ultrasone,bayerdinamic gibi markalar butik marka oldukları için fiyatları böyle absürt velev bu fiyatlara çok daha başarılı işler çıkaran markalar var velev o markalarda çok rağbet edilip tutuluyor ki sürüm baz da rakamları ve sonuçları daha olumlu..

15. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,310
    Soz ayiklayip cevaplamis gibi olacagim kusura bakmayin.

Alintiladigim kisima gore bakacak olursak, en basarili kulakligin iphone kulakligi oldugu ortaya cikiyor yanilmiyorsam. Surum bazinda yada kullanicisi cok olan kulaklik daha iyidir diye bir mantik olamaz bence.

Kulaklik secerken bir suru etken var, mesela ben sadece ses karakterine gore kulaklik secmiyorum. Mutlaka ses karakterine gore zilyon tane kulaklik elemesi yapiyorum, sonra benim icin gelen kriterler konfor, agirlik, tasinabilirlik vs.

Yani demek istedigim, bir urun fiyat performans canavari olabilir, ama kulagimdan dusuyorsa, kulaklarimi agritiyorsa, her dinlemede kablosunu cozmeye 5 dk ayiriyorsam, kulagimda dursun diye pandomim yapiyorsam benim icin pekte tercih edilesi degildir. Mebla istedigi kadar buyuk olsun, tercih kisisel tercih meselesi. Siz tercihlerinizde fiyat performans ararsiniz, bazi insanlar tercihlerinde bunu aramaz.

- Burdan sonrasi daha aciklayici olsun diye yazilmistir -

Daha da acik olmak gerekirse,

Imzanizda bulunan soundcloud hesabinizdan bir kac muzigi ilerleyerek dinledim. Yani efektif dinlemedim, benim dinledigim muzik turuyle uzaktan yakindan alakasi olmayan bir muzik turu. Fakat simdi siz bunlari insa ediyorsunuz, basinda vakit harciyorsunuz. -harcamanin altini ozellikle cizdim, para harcamak gibi dusunun- Ben bu muzikleri yapmak icin harcadiginiz zaman icin, sirf benim algilarima, secim algoritmalarima hitap etmiyor diye enayilik desem buyuk bir yanlisa dusmus olurum. Yukarda sizin de bu yanlisa dustugunuz gibi. Bana gore kulakliga 100 liradan sonra verilen her para enayilik dememle sizin bu urune bu kadar para vermek enayilik demeniz arasinda hic fark yok ve ikiside irite edici. Siz istediginiz urune istediginiz kadar para verin, ama istemediginiz urunlere istemediginiz paralari verenleri enayi diye yaftalamayin, genellemeyin.

Neyse incelemeyi yeteri kadar katlettik, sayin @artears kulaklariniza saglik.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Alp Santorelli

Alp Santorelli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Forum gittikçe donanım habere dönüyor,yazık :)

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,504
    @artears Emek verilerek hazırladığınız incelemeniz için size teşekkür ederim.Elinize sağlık.Ama bu güzel inceleme için,bir arkadaşın yaptığı alakasız ve seviyesiz yorumlar,sizi olduğu kadar,beni de üzdü.Moralinizi sakın bozmayın,doğru bildiğiniz yolda ilerleyin siz.Bir kez daha teşekkürler ve tebrikler..

4 kişi bunu beğendi.
  18. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,445
    Bahsi geçen "enayi" ben olduğumdan, seviyesiz ve hadsiz yorumlarınız ile ilgili 1-2 laf da ben edeyim:

1. Öncelikle adam gibi yazıyı okumamışsınız, zira yazı içinde bende zaten HD800 olduğu belirtmişim.
    2. İkinci olarak, yazıyı okumamışsınız adam gibi, zira ben DJ modelini beğenmedim, Signature Pro modelini aldım.
    3. Yazıyı adam gibi okumamışsınız, ben kapalı kulaklıkları test ettim ve işyerinde kullanacağımı söyledim, Ultrasone kulaklıkların sürülmesinin kolay olduğunu ifade ettim. Siz ne yaptınız, "enayi" deyip, bana sürülmesi daha zor ve açık kulaklıkları yazdınız... Ortamda bir "enayi" varsa onun da ben olduğumu düşünmüyorum.
    4. Bende HD800 de, 3 tane de CIEM var, işyeri için de kafaüstü, kapalı, gösterişli olmayan ve kolay sürülebilir bir kulaklık gerekiyordu, bunu yaparken de iyi bir ses kalitesi sunması lazımdı. Ultrasone Signature Pro tüm bu noktalara uyan bir kulaklık.
    5. Stax 009 kulaklık fiyatına bir daha bakın isterseniz... Fiyatın başındaki $, Amerikan Doları manasına gelen bir işaret olup, günümüz koşullarında fikir vermesi açısından yaklaşık 3 ile çarpmanızı tavsiye ederim. Buna da bir zahmet amfi fiyatına da eklerseniz (aman dikkat, o da başında $ işareti ile çıkabilir, onu da 3 ile çarpmayı unutmayın), karşınıza çıkan iki sayıyı da bir zahmet hesap makinasında + işaretini kullanarak toplayıp sonra $1200'lük bir kulaklık yerine tavsiyede bulunun... Bir de Sr 009'u kapalı kulaklık haline getirmek lazım tabii, ondan da bahsetmiyorum burada... Ama siz onu da yaparsınız eminim...

Forum nedense son zamanlarda seviyesiz yorumlara çok sahne olmaya başladı... Ne de olsa üyelik sınavla olmuyor, velev ki oldu, Alp Santorelli yine kaydırıp girerdi herhalde... Gün içinde karşılaştığımız çeşitlilikte insan profilini burada bulmak çok sürpriz olmadı aslında... Neyse, ben diyeceğimi dedim, bundan sonra polemiğe girmem... Destek olan arkadaşlara da burada teşekkür ederim. Eksik olmasınlar...

12 kişi bunu beğendi.
  19. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    732
    Artears, öncelikle incelemeniz için teşekkürler.

Birçok insan sesi bir kenara bırakıp sırf görüntüsü için ed8 tercih edebilirdi. siz bir ürün tercih ederken bile ne kadar kaliteli ve mütevazi bir insan olduğunuzu ortaya koymuşsunuz.

Gereken cevabı vermişsiniz ama lütfen kaale almayın bu konuyu. yönetim zaten gerekeni yapacaktır.

paylaşım için tekrar teşekkürler

3 kişi bunu beğendi.
  20. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,445
    @XSoldier sorularınızı cevaplamaya çalışayım:

1. Padler gerçek deri orası doğru. Yapay deri gibi terleme yapmıyor. Beni rahatsız etmedi hiç, ki ben sıcağa gelemem...

2. Headband derisinde benim kulaklıkta herhangi bir sorun çıkmadı. Aldığım gibi şu an. Ama bunun değişik sebepleri olabilir:
    a. Ben çok kullanmadım kulaklığı.
    b. Kafam terli iken hayatta kullanmam.
    c. Kafamda jöle vs. varken veya kafam temiz değilken de kullanmam kulaklığı.

Neticede takıntılı bir herifim. Headband'de sorun yaşamamış olmam ona bağlı olabilir.

3. Bence kulaklık en azından fiyatını hak ediyor. Bana sorarsanız fiyatının üstü çalıyor. Edition serileri için aynı yorumu yapmam zor, ama bu iyi gerçekten de. Yani fiyatının yüksekliği sadece Alman olmasından değil bence. Sorunuzun tam cevabına gelirsek, evet, üzerinde Made in Germany yazıyor. Sahibinden üzerinden ilanıma ve fotolara bakabilirsiniz.

Sent from my dish washer using Tapatalk