USB-C type ve 3,5mm jak ara kablosu önerisi

'Diğer Ekipman' forumunda mereras tarafından 2 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. mereras

mereras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    son çıkan telefonlarda usb-c type çıkışı var sadece, 3,5mm jak yok. mevcut 3,5 uçlu kulaklık için dönüştürücü ara kablo önerisi var mı? ses kalitesini bozmayacak özellikte olması istiyorum.

2. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,048
    Musiland mu2 ye bakın

3. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    AliExpress den HIDIZS Sonata HD DAC II aldım htc u12 plus da kullanıyorum mükemmel diyebilirim

Collapse Signature Expand Signature
  4. mereras

mereras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    özellikleri nedir? malzemesi bakır mı? yurt içi satanlardan yok mu? ve o kadar pahalı olmayanı yok mu?

DrWhite bunu beğendi.
  5. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
  6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,404
    Bir arkadaşım da tersini arıyordu.. ADC içeren bir 3.5mm to usb type-c dongle ile dahili DAC içeren usb type-c kulaklığını bağladığı uyumlu olmayan telefonların standart 3.5mm çıkışından da kullanmak istiyordu.. Bu şekilde bir ürün var mı?
    Tabi bakıldığında çok hoş olmayan bir önce Digital-To-Analog (telefonda), sonra Analog-To-Digital(adaptörde), arkasından tekrar Digital-To-Analog(kulaklığın dahili DAC'ı) dönüşüm var. Artık ses nasıl çıkarsa:)))
    Benzer ters dönüşümleri stereo Devialet amplifier kendi içerisinde yapıyor (Analog girilse de önce ADC ile dijitalleştirilip, sonra dahili DAC'ı ile tekrar analoga dönüştürülüp kullanıyor) fakat fiyatıyla orantılı şekilde çok üst düzey bir ADC, DAC ve analog kat içerdiği için bunu oldukça başarılı şekilde yapabiliyor.

7. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Type-c kulaklıklığın 3.5mm çıkışta çalışmayabilir. Aliexpress üzerinden bulabilir. (emin değilim ama bunu düşüp satışta illa ki vardır)

8. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    mereras bunu beğendi.
  9. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Uygun fiyatlı bir ürün de ben göndereyim. Yorumları iyi. Bu konuda genel bir başlık vardı bu arada. Odyssey. Bunu da Monk'u yapan arkadaşlarımız yapmışlar.

refuserQ ve DrWhite bunu beğendi.
  10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,868
    Çok net anlayamamış olabilirim şimdiden kusura bakmayın.

Bluedio T5s kulaklıkta tek giriş var o da type-c. Kulaklığı kablolu şekilde kullanmak için kutudan bir ucu erkek type-c, diğer ucu erkek 3,5mm jak olan kablo çıkıyor. Kablonun içinde herhangi bir dönüştürücü vesaire var mıdır bilmiyorum.

11. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selamlar, bende bir dönem ifi nano bl streo anfi nasıl bağlarım araştırmıştım. Hem kendi rca kullanman açısından. Tam olarak aradığınızı anlayamasamda. Arkadaşların dediği gibi harici bir daclı çözüm benim işimi gördü.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

#11 C73, 6 Ocak 2019
    Son düzenleme: 6 Ocak 2019
  12. mereras

mereras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    hi fi telefonlarda dac lı ara kabloya gerek var mı? telefonun 24bit ses çıkışı varsa mesela?

13. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selamlar, Tidal direk iPhone 7 dinlemek ile dac bağlayarak dinlemek arasında dağlar kadar fark var. Ben denemedim. Direk dab ürünlerini tavsiye ediyorlar. Yani telefon ayrı müzik işi ayrı. Böylece kablo derdi yok. İlk olarak bana göre bütçe belirlemeniz uygun olur. Bütçenize göre en kaliteli nasıl dinlenir sorusunun cevabı.İstanbul yaşayanlar şanslı birçok hifi firma var kulaklığınızı alıp ürünleri tecrübe edebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

14. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Telefonda bütünleşik dac varsa dac'ın çeşidine göre de değişir. Sonuçta digital analog converter girişte 0 ve 1'lerden oluşan dijital sinyale bağlı olarak bit değerine devrelerle, yükselteçlerle vs. çıkıştaki değerine etki ediyor.

#14 Volkan, 7 Ocak 2019
    Son düzenleme: 7 Ocak 2019
    mereras bunu beğendi.