V-moda V-80 True Blood İnceleme

'V-Moda' forumunda wmqpun tarafından 7 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. wmqpun

wmqpun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    İyi geceler forum ahalisi
    Elimiz alışsın,foruma bir katkım olsun dedim.Elimden geldiğince bir inceleme yazayım istedim .Gerçi forumda m80 incelemesi var ama neyse .

Teknik özellikler

Specifications
    Type: Supraaural (on-ear)
    Speaker Drivers: patent pending 40mm Dual-Diaphragm High-Fidelity Driver
    Impedance: 28.5 Ohms
    Frequency Response: 5 - 30,000 Hz
    Sound Pressure Level: 105 dB
    Standard Cables: Kevlar® reinforced, 52” 1-Button mic cable, 52” audio only cable
    Plug: 45 degree, 24k gold-plated 3.5 mm (1/8") stereo plug
    Weight: 180g (headphone only)

Kutu içeriği
    Kulaklık taşıma kabı ve içinde iki değiştirilebilir kablo ile geliyor onun dışında birşey yok .Ne bekliyorsam artık

Malzeme kalitesi
    V moda'yı bu konuda çok başarılı buldum .Hem şık hemde sağlam bir kulaklık yapmışlar .Kulaklığın kupa kısmının çelikten yapılması sağlamlık hissini tam olarak veriyor.Taç kısmı biraz spor çantası kol askısı gibi dursada bunun sebebi çok fazla esneyebilen ve şekillendirilebilen bir kulaklık olması .Kulaklığın deri pedleri yumuşak ve kaliteli.Şıklık ve sağlamlık olarak ise ,Momentum'un siyah olanı bana göre daha şık olsada sağlamlık olarak v80 daha iyi bir izlenim veriyor,momentum daha narin duruyordu .Kulaklığın iki kablosuda kevlar kaplama olarak yapılmış .Yukarda aynı uzunluk densede düz olan kablo diğer akıllı telefonlarla uyumlu kablodan 15-20 cm civarı daha uzun.Taşıma kabıda oldukça sağlam malzemeden yapılmış ve kaliteli duruyor .Jack kısmı hifimanlerdeki gibi, düz veya L şeklinde değil. İnce ve oldukça sağlam duruyor.

Kullanım ve konfor

Kulaklığın kupaları oldukça küçük tam kulak üstünde duruyor,momentumun daha büyük kupası vardı ve rahatlık olarak momentum çok daha başarılıydı .Kulaklığın taç kısmı bükülüp açılabildiğinden rahatsız edince kulaklığı genişleterek kulağa yaptığı baskıyı azaltabilme durumu oldukça iyi olmuş.İzolasyon gerekmeyen durumlarda bu şekilde kullanılabilirsiniz ve kulak kepçesi daha az ağırır.Dışarda kullanmadığımdan izolasyon hakkında birşey söyleyemiyorum .

Ses

Dengeli bir sesi yok v80'nin .Bas>mid>tiz şeklinde sıralayabilirim .Midler yerinde olsada tizler geride ve baslar biraz daha önde bir sunumu var.Bas ve midbas sunumu müziğe gövde katsada bu kulaklığın dinlenilebilitesini azaltıyor ,yorucu bir sunumu var veya beni yoruyorda diyebilirim .
    Midler; Ne sıcak ,ne soğuk.Biraz dijitale kayan bir sunumu var diyelim.Açık karakterli bir dapta midler ses yükseltikçe parlayabiliyor .Onun dışında mid sunumunu beğendiğimi söyleyebilirim .
    Bas ;Kulaklık oldukça güçlü baslara sahip .Parçaya göre uzuyor veya vurup geçiyor.Elektronik,davul ve akustik bas sunumunu beğendim diyebilirim.Baskafa kulaklığı olduğunu düşünmüyorum olmadık yerden bas çıkarmıyor kulaklık . Re262'de bas olmadığından pek kıyaslayacak bir kulaklığım yok aslında .Baslar bulunduğu konuma göre diğer sesleri perdeliyor veya diğer enstürmanın önüne geçiyor diyebilirim ,Bulunduğu konumda(arkasında veya yakınında ) başka enstrüman,vokal vs varsa eğer bu durum daha belirgin .O konumdaki detayı duymak için dikkatinizi vermeniz gerekiyor. .V80'i çıkarıp re262'yi takınca baslar yüzünden arka planda kalan bazı detayları çok net duyabiliyorsunuz .Gerçi re262'yi takıncada baslar nereye gitti diyorum orası ayrı bir durum
    Tiz ;Kulaklığın tizleri ,midlere göre geride .Tizleri duymak için şarkıya göre dikkatini vermeniz gerekebiliyor,Tizlerin önde olduğu şarkıda tizler geriye midlerle aynı yakınlıkta gibi duruyor.Ayrıca tizleri yavaş ,yani uzuyor tizler(Bateri zillerinde dikkat ettim ) onun dışında gözüme çarpmadı .

Sahne , Enstrüman ayrımı ve Sonuç

Kulaklığın sahnesi enine ve derinlemesine dar .Re262'nin enine ve derinlemesine daha iyi bir sahnesi var,momentumunda sahnesi v80'den daha iyi yanlış hatırlamıyorsam.Ortalama bir enstrüman ayrımına sahip ,enstrüman sayısı arttıkça bocalıyor ve yukarıda basların perdelemesi durumunuda eklersek bu konuda pek başarılı bir kulaklık değil .Kulaklığı dx50 ve rocoo p'de dinledim.Rocoo'dan dx50'ye geçince tizler biraz daha öne geliyor ,enine sahne ve çözünürlük biraz artsada bu kulaklık için pahalı bir dap almaya gerek olmadığını düşünüyorum.Sonuçta dinlenecek müzik türü elektronik ve türevleri olduğundan bunlar pek gerekli değil bence.
    Bu kulaklığı pop ,elektronik vs bass ağırlıklı müzikler için yapmışlar.Sahne ve enstrüman ayrımının pek gerekmediğini düşünmüşler sanırım.Mid ağırlıklı şarkılardaki performansını beğensemde ,özellikle az enstrüman olan şarkılarda .Diğer türlerdeki(rock türevleri ,jazz,klasik ) vs sunumunu beğenmedim ,özellikle tiz sunumunu .Kısa bir süre momentum dinlemiştim ,yukarıda bahsettiğim başarılı olduğu müzik türlerinde aradaki fiyat farkı kadar bir ses performansı ve malzeme kalitesi farkı olduğunu düşünmüyorum .Kendi kulvarında kaldığı sürece bir çok kişinin beklentilerini karşılayabilir .Onun dışındaki türlerde ortalama ,bazılarında vasat bir sunumu olduğunu düşünüyorum .
    Edit :Ekleme ve bazı imla hataları düzeltildi.

#1 wmqpun, 7 Aralık 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Elinize saglık teşekkür ederiz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  3. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Teşekkürler elinize sağlık :) Bir de kupasinin yakından fotosu olursa çok leziz olur.

Zamaninda bende de vardı ve iphone 4'le dahi (ki karanlık bir kaynak degil) baslarin önde olması nedeniyle yorulmuş satmistim.

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Emeğinize sağlık....

5. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    59
    İnceleme için teşekkürler. Crossfade LP modeline çok benziyor herşeyiyle :)

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Teşekkür ederiz, elinize sağlık :) Türkiye'de teknoloji marketlere koysalar insanlar aslında alır diye düşünüyorum şeklinden, tipinden dolayı.

7. wmqpun

wmqpun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Okuyan ,yorum yazan herkese ben teşekkür ederim .Bendeki kulaklıklarda bas olmadığından bana öyle geldi sanmıştım ,sizide rahatsız etmiş demek .

Kulaklık gerçekten şık ve sağlam .Herkesin dikkatini çekecek bir kulaklık ,bunun beyaz olanıda çok güzel aslında .Bu kulaklığı teknolojik marketlerde ayaküstü dinleyen çoğu kişinin beğeneceğini düşünüyorum .

8. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Düşünün ki ben IE8 dinliyordum o günlerde :)

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

9. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Emeğinize sağlık.Hareketli parçalarda bence iyi kalite fiyat performans olarak ta iyi.LP modeli ise daha güçlü ve basslar daha yoğun ve kontrolsüz .M 100 modeli bu ikisinden ne kadar farklı merak ediyorum ..

10. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    625
    Elinize sağlık.

Güzel, anlaşılır ve fikir verme konusunda başarılı bir incele olmuş.
    Kafaüstü kulaklıkları kullanmayan ben bile imrendim görüntüden. :)

11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Elinize sağlık Ali bey. Bencede mağazalarda satılsa beats alıcılarının çoğunu kendine çeker.

12. wmqpun

wmqpun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    [quote author=zafer çoban link=topic=8232.msg113001#msg113001 date=1386409489]
    Emeğinize sağlık.Hareketli parçalarda bence iyi kalite fiyat performans olarak ta iyi.LP modeli ise daha güçlü ve basslar daha yoğun ve kontrolsüz .M 100 modeli bu ikisinden ne kadar farklı merak ediyorum ..
    [/quote]
    Bende kendi kulvarında başarılı buldum .Eğer elinizde diğer türlerde daha iyi bir kulaklık yoksa v80'nin her tarza iyi gittiğini düşünebilirsiniz.

Kulaklık hakkında bir fikir verebilmeme sevindim .
    Bu kulaklığın malzeme kalitesi ve işçiliğindeki başarıyı ses konusunda da yapabilseler çok iyi bir sonuç ortaya çıkarmış ama olmamış .

Bence de çekecektir,yanında siyah momentum varsa belki onunla aralarında bir rekabet olabilir şıklık açısından .
    Yorum yapan okuyan herkese tekrar teşekkürler .