V-moda V-80 True Blood İzlenim

'V-Moda' forumunda zafer çoban tarafından 19 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Çok kısa bir süre ( 2-3 saat ) dinleyebildim . Kısaca yine de izlenimlerimi paylaşmak istiyorum .Çok canlı bir kulaklık özellikle hip-hop,rap,elektro dans müzikleri gibi hareketleri parçalarla uyumu çok iyi .

Bassları kuvvetli ve canlı .

Kullanılan malzeme kaliteli .

Kulakçıklar biraz küçük ve bir süre sonra kulağa az baskı yapıyor ama ear-on modellerinin genel özelliği bu herhalde .

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    563
    Hiç dinlemeden ben de bunu yazardım herhalde. Elinize sağlık.

Collapse Signature Expand Signature
  3. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Amatör izlenimi bu kadar oluyor işte hocam .Ama yavaş yavaş anlıyorum mesala siz daha çok klasik müzikle , slow parçalarla daha iyi giden renksiz sesi olduğu gibi veren cihazları seviyorsunuz.Biz amatörler ise daha canlı daha hızlı daha yüksek ses veren cihazları beğeniyoruz.Mesala o kadar aradım 24 bit 192 khz müzik formatlarını zaten genelde klasik müzikler için var .Renksiz soluk tek düze üstelik çızırtılı hiç keyif alamadım.Sennheiser Momentumdan da bir keyif alamamıştım.Amatörlerin daha çok dj ler için üretilen cihazlarla başlaması daha iyi olacak gibi...

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    563
    Amatör olsanız da bundan daha fazlasını yazabileceğinize eminim. Önemli olan amatör, profesyonel meselesi değil, ne hissettiğinizi yazmanız gerek, ses olarak. Atıyorum şu şarkıyı dinledim, daha önce şu kulaklığımda buradaki bastan bu kadar zevk almamıştım, veya işte daha derine iniyor gibi vs vs. denilebilir.

Hadi ses yazamadığınızı düşünelim, mesela yok kılıfı var, kablosu çıkarılabilir. Dış görünümü şöyle, yeni gençler severek kullanabilir vs. diyebilirsiniz. Yurtdışı fiyatını yazarsınız, teknik özelliğini yazarsınız vs.

Gayretinize teşekkür ediyorum ama çözüm çok.

5. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    O bilgiler internette kolayca bulunabilir diye yazma gereği duymadım.Bir de bazı şeyleri hissetsek bile adlandıramıyoruz .Mesala V.moda dinlerken şarkı hızlı çalıyor gibi Sennheiser da daha yavaş çalıyor gibi şimdi bu durumu daha hızlı sürümü var diye mi anlatacağım yoksa 40 mm lik driverı daha hızlı dönüyor diye mi yoksa tamamen başka bir kavramlı bilemiyorum.Belki ilerde öğrenebilirsek daha ciddi katkılar verebiliriz.Şimdilik kullandığım kulakların kısa izlenimleri yazmakla yetiniyim .Sonuçta bir açıdan bakarsak da amatör kullanıcı izlenimleri de bir veri olabilir.

6. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    657
    Güzel bir nokta yakalamışsınız. Dikkat ederek dinleyip hissettiğiniz farkları not alırsanız zaten ortaya tanımına uygun bir karşılaştırma yazısı çıkacaktır :wink

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    563
    [quote author=zafer çoban link=topic=8036.msg110616#msg110616 date=1384894517]
    O bilgiler internette kolayca bulunabilir diye yazma gereği duymadım.Bir de bazı şeyleri hissetsek bile adlandıramıyoruz .Mesala V.moda dinlerken şarkı hızlı çalıyor gibi Sennheiser da daha yavaş çalıyor gibi şimdi bu durumu daha hızlı sürümü var diye mi anlatacağım yoksa 40 mm lik driverı daha hızlı dönüyor diye mi yoksa tamamen başka bir kavramlı bilemiyorum.Belki ilerde öğrenebilirsek daha ciddi katkılar verebiliriz.Şimdilik kullandığım kulakların kısa izlenimleri yazmakla yetiniyim .Sonuçta bir açıdan bakarsak da amatör kullanıcı izlenimleri de bir veri olabilir.
    [/quote]

İnternette kolayca bulunabilse de, toplanmış olması kolaylık sağlayabilir.

Bunun dışında kelimeleri bilmek zorunda da değilsiniz. Aynen dediğiniz gibi Vmoda dinlerken hızlı, Sennheiser daha yavaş çalıyor gibi demeniz bile birşeyler anlatacaktır.

8. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Tamam bundan sonra daha ayrıntılı ve dikkatli yazmaya çalışacağım söz.

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    563
    Ben kendim için istemiyorum bu arada biliyorsunuz, sizin emekleriniz bu şekilde boşa gitmesin (inceleme sayınız artmıyor), hem de arkadaşlara daha doyurucu inceleme okutalım :)

Soracağınız birşey olursa, yardım gerekirse, her zaman mesaj atabilirsiniz.

10. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Bu kulaklık bir gün elimde kaldığı için inceleme yapmam doğru olmazdı da .Şimdi elimde sennheiser momentum ear-on var onu da kısa bir izlenim yapmıştım. Onu ayrıntılı incelemeye döndürebilirim.Bir de Ultrasone Hfi 680 gelecek onun da incelemesini yapabilirim .Sizden yardım isterim .Teşekkürler