V-moda Vibe II Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'V-Moda' forumunda Avalon tarafından 16 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Avalon

Avalon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Bu benim ilk incelemem ve yazımdan dolayı oluşabilecek hatalarımı affetmeniz dileğiyle başlıyorum :)

İlk olarak v-moda vibe II'nin kabına, kutu içeriğine ve resimlerine bakalım;

Genel itibariyle güzel ve klas bir kutusu olduğunu söylemem gerekiyor.

Kutu içeriğininde normal - iyi arası olduğunu söyleyebilirim.

Kutuyla beraber; 1 adet taşıma kılıfı, iphone ile konuşma amaçlı kullanmak isteyenler için konuşma kulaklığı , 8 eartips ve

V-moda Kampanyalarından yararlanabilmemiz içinde bir adet premium kart bulunuyor.

Kulaklığın görünümüne gelirsek;

Göründüğü üzere bu kulaklıklar gerçekten çok küçük ve hafifler. Hatta kulağınızda olduğunu anlamak bile zor diyebilirim.

Şimdi kulaklıkla ilgili izlenimlerimi anlatabilirim. Öncelikle v-moda vibe'ı 50 saatlik bir burn-in süresinden sonra değerlendirdiğimi bildireyim.

Kablo Kalitesi Ve Konfor

Kulaklığın kablo kalitesi orta seviyede. Ne öyle aman aman bir sağlamlığa sahip nede kötü bir kaliteye.

V-moda vibe'ın 2.versiyonundaki kablonun aynısı kullanılmış. İpe benzer fakat sağlam bir yapıda.

Vibe'ın ilk versiyonunu kullananlar çok iyi bilirler.

Vibe ilk çıktığı zaman büyük bir jack sorunuyla beraber gelmişti. Amazonda head-fi'da ve birçok forum sitesinde

herkez durduk yere vibe'ının bozuldugundan bahsediyordu. Bunun üzerine şirket vibe'ın 2.versiyonunu çıkardı.

Bu versiyonda jack tasarımı değişti ve nispeten ilk versiyondakine göre daha kaliteli bir jack kullanıldı. Vibe II de

aynı jack'ı kullanıyor. Bu bakımdan içiniz rahat olsun
    :eek:k

Konfor açısındansa ben gelen eartipslerle çok fazla rahat edemedim. Comply uçlarla kullanılmasını tavsiye ederim.

Ama standart bir kullanıcı için içinden çıkan 8 eartipsten bir tanesinin kulağa oturacağını tahmin ediyorum. Bu bakımdan sorun yaratacağını sanmıyorum.

Ses Karakteri

Geldik en önemli bölüme. V-moda vibe II ' yi ilk kulağıma takdığımda inanamadım. Gerçekten sahne derinliği bir iem kulaklığa göre çok iyi.

Genellikle midlerinin agresifliğinden bahsedebilirim. Midler genel olarak çok aktif bir rol oynamış bu kulaklıkta. Alt frekanslar gerçekten iyi fakat

kulaklıktaki ana sorun, bazı parçalarda midlerin aşırı agresifliğinden dolayı vokali bastırması.... Basslar daha çok smooth tarzda gümbür gümbür vurmuyor

olması gerektiği gibi.(bass-head değilim fakat biraz bass sevdiğimi inkar edemem. Normal kullanıcılar için gayet yeterli gelicek basslar)

İlk serideki vibe'a bakarak daha dengeli olduğunu söylemem mümkün bu açıdan vibe II'nin. Ben açıkcası bas ile tiz dengesini

çok beğendim kulaklığın :eek:k Ses netliğine gelicek olursak; vokaller temiz ve netler. Sıcak bir sesi var. Ama iemlerin ortak sorunlarından birisi sibilans sorunu.

V-Modada bazı yerlerde bu gerçekten insanı rahatsız edebiliyor. Fakat normal bir iemden çokta farklı değil. Ondan dolayı bu bölümü es geçebiliriz.

Genel hatlarıyla v-moda vibe II'yi midleri , sahnesi iyi olan ve frekanslardaki ayrıntıları çok iyi yansıtan bir kulaklık olarak tanımlayabiliriz.

Yalıtım Hususu

İşte vibe II ne yazıkki yalıtım konusunda sınıfta kalıyor. İlk versiyondaki kadar olmasada yalıtım sorunu vibe II'dede devam ediyor.

Belediye otobusune binip müzik dinlemek istediğinizde kesinlikle sesi sonuna kadar dayamanız gerekicek. Zira bu kulaklık dış sesleri

kesemiyor. Surekli gürültülü ortamlarda seyahat eden veya bu tür ortamlarda bulunup müzik dinlemek isteyenler için tavsiye etmiyorum.

Dışa ses verme konusunda ilk versiyonuna göre nispeten daha başarılı. Fakat yinede bu başarı benim gözümde iyi olabilmesi için yeterli değil
    :(

SONUÇ

V-MODA Vibe II kesinlikle fiyatını fazlasıyla hakeden bir kulaklık. Şuanki fiyatı 119$ gibi gözüksede ebaydan 85-90 dolara anılabilmekte.

Ayrıntıya, net sese ve detaylara önem verenler için kesinlikle tavsiye ederim. Tek sorunu çok sesli ortamlarda kullanımının zorluğu :)

ARTILARI

- İem kulaklığa göre çok iyi bir sahne
    - Ayrıntıları ve tüm frekansları iyi vermesi
    - Canlı ve sıcak bir ses
    - Küçük ve rahat olması
    - Dengeli olması
    - 8 adet eartips ve taşıma çantasıyla sizi ekstra masraftan kurtarması
    - Müşteri Hizmetlerinin çok iyi olması( 1 sene içinde üründe sorun çıkarsa direk değişim şansı)
    - Mükemmel fiyat/performans oranı
    - İyi bir kutu içeriği

EKSİLERİ

- Kablo kalitesinin çok iyi olmaması
    - Yalıtımının nispeten kötü olması
    - Agresif Midlerin bazı parçalarda vokali bastırması
    - Pek önemsenmeyecek sibilans sorunları

Bu fiyat aralığında önerebileceğim başka bir model yok. Kesinlikle fiyat/performans ürünü olduğunu düşünüyorum.

Özellikle pop,rock ve trance müzikten hoşlananlar için mükemmel bir seçim olur.

SAYGILARIMLA....

AVALON

#1 Avalon, 16 Şubat 2010
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    465
    Çok güzel bir inceleme tebrikler. Başka forumda 20$ civarında fiyatlara alanlar vardı. Onlarınki kaçıncı nesil acaba?

3. Avalon

Avalon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Onlar ilk versiyon ve eski jacka sahip olanlar :eek:k

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Tam ilk jack da değil de, ilk jackın üzerinde biraz geliştirme yapmışlar.. Şu Y jackdan olan Vibe 1'im vardı benim (en son garantiden ondan göndermişlerdi) sonra sattım ama halen alıcıdan bozuldu vs. diye bir ses çıkmadı...

Fiyat olarak ise 128headphones'da 50$ gibi bir rakama bulunabiliyor. (ebay)

Son olarak eline sağlık, güzel bir inceleme olmuş :eek:k

Collapse Signature Expand Signature
  5. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Eline sağlık, güzel inceleme... :)

6. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Eline sağlık inceleme gayet başarılı. Jack konusundaki sıkıntısından ötürü merat ettiğim kulaklıklardan bir tanesiydi.

7. STT-CL

STT-CL
    Expand Collapse
    Guest

Her yönden yeterli bir inceleme olmuş.Teşekkürler...Aslında mid ve sahne en önem verdiğim iki şey.(Birini diğerinden üstün tutmuyorum.)CKS70 olmasaydı;bu ürünü kesinlikle düşünürdüm.(Yalnız CKS70'te yetiyor bu konularda.)

8. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Gayet başarılı bir inceleme olmuş.Aklına ellerine we kulağına sağlık :eek:k

9. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    elinize sağlık

10. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    699
    Elinize sağlık hocam.

11. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    sony mdr 300 ex e karşı nasıldır ıkısıde 60 lira sizce hangisi?

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Vibe II alabilirsin. EX300 alacaksan focalprice'dan 8$lık olan %90 aynısı, oradan alabilirsin. (%90 dememin sebebi daha 8$lık burn-in olmadı, o yüzden kesin konuşmuyorum)

13. hepimiz_biriz

hepimiz_biriz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    bu focalprice daki ex 300 ün kulaklık uçları renkli mi? Bir de made in taywan mı yazıyor? eger öyleyse muhtelemelen dh de orj. diye satılanlardandır. ben en ucuz ebayda bulabilmiştim 17-18 dolar civarına. eger bu da onlardansa 8 dolar hiçbişey degil bi tane alıp yedekte bulundurmak lazım :)

14. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,783
    hasan ex 300 ü aldın deniyor musun?, sonucu burada paylaşsana, bir arkadaşım ucuz kulaklık diye sordu dün, bunu almasını söyleyeyim...
    ben bi ex700 almıştım bu fiyata, çöp çıktı, [gerçi uzatma kablosu+tip leri 8$ eder zaten bende kulaklığı atıp bunları kullandım :) ]

15. hitmachine16

hitmachine16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Doğukan, focaldaki ex300 ile 60 liraya satılan ex300ün malzeme kalitesi, kutusu falan aynıymış. Seste biraz farklılıklar var o da doğal, focaldan alınan burnin olmamış daha.

16. oneral

oneral
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar kulaklığın fiyatının 50$ olduğunu söylemişsiniz. [2010 da söylemişsiniz ama ben yine de yazıyım]
    (reklam olmaz umarım) donanimhaber'de kullanılmamış Vibe II'ler 55 TL idi. Satıcıyla konuşmam da orjinal olduğunu ve fabrikadan aldığını söylemişti.
    Hatta ben de alıcaktım sonra kulakiçi kulaklık almamaya karar verdim.
    *"V-Moda Dükkanı" başlığıyla satıyor.

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Evet, o ilanın sahibi forumumuzdaki Splash nickli üye.

Gene Vibe, Vibe II ve diğer V-moda ürünleri ebaydeki 128headphones isimli bir satıcıdan yaklaşık Splash'in fiyatlarına alınabiliyor. Ama satıcı halen aktif mi bilmiyorum.