V-Moda Vibe Kulakiçi Kulaklık İzlenimleri, İkinci Bakış ve Vibe versiyonları

'V-Moda' forumunda Be Creative tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=Be Creative link=topic=6.msg4608#msg4608 date=1180596401]
    Haklısın, malzemesine çok dikkat etmek gerekiyor. Çok özen göstermeme rağmen aşırı hassas...20-25$ kargoya vereyim mi onu düşünüyorum aslında...
    [/quote]
    Başka seçenek yok gibi.Kargo bedeli pahalı ama en azından kablo orjinal olacak.Bu arada onlar sana kargoyu gönderirken kendilerimi ödüyor yoksa sen mi?

2. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    20-25$ kargo parası vermeye gerek yok. PTT'den hava postası ile yollarsan daha makul bir ücrete yollayabilirsin. Biraz yavaş gider; ama pahalıya mal olmaz.

3. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    @Soundchaser
    Evet hocam o fikir de iyi, sağolasın...

@fred78
    Evet öyleydi sanırım, şimdi ID Ticket ile yollanan bilgileri tekrar okumam lazım bir emin olmak için...

4. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    head-fi'da val kolton diye bir adam (v-moda'da yönetici ya da tasarımcı, forumlarda tek tek soruları cevaplıyor,) şu mesajı bırakmış, vip kartının ne işe yarayabileceği hakkında bilgi vermiş.

"To those who asked about the house music recommendations earlier in this thread, I didn't forget. I just want to make a PERFECT tracklisting that shines thoroughly so you can listen to the songs I actually rocked to while finalizing the sound curves of samples. Trust me, it'll rock and I'll try to legally license the music too so you can download it free on the house if you registered your Vibe VIP Card."

Vibe'ın çok iyi tepki verdiği bikaç şarkıyı internet sitesine telif haklarını da alarak koymaya çalışacakmış, vip kartı olanlar da bunları çekebilecekmiş.

5. espionage

espionage
    Expand Collapse
    Guest

merhaba arkadaslar bu ılk mesajım aranıza yenı katıldım bende v-moda vibe kullanıcısıyım sanırım herkesın sorunu kablolar kulaklıgı yenı aldım ek yerlerını nasıl saglamlastırabılırım sanırım ılerde sorun cıkarıcak :uzgun

6. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Jack'ın olduğu yeri ve tek kablonun iki kablo olduğu yeri bir şekilde güçlendir. Herhangi bir bantla bile yapabilirsin.

7. rstm

rstm
    Expand Collapse
    Guest

ya bende alıcam dh de bir eleman satıyo bu kulaklıktan 85 ytl ye birkaç kez kullanılmış dedi. bana yurtdışından sipariş birz uzun hikaye geliyo o yüzden mecbur böyle alıyom ::) acaba bu kulaklık ex90 ile kıyaslandığında hangisi ağır basar. bir de bunun kablosu çok mu hassas ya bu kadar ben vibe chrome aldım sanırım chromenin kablosu az daha iyi diyolardı.ha bir de ben bunu uzatma kablosu ile kullansam seste herhangi bir kalite kaybı yaşarmıyım. kullanacağım uzatma kablosu sony ex82nin kablosu.(kalitesi hakkında fikir sahibi olmanız açısından)

bir de son olarak vibenin ses yüksekliği ex82 ile kıyasla nasıl

8. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    O eleman ben oluyorum bu arada :p :knuppel2: :laugh:

9. fizmitli

fizmitli
    Expand Collapse
    Guest

hahahahaha,dünya küçükte web in bukadar küçük olduğunu tahmin etmiyordum hehehe :)

10. turuncu

turuncu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    selamlar herkese...
    benim vibe da da sorun oldu kulaklıklardan birinden daha az ses geliyor, çözümü mevcut mu acaba?

11. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    mevcut. Filtreyi çıkardığın zaman düzelecek. 7981 kez test edildi, onaylandı çünkü.

Yerine kendi filtremi yaptım ben en sonunda. Kont biliyor o rezil görüntüyü ;D
    Uçlu kalemle falan çıkarmaya çalış, olacaktır. Bu arada sağlığın sıhhatin yerinde mi? ^^

12. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    hahaha iyiymiş çözüm. ety'lerin filtreleri gibiyse ety'lerinkisi ataç sokarak fln çıkıyordu kolayca.

13. turuncu

turuncu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=Be Creative link=topic=6.msg16737#msg16737 date=1229701842]
    mevcut. Filtreyi çıkardığın zaman düzelecek. 7981 kez test edildi, onaylandı çünkü.

Yerine kendi filtremi yaptım ben en sonunda. Kont biliyor o rezil görüntüyü ;D
    Uçlu kalemle falan çıkarmaya çalış, olacaktır. Bu arada sağlığın sıhhatin yerinde mi? ^^
    [/quote]
    sagligim yerinde cok tesekkur ederim umarim sizler de iyisinizdir, herkese selamlar yeniden...
    bir kere cikarttiktan sonra aynı filtreyi tekrar takmak mumken degil anladigim kadariyla...

14. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    sagligim yerinde cok tesekkur ederim umarim sizler de iyisinizdir, herkese selamlar yeniden...
    bir kere cikarttiktan sonra aynı filtreyi tekrar takmak mumken degil anladigim kadariyla...
    [/quote]

Mümkün.Ben iyice temizleyip geri takmıştım.

15. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Evet takarsın. Ama bir süre sonra kulağına falan bile düşebilir filtre. Çünkü benimki bir süre sonra çok çabuk çıkmaya başlamıştı, özellikle Vibe'da böyle bir sorun var.

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    563
    Garantiyle ilgili durumu şu şekilde açıklayayım:

Yurtdışından herhangi bir yetkili satıcıdan aldıysanız, kanıtlayabildiğiniz sürece 1 yıl garantisi var kulaklığın. Garanti süreci ise aşağıdaki gibi;

V-Moda'ya ticket açtırıyorsunuz.Size gönderin diyorlar ve gönderirken paketin içine "Proof of Purchase"i de eklemenizi istiyorlar. Sonraki gönderişlerinizde buna gerek yok.

Ben iki kere PTT ile gönderdim. İkisinde de yaklaşık 5TL tutuyor. 8-12 gün içinde V-Moda'ya ulaşıyor. Daha sonra V-Moda kulaklığınızın sıfırını size geri yolluyor UPS ile. Dönüş ile ilgili herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Yaklaşık 4-5 günde geliyor.

Yani kulaklığınızın garantiden değiştirilmesi size 5TL ve 20 gün gibi zamana maloluyor..

V-Moda'nın müşteri ilişkilerinden gayet memnunum, fakat tabi bozulma mevzusu hiç olmasaydı keşke ..

Collapse Signature Expand Signature
  17. turuncu

turuncu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
  18. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Selamlar Turuncu,
    Hayır malesef gören olmadı şu an Vibe II'yi aramızda. Bildiğim kadarıyla dışarıda da pek fazla incelemesi yapılmadı hâlâ.

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    563
    Nero denilen rengi. Vibe II diye geçiyor. İsminden dolayı da yapılan incelemeler pek çıkmıyor işin aslı google'dan aratınca. (I herhangi bir sitede olduğu için)

Yurtdışında da ilk serinin dayanıklılık problemlerinden dolayı, bir çok kişi 2. nesilini almak için girişimde bulunmadı diye düşünüyorum. Tabii bir de reklamının az ve rakiplerinin iyi olmasını da unutmamak gerek..

Sormak istediklerin varsa sorabilirsin. Okuduğum kadarı ile cevap vermeye çalışırım...

Collapse Signature Expand Signature
  20. turuncu

turuncu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    kevlar kablo vs gibi yenilikler gelmiş. bir de siteyle yazışmalarım sonucu %50 lik bir indirim verecekler. sanırım bu durumda yine wibe II alacagim. aslında üzerinde mic olmasaymış daha iyiydi benim için. diğer yandan "remix" adli bir de dahili kumandali model çıkarıyorlar vmoda web sitesinde yazdığına göre. ama henüz pek yakında durumunda...