V-Moda Vibe Kulakiçi Kulaklık İzlenimleri, İkinci Bakış ve Vibe versiyonları

'V-Moda' forumunda Be Creative tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. turuncu

turuncu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaslar
    vibe II yi aldim. amma velakin kullanamıyorum. bizim emektar zvm o vibe in 3 pinli jackini gördüğünde ya kendini kapatiyor ya da düzgün ses veremiyor. boğuk bir stereo sese geçiyor. işin ilginç yanı vibe II nin iphone ve kimi smartphonelar için tasarladığı mikrofon tuşuna basılı tuttuğunuzda ses düzgün geliyor :idiot2:

anladıysam arab olayım. neyse vibe II yi yeni aldiğım htc de de kullanabiliyorum ama zvm için de bi çözüm bulmak lazım. 3,5 mm jack plug to socket gibi bi arama yaptim http://www.cybermarket.co.uk/ishop/923/shopscr1815.html ve böyle bir sonuçla karşılaştım... sizce işe yarar mı?

2. turuncu

turuncu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    kimse bi sey yazmamis gerci ama olsun, zvm nin kablolu kumandasiyla sorun halloldu...

3. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Bu kulaklıklar ile ilgili sormak istediğim bir soru var. http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=6.0 linkinde incelemesi yapılan v moda vibe ile http://www.sahibinden.com/ilan/alis...a-vibe-gunmetal-black-flashback-chrome/detay? adresinde satılan kulaklık aynı mıdır? Flasback Chrome sıfatı yalnızca kozmetik bir farklılık mı yaratıyor, yoksa tamamen farklı ses kalitesinde ürünler mi? Bir de anlamadığım sanalmarketim.com'da 100 euro fiyat çekilmiş ürüne fakat sahibinden veya gittigidiyor gibi sitelerde 40-50 lira civarına bulunabiliyor. Bu modelin de sennheiser'lar gibi sahtesi mi var? Zira aradaki fiyat farkı ciddi bir uçurum. 2.el dahi olsa 100 euro'luk bir kulaklığın 2.eli 40 lira olamaz.

Bu kulaklıkları cidden denemek istiyorum ama bunlar kafamı karıştırdı, alacağım güvenli bir yer de bilemiyorum.

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Sanalmarketim'deki garantili felan, elmasepetinin getirdiği..

Eskiden Vibe'lar çok pahalıydı, şimdi 128headphones ucuz ucuz satıyor artık. Sahtesi de var deniliyor..

Bu arada illaki denicem demiyorsan alma :)

Collapse Signature Expand Signature
  5. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    illa ki denicem demiyorum ama okuduğum kadarıyla tizleri oldukça ayrıntılıymış. bahsettiğim fiyatlara satıldığını görünce alıp deneyesim geldi. zira sözkonusu tizler olduğunda iyi performans veren kulaklıklar sayılı, hele ki nispeten düşük fiyat aralıklarında. ya da benim bildiğim kadarıyla öyle, belki gözden kaçırdıklarım vardır.

almayayım mi diyorsun yani şimdi :)

6. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Tizlerde öyle bir durum yok pek yaw, tizler için alıyorsan alma bence de . :)

7. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    allah allah, incelemede ayrıntılı tizler, çok iyi derinlik, çok iyi mid range falan okuyunca heveslenmiştim. ses kalitesine 90 vermiş be creative hatta :)

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Daha demin bi dinledim de nasıldı acaba diye, bence de alma :)

9. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Pekala, teşekkür ederim.

edit: şöyle sorayım, bunun yerine Etymotic ER6i almak daha mı mantıklı olur o zaman? Ya da ikisini de bırak şu daha iyidir denebilecek bir model var mı? Tabi fiyat aralığını çok yükseltmeden :)

10. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Tizleri UM1'e göre daha iyi, o kadar. 3 senelik bir inceleme bu, revize edilmesi lazım. ER6i'de tizler daha iyidir, ama genel olarak çok ince bir sese katlanamayacaksan o da pişman edebilir. 30-40 lira aralığında vibe bugün alınabilir, o aralıkta tizlerde çok iyi işler yapan kulaklıklar da bulmak zor zaten.

11. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Biraz muğlak bir anlatım olmuş önceki mesajlarımda aslında. "O aralıkta" derken elbette 50 lira civarında tiz kalitesi (açık konuşmak gerekirse herhangi bir alanda kalite) beklemek abes. Demek istediğim Etymotic ER6i'ye kadar olan aralıktı, mümkünse biraz daha düşüğü :angel:

12. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    ER6i herkese göre değil, temiz tizleri ve berrak midleri var ama düşük frekanslar yeterince vurgulu değil.. Açıkçası pek alışık olunmayan bir sesi var (özellikle cx300,500 türü kulakiçilere göre)... Enstrüman ayrımı falan gayet iyidir rakiplerine göre ama dediğim eksiklikleri var..

Bence o fiyata iyi ses almak için iemler yerine yuin türü earbud modellere yönelmek daha iyi olur.

13. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Head direct Re-2 al, tam o aralıkta fiyatı ve er 6i'den daha iyi olduğunu okumuştum zamanında. 29 dolarlık bir kulaklık için tizleri iyi.

http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=23

Ya da Hasan'ın iem rehberinde de bir şeyler bulabilirsin.

14. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Hasan'ın rehberde dinlediğim türde tavsiye edilebilecek ER6i, Futuresonics Atrio ve RE0 var sanırım. Atrio beni şu sıralar aşar bütçe olarak. RE2'yi hesaba katabilirim ama pek olumlu şeyler söylenmemiş gibi geldi head-fi'de. Gerçi pek de düşünecek bir yanı yok, altı üstü 30 dolar RE2, alıp denemek lazım.

ER6i'den önce RE2'yi bir deneyebilirim aslında. belki beni fazladan 50 lira vermekten kurtarır :) ya da 2.el ER6i'ye 100 lira vermektense direk RE0 mı alsam. ama o da amfisiz pek önerilmiyor. kafam iyice karıştı valla alt seviye kulaklıklarda bile, yarın bir gün üst seviye bir kulaklık almaya karar verirken düşünemiyorum başıma gelecekleri :)

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Bu arada Vibe aslında o kadar da kötü değilmiş, bi 15 dakkadır dinliyorum da, alıştım galiba :)

Şimdi EQ ile de oynadım, süper oldu.. :cheesy:

16. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    zaten ahım şahım bir performans beklemiyorum. cx 500 kullanıyorum ve gitarlar ile ziller hafif boğuk geliyor gibi sanki. nasıl tarif etsem bilemiyorum, pek beceremem zaten ama böyle soğuk, mekanik bir havası var gibi tizlerin. daha "warm" bir ses istiyorum sadece. en sonunda başlarım izolasyona diyip dışarıda da grado dinlemeye başlayacağım, o olacak.

bu arada benim EQ ile oynama şansım yok, ipod touch'ta EQ ha var ha yok, farketmiyor :c

17. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Head fide nasıl kötü şeyler demişler ya? 99 dolarken bile f/psi iyi kabul ediliyordu. Tabi o zaman bu kadar rakibi yoktu. Ben halen ara sıra kullanıyorum, fiyatına göre gayet iyi bir kulaklık. Sitede de incelemesi var: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1398.0

Bu da head fi: http://www.head-fi.org/forum/thread/335851/review-18-iem-reviewed-and-compared-final-update-nov-2-08

29 dolarlık kulaklık için mutlaka kötü yorum olur, yeri geldiğinde 500 dolarlık kulaklığı da eleştiriyoruz ama senin durumunda önemli olan fiyat performans. V-moda fiyatına göre iyi kulaklık ama tiz arıyorsan RE 2 daha uygun, ikisi tamamen farklı tarzda kulaklıklar...

18. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    head-fi'nin dandik search sisteminin kurbanı olmuşum sanırım. ben RE2 diye arattığımda çıkan başlıklarda beğenmeyenler vardı, onlara denk gelmişim muhtemelen.

görünen o ki denemeden isteklerime uygun olup olmadığını anlamanın yolu yok :)

19. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    işin pis yanı şimdi sipariş versem elime ulaşması 1 hafta - 10 günden aşağı olmayacak. 2.el piyasası da yok malesef ülkemizde. ER6i'yi yakınlarda bulmuşken alasım var. fazladan izolasyon da cabası : P

20. chucky_chucky

chucky_chucky
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    v-moda ya kim tiz kulaklığı dedi yahu ;D v-moda ne kadar perdeli bi kulaklık olsada benim her zaman gönlümün sultanı ;D tizler ve midler çok iyi değil yani öyle çok iyi şeyler bekleme çok ağır bassları vardır ama bu fiyat için ben her zaman söylüyorum gayet iyi bi kulaklıktır. eğer rock ve metal için dinlediğin kayıt iyiyse iyi iş çıkarıyo ama kayıt kötüyse rezil ediyo.

ben bunun yanında v-moda II öneririm. cidden daha dengeli I e göre. ben sevmiştim bayağ tabi arkadaşım el koydu satmak zorunda kaldım. 128headphones dan 25-30$ teklifle alabiliyosun tabi bide kargosu oluyo yani 35-40$ gibi bi rakama geliyo ama değiyo. v-moda I deki gibi perdeleme tiz mid karışımı gibi şeyler olmuyo. sanırım v-moda I'i flat kullanmak gerekli çok enstrumanlı müziklerde bunu anladım ben ;D