V-Sonic GR06 İncelemesi

'V-Sonic (Walk Audio)' forumunda Baran tarafından 6 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,827
    Bu arada benim gr06 da geldi. Kulaklığı tanımaya ve tecrübe etmeye çalışıyorum.Kendi halinde pişme sürecinin ardından cks77 ile kıyaslayacağım. İlginç bir kıyas olacak.

2. einhander

einhander
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar

kullanmakta oldugum brainwavz m1 ın sag kulaklıgının kablosunda bır kopukluk olustu artık ses gelmıyor.
    ufak bır arastırma yaptım vsonic vc02 yı gordum kablosu sokulup takılabılıyor. vsonicden yola cıkınca dıger modellerınede baktım gr06 gozuma takıldı.
    ıkısınınde arasındakı fıyat farkıda oyle cok degıl butceme uygun. merak ettıgım ıkı konu var. bırıncısı aralarındakı ses kalıtesı. ıkıncısıde gr06 nın kablosu sokulup takılmadıgı ıcın zamanla kabloda kopukluk temazsızlık gıbı bır sey olup benı uzermı.
    M1 ı alalı bır bucuk sene cıvarı olmustur sanırım kısa surede kablosunda sorun yasadım.

3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    GR06'nın kablosu çıkarılıp takılabilir değil.

Ses kaliteleri hakkında VC02 dinlemediğim için fikrim yok malesef.

Collapse Signature Expand Signature
  4. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Kablo hakkında konuşmak gerekirse 1 seneden fazla zamandır kullanıyorum ve kullandığım en sağlam kablo yapısına sahip kulakiçi kulaklıklardan diyebilirim.

5. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Gr06 piyasadaki bir çok iemden çok daha kaliteli kabloya sahip. VC02'nin kablosu daha ince ve çok fazla dolaşan bir yapıya sahip. Gr06'nin midleri VC02'nin tizleri ön plandadır.

6. einhander

einhander
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    metal müzik ve türevlerine hangisi daha yatkın

7. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Bilgilere göre pfe ve r-50 metal için gayet uygun. Bunlara göre daha doğru bir tercih gibi görünüyor.

8. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Gr06 bu türlere bence gitmiyor, yavaş kalıp ritim kaçırabiliyor. Şahsi fikrim metal ve türevleri için armatürlü kulaklıklara bakın derim.

9. einhander

einhander
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    r-50 nın ovuldugunu cokca okudum. aklım kalmıyor degıl hanı. lend me de kullanılan ındırım kuponunu kullansam 180 tl lere kadar ınıyormus sanırım. bıraz once denedım ama forumda yayınlanan kuponu aktıf edemedım.

10. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    İkinci elde tertemizi var hocam. Aynı fiyata geliyordur, Özkan abi satıyor. İlla sıfırı olsun diyorsan fastfalcon'da var ama fiyat aynı değil.

11. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Lendme'nin %15 indirim kuponunun süresi dolmuş bu arada. Artık %7 indirim veriyor. Bu da 210 liraya tekabül ediyor.

12. einhander

einhander
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    r-50 nın kablo kalıtesı nasıldır. kablo problemı yuzunden dılım yandıgı ıcın cekcelerım var

13. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Kablosu kaliteli ve yumuşak, kırılma, bükülme gibi sorunları olacağını düşünmüyorum.

14. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    513
    bir sorum olacak shure se215 e göre bass miktarı nasıl gr06 nın? gr04 pro dinlemiştim se215 ten daha azdı diye hatırlıyorum bunda durum nasıl peki

15. razr58

razr58
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    gr06 kullanmış biri olarak adam akıllı ilk defa kulaklığa para veren bir ilk taktığında harika bir izlenime kapılıyor, basslar falan, detay çok ıyı dıyorsun ama bır zaman sonra dıyorsun kı bu kulaklıkta birşeyler eksik yetmıyor. Tiz konusunda olsun bass etkisi olsun gerçekten harika bu kulaklık. Ancak basslarını senheiser px100 ile karşılaştırdıgımda bass doğal gelmıyor, yeteri kadar derine vurmuyor sanki. İnsanın içini çoşturan bir izlenim vermiyor.

16. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Px100 basları da doğal değil yalnız..Hatta olması gerekenden çok çok daha renkli ve abartılı.

17. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,827
    Kulaklık vokal yönünden çok başarılı, baslar sert ve biraz yapay geliyor bana, alanı bas değil zaten, ancak frekans ayırımı başarılı, özellikle vokaller ortadan tiz ve baslardan bağımsız geliyor...

18. razr58

razr58
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yorumunuza oldugu gıbı katılıyorum, vokaller demısken erkek vokallerde ses sankı daha bır kulağa hos gelıyor. Ayrıca malzeme ve kutu ıcerıgı gercekten basarılı, sahibine zarar ettırmeyecek bır ürün ;D

19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,494
    Elektronik müzik için bas'ları yeterli gelirmi acaba?

20. Murcielago

Murcielago
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    111
    Bence elektronik için pek de yeterli değil bass ları ne miktar ne derinlik olarak ben pek beğenememiştim.