V-Sonic GR07 Bass Edition Incelemesi

'V-Sonic (Walk Audio)' forumunda ardacumhur tarafından 2 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Vsonic GR07 Bass Edition İncelemesi

• Ürün lendmeurears.com sitesinden alındı. Siparişimi vereceğim sırada kendilerine mail attım ve "özel isteğimi ;) " belirttim, yardımcı da oldular sıkıntısız şekilde tarafıma ulaştı. Kargo toplam 20 gün sürdü.
    • Yapı olarak sağlam ve dikdörtgen bir üst yüzeye sahip. Sağlamlık ve kablo konusunda sorun yaşatmayacakmış gibi bir izlenimi mevcut. Kablosu değiştirilebilir değil, mikrofonik etkisi yok denilemez ancak olabildiğince az seviyede, kablosu yumuşak. İnce değil.

• Teknik Veriler:
      • Driver: 11mm High Dynamic CCAW Drive Units, Bio-cellulose diaphragms
      • Impedance: 50Ω +/- 10%
      • Sensitivity: >105dB (@ 500 Hz)
      • Frequency Response: 5Hz- 22kHz(bazı kaynaklara göre 7Hz-30kHz)
      • Channel Balance: <1dB @ 500Hz <1.5dB (at 20Hz~12.5KHz)
      • Distortion: <0.2% 105dB
      • Rated Power: 10mW
      • Maximum Input Power: 50mW
      • Plug: 3.5mm 24K gold plated stereo plug
      • Cable: 1.30m

• Kutu İçeriği: Kutu içeriği bence geniş.
      • 10 adet silikon uç var farklı boyutlarda.
      • 3 Adet içi köpük dolu silikon uçlar var yalıtıma destek olması açısından faydalı.
      • 1 adet foam(köpük) uç mevcut. fit sorunu yada ekstra yalıtım isteyenler için. Ben denemedim.
      • 1 adet double flange uçları mevcut.
      • 1 adet earguide mevcut (Kulak halkası mı deniyor bilmiyorum)
      • 1 adet deri taşıma kesesi bulunuyor.

• Ergonomi, fit, izolasyon: Harekeli nozzle fit sorununu daha yönetilebilir bir hale getiriyor. Shure ayarında bir fit'e yada Westone kıvamında olmasa da çok sorun çıkartan bir fit sorunu yok. İzolasyon seviyesi makul denilebilir, comply uçlarla daha da artsa da ben sesi bozduğunu düşündüğümden dolayı silikon uçlarla kullanmayı tercih ediyorum. Çıkarılabilir filtrelere sahip değil.

• Kulaklığımızın ses imzasını incelemeye başlamadan önce kısa bir ip ucu verelim. Bu kulaklık bilinen Vsonic Gr07 serisinin alt frekansları desteklenmiş serisi, sibilans'a eğilimli(kötü kayıtlarda inanılmaz sibilans düşkünü olabiliyor, 300 saat civarı bir burn in ile büyük bir kısmından kurtulabiliyorsunuz) Sibilans konusu kesinlikle korkulacak bir şey değil bu kulaklıklarda. Klipsch kullanmış biri olarak söylemeliyim ki bu kulaklığın sibilans'ı katlanılabilir / görmezden gelinebilir seviyelerde. Sıcacık bir sesi var, hafif V-shape denilebilir. Bass miktarı azımsanacak gibi değil. İmzası sanırım FUN! diyor. Bu arada ses özelliklerini epey uzun anlatacağım. Kulaklığımı 2013 model bir HP bilgisayar ile dinleyerek inceledim. HTC m7 ile de deneyimledim. Ancak benim için en güzeli DX90 ile geçirdiğim 15 dakikaydı. Kulaklığımın, dinlediğim türlere ne kadar güzel olduğunu bu DAP ile anlayabildim. Yardımlarından dolayı @MikePortnoy 'a ve @Engin 'e teşekkürlerimi sunuyorum.

Tarja Turunen - I Walk Alone(Albüm: My Winter Storm) - FLAC 16bit/44kHz ~ 1000kbps
    • Davul kesinlikle net, alt frekanslardaki vuruşlar kulağınızı titretmese de vuruşlar sayılabilecek seviyede. Dağılmıyor ama sanki biraz yumuşak bir alt frekans tepkisine sahip.
    • Elektrogitar sürekli sağ tarafınızda çalmaya devam ediyor, izlenebilirliği yüksek, süürekli iletişim halindesiniz ve elektrogitar sizi hiç yanlız bırakmıyor.
    • Vokal tam ortada, yüzünüze söylüyor, tiz seslerde "sibildiyor".
    • Ziller, müziğin yoğun olduğu yerlerde yapışabiliyor bazı karışık anlarda zil vuruşlarını ayırt edemiyorsunuz.
    • Yüksek seslerde tizlerden rahatsız olmanız mümkün; eğer ki kötü kayıtlara sahipseniz.

Tarja Turunen - Sing For me(Albüm: My Winter Storm) - FLAC 16bit/44kHz ~ 1000kbps
    • Viyolaların tüm notalarını duymanıza imkan veriyor, belirgin ve öndeler.
    • Davul vuruşları yine takip edilebilir seviyede, hissediliyor ancak daha sert vurması istenebilir.
    • Üflemeli çalgılarda ise size farkı hissettirecek kadar detayları veriyor, ayrım ve konumlandırması gayet doğru.
    Tarja Turunen - Ciaran's Well(Albüm: My Winter Storm) - FLAC 16bit/44kHz ~ 1000kbps
    • Alt frekanslar belirgin, derinlere inebiliyor ama bahsettiğimiz vuruşlar sert değil.
    • "S" ler ve "Ş" ler sibilans olarak kulağınıza ulaşıyor.
    • Elektrogitar ve davul vokalin hemen arkasında ve vokalin bir boşluğunu yakaladıkları anda öne çıkacaklarmışcasına çalıyorlar.
    • Sahne dar değil, zaman zaman size genişliği gösterebiliyor, sahneyi ve ekipmanların yerlerini zihninizde kolay canlandırabiliyorsunuz. Gözleriniz kapalıysa ne nerededir bulabilirsiniz.
    Steve Strauss - Just Like Love(Albüm: just Like Love) - DST64 24bit/2822400Hz ~ 16934 kbps
    • FLAC halinde duyamadığım ayak ile ritm tutma seslerine ulaşabiliyorum.
    • Sahne farkedilebilir düzeyde geniş, güç istediği bu formatta çok rahat anlaşılabiliyor.
    • Enstrüman ayrımı tatmin edici seviyede. Kesinlikle takip etmeye başladığınız bir enstrümanı kaçırmıyorsunuz, size eşit uzaklıktalar. Vokalin öne geldiği anlarda bile gitar sol arka tarafınızda sesini en iyi netlikte size duyuruyor.
    Tone Wik & Barokkanerne - (Vivaldi: Belezza Crudel - Recitative And Aria From Cantata Rv 679) - 24bit/192kHz ~ 2350kbps
    • Vokalimiz sesi açtığınızı anlıyor ve sibilans'ı beraberinde getiriyor. Ses potunu yükseklere sürerken sibilans size engel olmak istercesine yükseliyor.
    • Detaylar şahane bir hal alıyor, Nordic sound kalitesi ile detaylar olabildiğince belirgin haldeler.
    • klavsen vuruşlarını ve yankılanmalarını ayırt edebiliyorsunuz.
    • Orkestra içerisindeki kıpırdanmalara kadar duyabiliyorsunuz. Bu çok iyi hissettiriyor.
    • Ziller size nota ve ritm takip etmenize imkan veriyor, soğuk değiller.

Fiona Mackenzie - Elevate(Albüm: Elevate) - DST64 24bit/2822400Hz ~ 16934 kbps
    • SACD rip olduğunu size belli eden bir sunum gerçekleştiriyor.
    • Nefes alış verişi, dudak hareketleri tamamiyle duyulabilir seviyelerde.
    • Gitar tüm ihtişamıyla kulaklarınıza ilgi gösteriyor. Sesi analitik veya soğuk değil, midbas'lar kendini hissettiriyor ve gitar tonları küçük bir "tık" koyu gelebiliyor.
    • Sahne derinliğinin farkına varıyorsunuz ve orkestra çukuru olduğunu düşünüyorsunuz gözleriniz kapalıysa.
    • Enstrümanlar kendi bölgelerinden çıkmıyorlar ve solistimiz bunların tam ortasında size özel bir konser veriyor.
    • Vokalist ve enstrüman sesleri soğuk değiller sıcak hava ve gerektiğinde alt frekansları hissettiren bir yapıdalar.
    • Vokalimizin "s" ve "ş"'lerinde sibilansa davet var.
    Chris Jones - Long After You're Gone (Albüm: Moonstruck) - APE 16bit/44100Hz ~ 806kbps
    • Gitar sahnede pırıl pırıl duruyor, tellerindeki her titreşim kulağınıza ulaşıyor ve eğlenceli bir ruha bürünüyor. Detaylar tümüyle emrinizde.
    • Ortam sesleri ve vuruşlar duyulabiliyor, alt frekanslar varsa hissediliyor ancak gitar telleri ile farklı kulvardalar.
    • Kayıt midleri olabildiğince temizlenmiş olduğundan size sorun çıkarmıyor. sunum perdesiz ancak genel olarak sıcak hava dalgası ve alçak basınç etkisinden kurtulamıyorlar.
    • Sibilans konusunu gözünüze sokmuyorlar ancak unutmanıza da imkan vermiyorlar.
    Chris Jones - Hard Times (Albüm: Moonstruck) - APE 16bit/44100Hz ~ 806kbps
    • Tizlerimiz şıkır şıkır. Rahatsız etmiyorlar, tiz severlere unutamayacakları bir sunum için çabalıyorlar.
    • Alt frekanslarımız sınırları belli şekilde size ulaşıyor ve kendilerini hissettiriyorlar
    • Vokalimiz her zamanki gibi önde ve detaylı
    • Sahnemiz midbas yokken geniş. Daralmalara sebep olan bir midbas sunumuna sahip kulaklığım.
    • Geride konumlanmış vokalimizin sesini solistimizden ayırabilirsiniz, hatta elinizi uzatsanız yerini de bulabilirsiniz.
    Steve Strauss - Mr.Bones (Albüm: Powderhouse Road) - APE 16bit/44100Hz ~ 806kbps
    • Midbas sahnenin hakimi, sizlere gövdeli şekilde enstrümanları sunuyor.
    • Kontrbas'ın tüm vuruşlarını not alabilirsiniz, detayları ve adımları takip etmeniz çok kolay.
    • Gitar ile sürekli iletişim halindesiniz, sizi hiç kaybetmiyor ve arkada bir gitar kardeşinin olduğunu da söylüyor.
    • Üflemeliler detaylı, sahnemizde bir çok enstrüman var ve kim hangisini isterse onu dinleyebiliyor. Tizlerimiz rahatsız etmiyor. Tane tane ve yerlerinde duruyorlar.
    • Midlerimiz yine sıcak hava dalgası etkisinde ilerliyor.
    Mike Silver - Old Saturday Night (Albüm: Solid Silver) - APE 16bit/44100Hz ~ 901kbps
    • Tizlerimiz net, kulağınıza ulaşmadan önce ince bir tül filtreden geçiyormuş hissini uyandırıyor. Sıcaklar.
    • Vokal ve gitar hep bizimle, öndeler ancak arkalarında genişleyen sahnede diğer ekipmanları örtmüyorlar.
    • Bass gitarımız da sol arkada yer alıyor ve notalarını kaçırmıyor, isteyen takip edebilir kolaylıkla.
    • Vokalimiz yükselse de gitar halen orada ve kendini ezdirmiyor.
    Indila - Dernière Danse (Albüm: Mini World) - FLAC 16bit/44100Hz ~ 806kbps
    • Bass ve tizler sizi karşılıyor, arka plan karanlık ve tane tane geliyorlar.
    • Detay seviyemiz yükseliyor, çevredeki sesleri duyabiliyorsunuz.
    • Sesimiz eğlenceli, sizi laboratuara sokmuyorlar ancak konserde de değilsiniz.
    • Hangi sesin ne olduğunu ve nereden geldiğini ayırt edebilirsiniz.
    Pat Metheny - Distance (Albüm: Still Life (Talking)) - FLAC 16bit/44100Hz ~ 900kbps
    • Derin bir sahnede mistik sesleri duyabiliyorsunuz
    • Koşan minik ayaklar arkanızda sağınızdan solunuza geçiyor.
    • Alt frekanslarımız serbest, isterlerse beliriyorlar.
    • Üflemeliler doğru tınılarla bizimle oluyorlar.
    • Tizlerimiz rahatsız etmiyor, sıcacıklar.
    Zaz - Je Veux (Albüm: Zaz) - FLAC 16bit/44100Hz ~ 905kbps
    • Gitarımız yine her zamanki gibi size özel olarak hazırlanmış. Net ve detaylı. Sıcak hava ile birlikte geliyorlar.
    • Vokalimiz sibilans içinde kalmışa benziyor.
    • Üflemeliler ve kontrbas'ın notaları yine takip edilebiliyorlar. Öne çıkmayan alt frekans sunumu sahnemizi biraz daha ortaya alıyor.
    • Tizlerimiz kulak zarımıza bir hayli yakın, sesi açarsak delecekmiş gibi geliyor. Sıcaklığını hissedebiliyorsunuz.
    • Ayrınlar güzel, ne nerede ve hangi enstrüman anlayabiliyorsunuz.
    Houston Person - If I Ruled The World(Albüm: Jazz After Midnight) - DSD64 24bit/2822400Hz ~ 5645 kbps
    • Ve işte büyülendiğimiz an geldi, saksafon'un her üflenişinde çıkan ses ve nefes alış verişleri sizi anlamsızca ve keyifle sırıtmaya zorluyor. Sıcacık bir sese sahip. Tüm detaylarını duyabilirsiniz.
    • Detay tamamiyle sizin.
    • Piyano vuruşları yine bir filtreden geçiyor.
    • Alt frekanslar sadece sesi gövdelemek için buradalar ve baskın değiller.
    • Midbas sahnemizi daraltmak ile meşgul, ortam iyice ısınıyor.
    Lana Del Rey - Ultraviolence (Albüm: Ultraviolence) - FLAC 16bit/44100Hz ~ 1562kbps
    • Sarhoş edici seviyede tatlı bir sunum var.
    • Vokalimizin ruhunu hissetmemiz için en uygun an.
    • Sıcak sunum devam ediyor, tizler çok belirgin değiller.
    • Alt frekans vuruşları mevcut, ancak sizi sarsacak güçten yoksunlar.
    Wiener Philharmoniker, Herbert von Karajan - Dvorák - Symphony No.9 in E minor, Op.95: 4. Allegro con fuoco (Albüm: Dvorák, Symphonie No. 9 - Smetana, Die Moldau) - FLAC 16bit/44100Hz ~ 650kbps
    • Üflemeliler gövdeliler, tül bir perdenin arkasından çalışıyorlar.
    • Detaylarımız makul.
    • konumlandırma gayet güzel, alt frekanslarımızın ve tizlerimizin sıcak rüzgar içerisindeki yerleri net.
    • Derinlik tatmin edici.
    Jessie J. - Price Tag (Ft. B.O.B) (Albüm: Who You Are) - FLAC 16bit/44100Hz ~ 1045kbps
    • Vokalimiz önde yer alıyor size söylüyor - sesleniyor.
    • Alt frekansları izleyebilirsiniz, vuruşlarını yapıyorlar ancak daha sıkı olsalar daha iyi olacak gibi hissettiriyor.
    • Tiz ağırlıklı bir sunum oluyor, tizlerimiz yapışabiliyor.
    • Eğlencenizden hiç bir şey kaybetmiyorsunuz, adeta "incelemeyi sonra yaparım bu şarkı çok güzelmiş" dedirtiyor.
    Amy MacDonald - Slow it Down (Albüm: Life in a Beautiful Light) - FLAC 16bit/44100Hz ~ 1003kbps
    • Bateri tamamen açıkta konumlandırılmış, ayrıca izleyebilirsiniz.
    • Tizlerimizin kaynağı ziller sağ tarafımızda bizimle. Ancak hafif kalın tondalar. Sıcak hava yapısından dolayı olması muhtemel. Bazen tek tek duyamayabiliyorsunuz.
    • Eğlence için hiç bir şeyden kaçınmamış ve sizi eğlendiriyor.
    • Gitar net duyuluyor, akustik gitar ise arkada solda sizlere eşlik ediyor. Aramızda tül bir perde var.
    • Vokal'in sahne içerisindeki hareketi hissedilebilir ölçüde.
    • Alt frekanslar buradalar ancak öne gelmiyorlar.
    • Sibilansımız "s" ve "ş"'leri çok seviyor, ses yüksekken sizlere biraz ıslık sesini anımsatacak şeyler yapıyor.

Öncelikle buraya kadar okuyabildiyseniz helal olsun :) Kulaklığın farklı müzikler ile nasıl tepkiler verdiğini, kendi deneyimlerimi sizlere aktarmak istedim.

Özetlemek istersek:
    • Alt frekans tepkisi gayet yeterli, bass-head kulaklığı değil, belki elektronik yada dubstep için az gelebilir ancak diğer türlerde kesinlikle eksiği yok fazlası var.
    • Midleri sıcak, midbas bölümünde biraz kalabalıklık var kamburumsu. Midler keyifli, eğlenceli, analitik değil ancak detayları sıcak sıcak servis ediyor. Üst midlerde sibilans'a çok yatkın. Kulaklığın işini en iyi yaptığı yeri.
    • Tizleri ise üstlerde yapışma yapabiliyor. Çok çok detay düşkünü değil, olanı veriyor. Ancak herhangi bir kesilme yada ezilme durumu söz konusu değil.

Elimden geldiğince deneyimlerimi aktarmak istedim, bu hobiyi bana sevdiren Techno-fi ailesine çok teşekkürlerimi sunuyorum. Hatalarım, kusurlarım olduysa, Sürçülisan ettiysem affola.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 ardacumhur, 2 Ocak 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Şubat 2015
    25 kişi bunu beğendi.
  2. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,827
    Eline sağlık inceleme için. Merak ettiğim bir kulaklıktı. Gr07be konusunda bilgiler dağınıktı, derlenip toplanmış oldu böylece.

3. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,794
    İnceleme için teşekkürler...

4. playmaker

playmaker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Elinize sağlık çok güzel, detaylı bir inceleme olmuş

5. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Teşekkürler, umarım Techno-Fi ailesini utandırmamışımdır. Elimden geldiğince yorumlamaya, izlenimlerimi aktarmaya çalıştım

6. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Elinize saglik :)

7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Özgün bir inceleme...Tebrikler.:worship

8. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    Tebrikler ardacumhur. Emeğin için de teşekkür ederim. GR07 BE benim için hifi dünyasına atılan ilk adım olmuştur. Bu nedenle hep ayrı bir yeri vardır. Arada bir tekrardan alasım geliyor :)

9. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Sizlerden bunları duymak benim için çok güzel. Beğenmenize sevindim, bu kulaklığımı ilk zamanlarda hiç sevmemiştim farkı görememiştim ancak şimdi diğer kulaklıklarımı dinlemek istemiyorum :)

Tüm Techno-fi ailesine teşekkürler, saygılar :)

3 kişi bunu beğendi.
  10. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    438
    Çok güzel bir inceleme olmuş. Emeğinize sağlık.

11. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
  12. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    Bu kulaklıktan ucuza bir tane bulursam tekrardan alıcam. Onu görünce bu foruma ilk üye olduğum zamanlar aklıma geliyor :) Sırf aksesuarları için bile alınır.

13. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Kesinlikle katılıyorum, bu kulaklığı özlüyorum kullanmadığım zamanlarda. Brainwavz M5 aldım ofiste kullanırım diye ama bi şekilde yavan geliyor.

Şimdi AP001 taşınabilir amfi sipariş ettim, bakalım amfili nasıl olacak. Tahminlerime göre alt frekanslar iyice dolgunlaşacak, biraz da pop dinlerim artık :D

2 kişi bunu beğendi.
  14. FztMiko

FztMiko
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhaba ,
    Ben bu kulaklığı Black Friday ile lendmeurears dan almıştım. İlk kulaklık deneyimim.Size belki çok basit gelebilir ama sorum şu ; ben bu kulaklığı konforlu bir şekilde kulağıma oturtamıyorum. Devamlı düzeltmem gerekiyor kulak arkasından takıyorum onu biliyorum fakat yine de bir türlü net konfor alamadım. Acaba atladığım bir nokta mı var ? Bir fikri veya önerisi olan var mı arkadaşlar ?

15. playmaker

playmaker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Oturtamıyorum derken kulağınızdan mı düşüyor, yoksa izolasyonu mu sağlayamıyorsunuz? Eğer bu tarz problemler varsa farklı uçlar deneyin ve nozzle açısını da kulağınız için en uygun hale getirmeye çalışın deneme yanılma yaparak. Kablo kulağınızın üzerinde durmuyorsa kablonun baştan sona düz ve karışmamış olmasına özen gösterin takmadan önce.

16. FztMiko

FztMiko
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ,
    İzolasyon ile ilgili değildi söylemek istediğim. Kulağımdan düşüyor ya da gevşek duruyor.Diğer uçları da denedim fakat en rahat uç ilk geldiginde üzerinde bulunan uçtu sanki hala da onu kullanıyorum. Kabloyu kontrol ediyorum bir sorun bulamadım bir süredir maalesef. Umarım zamanla oturtabilirim ve alışabilirim.Tekrar teşekkür ediyorum.

**Ekleme : Bahsettiğiniz nozzle açısı problem olabilir. Kulaklıkla beraber gelen kulak arkasına takabildiğim aparatla beraber kullanıyorum belki de o kablonun açısını ve nozzle ın açısını bozuyordur. Sizler bu kulaklıgı kullanırken kulak arkasına takılan aparat ile beraber mi kullanıyorsunuz ?

17. playmaker

playmaker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    En iyi uç ve nozzle açısı kombinasyonunu deneyerek bulursunuz mutlaka, misal ben üzerinde gelen uçlardan verim alamayıp diğer uçlara yönelmiştim direk, zamanla deneyerek çözersiniz umarım

18. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Ben sony hybrid large olanları kullanıyorum. Earhook ile birlikte.

Nozzle ayarlarını kulağınıza en iyi şekilde siz belirleyebilirsiniz. Eğer uçların boyları size tam olmuyorsa büyük/küçük değiştirerek deneyin.

Ayrıca kulak kanalınıza biraz daha fazla girecek şekilde deneyin belki de sorun kullanımınızdan kaynaklanıyordur

19. MagicSound

MagicSound
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar ben de lendmeurears sitesinden vsonic gr07 aldım ocağın 22 sinde paypal aracılığı ile işlemimi yaptım. Ayın 23 ünde kargo takip numarası ile bir mesaj göndermişler. 14 iş günü içinde elinize geçicek diye. Kargo takibine dün baktığımda hala singapur da olduğu ğu yazıyordu fakat şimdi takip yerine girdiğimde '' invalid csrf token '' yazıyor. Kendim konya da yaşıyorum ne yapmam lazım bi sorun çıkarmı ürünün elime ulaşması hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

20. playmaker

playmaker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Dhl global mail sayfasında bir kod olması lazım en altta, o kodla ptt üzerinden takip yapabiliyorsunuz, denediniz mi hiç? Ptt sayfasından da sonuç aynı mı oluyor?