V-Sonic R07 Kulakiçi Kulaklık incelemesi (aka GR07)

'V-Sonic (Walk Audio)' forumunda MuttFTS tarafından 23 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    GR07 bilmiyorum, pek uymaz gibi geliyor sanki. Daha iyileri bulunabilir bence o rakama. (O türler için)

Collapse Signature Expand Signature
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    GR lafı geçince bugünden beri aklımda olan birşeyi yazmak istedim.Gözden mi kaçırdım bilmem ama sitemize Grado GR-10 incelemesi gerekli ve yakışır diye düşünüyorum.

Yok mu bi ermiş kişi? :angel:

3. LittleFish

LittleFish
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    aradığım tipte bir kulaklık esasnda f/p olarakta herkesin gözdesi , fakat tarzlara göre kulaklıklar çok değişken , alternatif olarak shure se215 düşündm ama kime sorsam onu alacagna r07 al diye cevaplıyor çok karıştım :)

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    Al da deneyelim ;D

----

Biz GR06'yı özellikle öneriyoruz. GR07 de güzel kulaklıktır ama karıştırmış olmayasınız?

5. LittleFish

LittleFish
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    öyle mi dersniz, karıştırmışda olabilirim forumda doğru yeri mi bilmem ama 100$ civari yurt dışından alınabilecek , dinledğim tarzlara uygun kulaklık önerisi istesem ne dersiniz? playerım clip+ bu arada

6. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    863
    Eğer sıcak ses seviyorsan SE215 den uzak dur derim. Gerçekten çok soğuk bir sesi var.

7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Kesinlikle katılıyorum.Ama kulaklığa da fark katan bu soğukluğu.

8. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    100 dolar civarına GR06 olur zaten, GR07 160-170 dolar seviyesinde.

9. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Şu kulaklığa ya kulağım alıştı yada fena burn in oluyor. İlk gün nefret ettiğim gr07yi git gide çok sevmeye başladım:) Yumuşak bi ses tonu var, saatlerce dinlesemde hiç rahatsızlık vermiyor. Özellikle ziller süper, şıkır şıkır çalıyor. Ses tonu aynı oto ses sistemlerindeki compenantlardan jl audio zr serisi gibi.

10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,494
    Daha burn-in olmadan,kulağınız alışmadan kulaklık satmayın bence.Bugün burn-in'e bırakın diğer akşama kadar çalsın derim.

11. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    valla playerların hepsini ex600ü falan satışa çıkardım bugün. bitek gr07ye kıyamadım:) birde ie8 deniycem, parlamalardan sivri tizlerden nefret ediyorum.

12. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Gr07 fena burn-in olan bir kulaklık çünkü bio-selüloz bir sürücüsü var. Dolayısı ile 100 saatin üstünde burn in süresi varken bazı kullanıcılar 200 saat burn-in bile öneriyor.

Bunun yanı sıra sizin kullandığınız kulaklıklardan ex600'ü ben gr07'ye tercih ederdim ancak. Tabii eğer kulakta duruşu rahatsız etmiyorsa. Bence ses kalitesi, malzeme kalitesi ve kablo açısından ex600 yarımşar tık daha önde.

13. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Gr07 de sibilanstan biraz daha bahsedebilir misiniz. Ve ayrıca joker gibi bir kaç kişinin ie8-westone 4r vs. gibi kulaklıklara vermediği puanları bu kulaklığa vermelerini uygun buluyor musunuz merak ettim açıkçası. Alıp almama konusunda kararsızım keşke bir kere dinleyebilseydim 1 dakika bile yeterli olurdu ses karakteri hakkında şöyle ufacık bir kulak aşinalığım olsaydı keşke hiç belli olmaz bakarsın birazdan veririm siparişi tek korkum sibilans ve tizlerde cızırtı yapması :) cks77 yi beğenmeyen ben bu kulaklığı sevebilir miyim acaba?

14. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Bazı kişiler sibilansı hiç sorun etmiyor, benim için büyük sorundu. Belki sizde sorun etmezsiniz bilmiyorum. Ses rengi çok güzel aslında. Eğer bu sorun olmasaydı bu kulaklık benim favorim olurdu.

15. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Bu kulaklık kadar hiçbir kulaklığı merak etmedim. Sırf merakımı gidermek için en geç 1-2 ay içinde alacağım. Tam bir fiyat performans ürünü olduğu söyleniyor. Bilginiz olsun fiyatı http://www.lendmeurears.com/ 'da 133 dolar bilginiz olsun 180 dolardan düştü. Tanıtım fiyatı 150 dolardan fazlaydı. :)

16. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Yok yanlış anlamışım ben ya da gözümle okumamışım. Lendmeurears facebook sayfasından alıntı:

2) There has been rumours on head-fi forum that the GR07 classic no longer uses the same kind of drivers as the previous generations of GR07. We would like clarify that this is WRONG. The GR07 classic continues to use the same kind of bio cellulose driver as the previous iterations.

Önceki iletilerimi de sileyim bi süre sonra, yanlış yönlendirmeyelim kimseleri..

17. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    SİZCE HALA ALINIRMI? se215 kullanıyorum şaun birde gr06 var yatıyor :) yeni bişeyler denmek istiyoum zamanında aklıma takılmıştı r07 ama bass editionu ilgimi çekiyor birazda ne dersiniz ? yoksa hepsini satıp üzerine biraz daha ekleyim güzel bi kulaklık alma düşüncem de var :)

18. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,216
    GR07'yi ben de çok merak ediyorum yerli yabancı bu kadar övgü alması sebebiyle.

19. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Güzel kulaklıktır 3 hafta felan kullandım sonra sattım ;D acil para lazımdı yoksa satmazdım :hug

20. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Bass edition'u önermiyorum ben, sibilans problemi vardı fazlasıyla. Mk2 veya yeni çıkan classic edition'u tercih edin. Tabi onlar da bass yönünden tatmin etmeyebilir.