vibez boot 00000002 media error hatası

'Trekstor' forumunda depresifokuz tarafından 12 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. depresifokuz

depresifokuz
    Expand Collapse
    Guest

öncelikle böyle güzel bi sitede bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum ve direk sorunumu anlatmaya başlıyorum nt nin kampanyasından vibez aldım ve kampanyadan alınan çogu ürün gibi bu üründe arızalı çıktı vibez açılmıyordu,bende geri gönderdim yenisi ile deiştiriliecegini söylediler neyse gitti YENİSİ !!! geldi(yeni olmadığı her yerinden belli vibezin) yeni gelen üründe problemli malesef başlıkta yazdıgım boot 00000002 media error hatasını veriyor bazen açılıyo bazen açılmıyor.bu sorunun nedeni ne olabilir ?
    riovolution.org da benzer bi başlık var ingilizcem olmadığı için anlayamadım
    http://www.riovolution.org/thread/836;?unb391sess=8d274025f0504b7f81744ca4a278f671

2. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Hoşgeldiniz,

gösterdiğiniz linkte Trekstor'un bu sorunu yaşayan ürünlerinin mutlaka firma tarafından değiştirileceği söylenmiş. Herhangi bir çözüm ya da yöntem yok gibi. Büyük ihtimalle donanım hatası. Tekrar kullanın bence garantiyi.

3. fizmitli

fizmitli
    Expand Collapse
    Guest

yahu ne vibezmiş be kardeşim, firma resmen uzun zamandır ellerindeki değişim arıza şu bu kalan malları çakıyor.

Bence bunun altında yatan neden firma olarak paraya ihtiyaç duymaları olabilir,darboğazdan geçerken ürünlerin döneceğini bilselerde bir para akışı sağlıyor olabilirler.Eyer düşündüğüm gibiyse firmalarını ve ayrıca dünya markası bir markayı nasılda harcıyorlar.Kaybettikleri itibarı para ile satın alamazlar.
    Ayrıca bu ürünü alacak arkadaşlar kesinlikle 2 kere düşünsünler.

4. depresifokuz

depresifokuz
    Expand Collapse
    Guest

vibezi reset ata ata çalıştırmayı başardım arkadaşlar bikaç kez daha olmuştu aynı şekilde reset ataraktan çalıştırmıştım.nt ye de hiçbişey demiyorum çok insanın ahını alıyolar elbet bi gün biyerlerinden çıkar.trekstorun servisini arıycam bakalım ne dicekler ankarada olmasam gidip aldıgım gibi başlarına çalıcam ama yapamıyorum işte :kafa:

5. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    bugun 3. vibezımı aldım nt den :D

ilk ikisi fizmitli abiminde bildigi gibi teshir urunuydu ve ikiside aynı hatayı verdiler ve acılma bile acılmadılar bilgisayar bile tanımadı.

bugun 3. vibez geldi. sıfır paket .. artık bu ne demekse. sıfır urun alıyoruz sıfır acılmamıs paket geldi diye gopek atıcaz nerdeyse :D:D:D

bu cihazda hicbir tepki vermiyor gibi. sadece sarj olm cubugu cıkıyor . bakalım yarına kdar sarjda kalsın ne olacak. bu kampanya yapıldı yapılalı cogu kisi sikayetci vibezlerden. arkadasların dedigi gibi ayıplı mallaları musteriye kakalama kampanyası gibi birsey olmus bu. rezillik.

6. fizmitli

fizmitli
    Expand Collapse
    Guest

ya ermancım valla çok üzüldüm,çok istekliydin bu konuda ama bence dahada uğraşmanın anlamı kalmamış biranönce iade et,hesap kesim tarihinden önce kartında düzeltme işlemi yapılsınki fazla para ödeme durumunda kalma ayrıca 15 günlük iade süresi söz konusu ama sana fişte vermemişler :)

7. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    iade sorun degil ordaki elemanlarda srun yok isterseniz paranızı geri verelim dediler ama yok dedim bu sunuda deneyelim olmazsa ederiz :D

8. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Rezalet ya bu başka birşey değil... Bir daha Trekstor'a güvenebilir miyim artık? Yazık yani; itibar kaybettiler..

9. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    73
    Bu kadar çok bozuk ürünün bir arada olması zor gibi. Acaba bir yerden dönen iadeler firmaya gönderilmek yerine bir şekilde tekrar mı piyasaya çıkıyor?

10. depresifokuz

depresifokuz
    Expand Collapse
    Guest

selamlar arkadaşlar bi ayrıntıyı atlamıştım onu da söyleyim vibezi aurvana kulaklığımla kullanıyodum problemi yaratan da o sanırım en son açılış problemini düzelttikten sonra aurvana'yı bırakıp ep630 la devam ediyorum hiç sorun yok şimdilik biraz daha ep630 la test ediym gene yaparsa servise gönderirim artık

11. Luciferman

Luciferman
    Expand Collapse
    Guest

Evet, sanırım depresifokuz (!nik kötü ben napiyim) kullanım kitapçığında yazılan ama aklı başında hiç bir insanın aklına gelmeyecek şeyin Vibez'de sorun olacağını hakkı olarak düşünmemiş ve sürekli 32 ohm'den farklı bi kulaklığı ile dinlemeye çalıştığından sorunu sürekli yaşamış besbelli.

Aslında en büyük sorun şu ki, cihaz direkt NT mağazasına gitmek yerine, NT mağazalarındakiler bu sorunu firmanın donanım bölümüne iletip, cihazı kendine uygun kulaklıkla dinlenmediğinden sorun olduğunu müşteriye bildirseler, kendileri de müşteri de bu sorunu yaşamaz.

Tabii ki buradaki en büyük hata Vibez'in hiç bi insan oğlunun aklına gelmeyecek en tuhaf şeyden, yani farkıl bi kulaklık kullanımından cihazının bozulması.

Bu da kendilerine kapak olsun, bi daha akıllı cihazlar yapsınlar böyle etten püften şeylerde bozulan bi cihazın piyasada yeri nasıl olabilir ki!

12. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Kronik sorun var bu ürünlerde, techno-fi ailesi olarak bu teşhisi koyuyoruz :)

13. cyberghost

cyberghost
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Ben yıllardır sorunsuzca kullanıyordum vibez ımı. geçenlerde bilgisayardan çıkarttıktan sonra ne yaparsam yapayım ekrandan gitmeyen bir "upgrader" yazısı çıktı başıma.. biraz araştırmadan sonra en yeni firmware i yükledim... fakat şimdi de başlığın açılma nedeni olan boot 00000002 media error hatası alıyorum. Trekstor bu ürünlei değiştiriyormuş ama hem benim ürün 2 yaşını doldurdu, hem de aradığım teknik servislerden aldığım bilgiye göre Trekstor fabrikası kapanmış!!!

Artık.. nasip. iyisiyle kötüsüyle en sevdiğim müzikçalarımdı...

14. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    hard diskleri değişmiyomu bunların acaba :(

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    değişmeyecek bir parça yoktur :)

Collapse Signature Expand Signature
  16. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Nasıl bulacağız acaba bilgisi olan..

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    Muhtemelen 1.8 inchliktir içindeki hdd. O da ebay'de felan satılıyordu. Elin yatkınsa alıp değiştirebileceğini düşünüyorum.

Tabi sorun hdd den kaynaklı ise cihaz düzelecektir, o konuda herhangi bir bilgim yok :eek:k

Collapse Signature Expand Signature
  18. cyberghost

cyberghost
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Diğer başlığa yazdığımı kopyalıyorum. Sorunuza cevap olacak ;

"Tam 1.5 yıldır yazılmayan başlığa tam 1.2 yıldır foruma yazmayan adam olarak yazıyorum ki;

Bir yıldan uzun süredir bozuk olan vibez'ıma sorununu tespit edip (harddisk bozukluğu) arkadaşımın - nedeni belli olmayan bir biçimde - açılmayan vibez'ından harddisk nakli gerçekleştirdim ve çalıştırmayı başardım... Bu ne sevgi ah, bu ne ızdırap..."

Ek : Vibez'ın içindeki harddisk 1" arkadaşlar.