Vsonic VC02 incelemesi

'V-Sonic (Walk Audio)' forumunda özkan tarafından 19 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Tekrar merhaba,

Bu akşam yeni bir kulaklık incelemesi ile karşısınzdayım. Sırf sesini merak ettiğim için aldığım bu kulaklığın beklentilerimi bir miktar karşıladığını söylemeliyim. Vsonic ailesinin yeni üyesi VC02 eski modellerin yerini alması için üretilmiş, ceosunun söylediğine görede ses kalitesi olarak Gr07'nin bir altı seviyede olduğu iddia edilmiş. Ben de bakalım neymiş diye forum için Lendmeurears'dan indirimle siparişi verdim. 2 hafta kadar bir bekleyişten sonra cumartesi günü elime ulaştı. Bu arada ptt kargoda sadece 3 gün bekledi. Neyse bu kadar hikaye anlattığım yeter ürüne geçelim.

Kutu içeriği

Kutusundan 11 çift slikon uç çıkıyor bunların 7'si gökkuşağı renklerinde ki güzel düşünülmüş bence, kutu içeriği gayet yeterli bu haliyle.

Malzeme kalitesi

VC02 kasa olarak Gr01'ie çok benziyor. Aliminyüm kasaya sahip mini minacık bir iem. Kulağınıza taktığınızda kayboluyor neredeyse. Kasası da hafif bir rahatsızlık hissetmedim. En ilginç tarafıda bu fiyata bir iem için high-end ürünlerde rastlayabileceğimiz değiştirilebilen kablosu var. Gümüş kabloya sahip ve kutusunda yazdığına göre tam performansa ulaşması için 100 saatlik bir burn-in yapılması gerekiyormuş. Ayrıca kablosu terste takılabiliyor. Kutuplar yer değiştirelebiliyor. Kablosu yumuşak ama biraz fazla dolaşıyor ara sıra düzeltmeniz gerekebiliyor. Gr02 ve G206 bu konuda daha iyiydi.

Ses kalitesi

Kulaklığı gündüz dinleyerek gecede orta seviye sesle açık bırakıp tahminimce 80 saat pişirdim. Şahsen ilk haliyle 80 saat sonraki hali arasında çok fark hissedemedim. Tizler biraz daha açıldı sanki.

Kulaklık karakter olarak hafif parlağa yakın ancak Gr06 da olan sibilansa rastlamadım. Tizler çok net, çözünürlük olarak gayet iyi seviyedeler ama bir Pfe veya Re0 tizlerinin beklememek lazım ama Gr06 ve Gr04 den daha iyi seviyede. Bir de ilk dikkatime çeken midlerdeki detay oldu sanki dinamik sürücü kullandığını bilmesem armatür sürücülü olduğunu düşünebilirdim. Hız olarak neredeyse armatür hızına sahip enstrüman ayrımınıda gayet iyi beceriyor. Aşırı baslı değil basları armatür baslarına benziyor sıkı, vurup geçiyor gereksiz uzatmıyor. Bu yüzden en baslı şarkılarda bile boğulmuyor detayları örtmüyor ve sesi perdelemiyor. Tizleri ise bir miktar parlak yani şöyle düşünün ipod video 5 kullananlar bilirler. Ipodun üst midlerden itibaren tizleri biraz parlaktır. Bu çözünürlük hanesinde artı olsada uzun süreli dinlemede can sıkıcı olabiliyor en azından bana göre :) İpod sevenler bunuda sevecektir.

Sahne ise pek geniş sayılmaz ortalama seviyede sahne sunuyor. Sahne enlemesine geniş ama derinlik olarak biraz dar sayılır ama Re0'dan daha geniş sahneye sahip ama Pfe gibi değiller tabi. Pek adil olmasada kıyaslama için yararlı olduğunu düşündüm.

Gelelim değiştirilebilen kablosuna. Kabloyu çıkartıp pimleri alt üst şekilde yer değiştirtiğinizde ses ilginç bir şekilde değişiyor. Baslar artıp sahne genişliyor. ??? Ses karakteri tize kayan hafif soğuk yapıya sahip.

Sonuç

Sonuç olarak ben Vsonic Vc02'yi çok beğendim. Bu haliyle Gr04'ten daha iyi olduğunu düşünüyorum özellikle techno ve edm tarzı müziklerde çok keyif aldım. İlerleyen günlerde incelemeyi güncelleyeceğim. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

2. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Özkan abi eline sağlık güzel inceleme olmuş :) Kulaklıkta gerçekten şıkmış buluşmada dinleriz artık :)

3. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Teşekkür ederim. :)

4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,494
    Elinize sağlık.Değiştirelebilir kablo olması cidden iyiymis.

Ses karakterine kısaca v karakter diyebilirmiyiz?

5. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Hayır kesinlikle V karakterli değil aksine midleri çok iyi seviyede. :eek:k V demek kulaklığa hakeret olur. Frekanstaki düşüş tiz bölgesine yakın o yüzden midler geride olduğu sanılmasın.

6. Fresk

Fresk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Elinize sağlık, oldukça açıklayıcı bir inceleme olmuş. Gökkuşağı uçlar hakikatten hoş düşünülmüş :)

7. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    112
    Kız kardeşime kulaklık almayı planlıyordum uçları da çok güzelmiş listeye ekledim :coolsmiley:

Collapse Signature Expand Signature
  8. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,827
    Eline sağlık, Vsonic ürün paketlerini yenilemiş galiba, benim paket de büyük ve yatay formda geldi.

9. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Güzel paket, güzel kablo. İnceleme için teşekkürler. Ve frekans grafiği bendeki 3a.i'ye benziyor.

10. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Head-fi'de muhabbetleri gözüme takılmıştı, eline sağlık Özkan abi, başarılı bir inceleme ve başarılı bir kulaklık. Bu fiyata değişebilen kablo ise muhteşem zaten.

11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Özkan bey elinize sağlık.

12. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Sadece ety'lere benzediği için bile çok ilgimi çekiyor bu kulaklı..Keşke tiz başarımı daha üst seviyede olsaymış.İnceleme için teşekkürler :)

13. modifix06

modifix06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Shure Se215 Ve bu kulaklıgın arasında kaldım. (Kablosu Değişen Kulaklık ariyorum). Sizce ensturman ayrımı ve net ses için hangisi alınmalı?

14. Solit

Solit
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    En büyük handikapı; çıkabilen kablo özelliği bir süre sonra otobüs kalabalığının ortasında yersiz ayrılıp fırlamalarla ve kulakta sürücüyü bırakmalarla can sıkıcı bir hale gelebiliyor.

2 kişi bunu beğendi.
  15. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Head-fi de yere göğe siğdiramamislar mini minnacik seyi :) Insan gercekten merak ediyor. Alicam bitane olmiycak boyle tutamiyorum kendimi :D
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Ocak 2015, İlk mesaj zamanı 13 Ocak 2015 ---
    Olmadi bantlariz cikmasinlar diye :p

16. Ouroboros

Ouroboros
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    154
    Ben ciddi sibilansa rastladım. Açıkçası pek tavsiye etmiyorum

17. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Hmm incelemeyi yapan arkadas gr serisindeki sibilance a rastlamadigini soylemis ama? Kafam karisti simdi :idiot2:
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Ocak 2015, İlk mesaj zamanı 13 Ocak 2015 ---
    Acaba burn-in le alakali biseymi. En az 100 saat burn in yapilmali demisler head-fi de. Siz tam olarak burn in surecini tamamlamismiydiniz?

18. Ouroboros

Ouroboros
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    154
    burn-in olmuştu. Kullanalı oldu biraz ama aklımda sibilanslı diye kalmış. yakın zamansa tekrar deneme imkanım olucak yine yazarım konuya.

19. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Takipteyim :)

20. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    GR serisi sibilanssızdır demeyelim :) sibilanslı vsonicler mevcut. Burn in ile azalır muhtemelen eğer varsa.

2 kişi bunu beğendi.