Warbler Prelude İncelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' forumunda artears tarafından 26 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,248
    Oyle bir umut oluyor insanin icinde :) Defaatle denememe ragmen bass'i iyi olmayan hic bir kulakligi uzun sure dinleyemedim simdiye kadar. Zevk alamiyorum cunku. Bilakis tirmalayici olabilen tizlerine ragmen TH900 gibi bir kulaklik dinliyorum. Cunku bass'i cok iyi. Hatta alt baslari da o kadar kuvvetli degil. Ama 50-200Hz arasi mukemmel.

Velhasil bir bass-sever'in tercihlerini degistirmeye calismak, sanki bir kediyi vejeteryan diyete alistirmaya calismaya benziyor :)

Diger arkadaslar kadar uzun ve yeterince sessiz bir ortamda dinlememe ragmen Prelude'un detayi carpici gelmisti bana. Bass ise dedigim gibi benim icin bile fazlasiyla yeterliydi. Sadece o zaman farkettigim, ancak yaniliyor da olabilirim, upper mid-lower treble civarinda bir miktar cekiniklik sezinlemistim. Bunu da yazmazdim aslinda, ancak diger baslikta gomdugumuz incelemeyi yazan da belirttigi icin dile getirme ihtiyaci hissettim. Acikcasi bir cok kulaklikta ayni durum soz konusu, cunku o civardaki fazla enerji acaip rahatsiz edici olabiliyor. Bu noktada, kulakliga sahip olan, ya da daha dikkatli dinleme sansi olan arkadaslarin fikirlerini merak ediyorum.

onurdogan4 bunu beğendi.
  2. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    839
    Bi arkadaşa nasıl buldun dedim , verdiği cevab ekran alıntısında yazıyor ;)

Collapse Signature Expand Signature
    DefinitioN bunu beğendi.
  3. tbone

tbone
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    195
    Hifimyfi buluşmasında, Serdal'ın Prelude'unu dinleme şansım oldu. Daha önce Burak'ın cihazını denemiştim ancak maalesef benim kulağıma uymamıştı. Serdal'ın kulaklığı çok daha iyi oturdu.

Burak'ın yukarıdaki yorumlarına, özellikle analitik ile eğlenceli ses karakterinin arasında konumlanma görüşüne tamamen katılıyorum.

Öncelikle bass bence hiç de az değil. Doğru tonlama ile yeterli miktarda çalıyor ve oldukça hızlı. Mid frekanslar ile sanırım şu ana kadar dinlediğim kulaklıkların arasında en iyisiydi. Ayrım ve transparanlık da bence gayet iyi. Tek gözlemlediğim sahnenin çok geniş olmamasından kaynaklı biraz sıkışık çaldığı ve karışık pasajlarda biraz işlerin karıştığı ancak tek dengeli armatür sürücü içeren bir kulaklıkta bence normal bir durum. Zaten yarım saatlik bir dinleme sonucunda yazıyorum, uzun uzun dinlemek gerekli.

Sonuç olarak ortaya bence müthiş bir iş çıkmış.

mfya, Yabguz, refuserQ ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#24 Synchronicity, 9 Nisan 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    mfya, Yabguz ve tbone bunu beğendi.