Westone Um 30 Pro İncelemesi

'Westone' forumunda Mair tarafından 21 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Um pro30 da bas oldukça güçlü. Bas ve mid bölgesi ön planda diyebilirim hatta.

Ayrıca Um pro30 a yükseltme kablosu almak isteyenlerin gümüş kablo tercih etmelerini tavsiye ederim. Pro30 koyu çalan bir kulaklık o yüzden gümüş kablo sahne, tiz ve koyu karakterini olumlu yönde etkiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5 kişi bunu beğendi.
  2. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba leylines hocam.Cevabınız için teşekkür ederim.

3. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    502
    Şu ana kadar dinlediklerim arasında en beğendiğim sesini en sevdiğim gövdeli sesi ile tüğlerimi diken diken eden güzel bir kulaklık
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Kasım 2015, İlk mesaj zamanı 23 Kasım 2015 ---
    Kablolama için sehnesinin ve çözünürlüğün artması için ne tür bir kablo önerirsiniz?

4. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,549
    Saf gümüş kablo ile sahnenin genişlediği ve çözünürlüğün arttığı söyleniyor. Boğaç Bey (compicat) ile irtibata geçebilirsiniz, saf gümüş kablo için.

5. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    502
    Tizlerinin parlama yapabilme durumu olabilir mi gümüş kablo ile

6. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Tamam ya um 30 pro alacağım. se535 alırsam büyük hayal kırıklığı olacak. Bu kulaklığın üst modellerini tavsiye eder misiniz? Örneğin um 40 pro, Westone 40, 50 ya da 60 modeli.Boğaç hocadan bi de gümüş veya bakır kablo alırsam tamamdır.

7. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    @kenzo.80 Um Pro40 yok da W serisine ait W40 var. W serisi daha ferah ve açık çalıyor. Um serisi daha karanlık ve sahneyi yakın kuruyor. Tercihlerinizi bu doğrultuda değerlendirin. Um serisi alırsanız gümüş kablo tavsiye ederim daha önce de yazdığım gibi.

8. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Kenzo dostum tam olarak en fazla dinlediğin müzik türü hangisi veya hangileri ? Belki de senin aradığın kulaklık benimkidir :D

9. postgres

postgres
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    123
    Tizlerde parlama olmuyor :eek:k
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Kasım 2015, İlk mesaj zamanı 24 Kasım 2015 ---
    Ben kenzonun postlarından çok kararsız olduğunu düşünüyorum herhangi bir kulaklıkla biyerden başlasa devamı gelicek gibi

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  10. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Evet hocam. Profesyonel iem'ler konusunda fazla deneyimim yok. Herhangi bir kulaklık olabilir.Ama ben Ankara'da yaşıyorum.İstanbul'daki gibi buluşma günleri olmadığı için alacağımız ürünü de deneme şansımızda olmuyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Kasım 2015, İlk mesaj zamanı 24 Kasım 2015 ---
    Hocam dinlediğim müzik türleri, rock, heavy metal, metal, pop, enstrümantal, elektronik müzikler, alternatif müzikler gibi. Buradaki okuduğum yorumlar ve gördüğüm kadarıyla Westone serisi kulaklıklar bu tarz müziklerde başarılı. Yoksa yanılıyor muyum? um 30 pro hangi tarz müziklerde başarılı? Yardımcı olursanız sevinirim.

11. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    @zafer çoban hocamda um30 vardı diye hatırlıyorum. Ona soralım :) ayrıca earsonics s-em6 'da metalde bayağı başarılı bir kulaklık. Yine de kullanan arkadaşlar daha net bilgi verecektir.

12. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bir referans noktanız olmadığı için tavsiye vermek çok güç. Bence çok iyi olan kulaklığı siz beğenmeyebilirsiniz sonuçta, subjektif bir olay (hemen PFE örneği gelir aklıma :bu) (kusan smiley bulamadım, hayal edin işte. yönetim istifa!!).

Yapılabilecek en iyi şey, uygun fiyatlı ikinci el ve referans, yani herkesin az çok bildiği bir kulaklığı alın bir süre dinleyin, oradan yola çıkın. Başka türlü çok zor işiniz.

13. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Haklısınız um 40 pro modeli yokmuş. Ben yanlış yazmışım. Siteden baktım. Anladığım kadarıyla W serisinin 40 ve üzerini alırsam gümüş, altın veya bakır kabloya gerek yok diyorsunuz. Bu kablolar kulaklığın orijinal kablosunda ses konusunda çok fark yaratıyor. Fiyatları 300-500 TL civarı. Artık bir model alıp deneyeceğim. Memnun kalmazsam satarım. Ankara'da buluşma günleri olmuyor.Keşke olsa da deneme imkanımızda olsa iyi olurdu.
    Teşekkür ederim hocam.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Kasım 2015 ---
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim hocam. Referans olarak dap'ı diyorsanız, Astell Kern AK 120 Titan veya Astell Kern AK 100II modelini alacağım. Aslında kulaklığı şimdi almıycam. Elimde IE800 var. Satmaya da kıyamıyorum. Ses kalitesi güzel ve başarılı bir kulaklık. Ama um 30 pro'yu da herkes çok met etti. O yüzden biraz birikim yaptıktan sonra almayı düşünüyorum. Ya da W 40'ta olabilir.

14. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Referans olarak kulaklık demek istemiştim, ie800 varmış. Bu kulaklığı baz alarak nelerin farklı olmasını istediğinizi kulaklık tavsiye başlığından yazarsanız daha net cevap gelecektir. Yani 'ie800 var ama daha iyisini istiyorum. metal dinliyorum.' derseniz çok bir söylenecek söz yok ama 'ie800 ün basları hoşuma gidiyor ama sahnesi dar ve üst midleri fazla sivri geliyor, ne önerirsiniz' gibi sorarsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.

Bu konular daha önce döndüyse kusura bakmayın şimdiden.

15. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    um 30 yoktu hocam w 40 vardı .W 40 ı ben beğenmedim çok düz renksiz basları az artı tizlerin parlaması vs ie 800 kulakta duruyorsa süper bir kulaklık zaten önce Dap alsın arkadaş Dap olarak ta benim kullandığım en iyi ses paw gold ekonomik olarak istiyorsa ikinci elde zx2 yi kaçırmasın .

2 kişi bunu beğendi.
  16. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Tekrar merhaba hocam.Sizi anladım.Ben sizi yanlış anladım.IE 800'ü olan bir arkadaşımda AK 120 dap'ı var. IE800'ün varsa ses konusunda en iyi sonucu, dap olarak AK 120 veya AK 100II modelini alman dedi. İkisinden birini al dedi. Önce dap almam gerekiyor. Bana göre IE800'ün sahnesi geniş ve iyi sayılır.Tizleri de parlamıyor. Üst midleri iyi sayılır. Kulaklığı fazla kullanmadığım için çok sağlıklı bir şey söyleyemiyorum. Dinleme süresi olarak yeterince burn in yapamadım. Tabi bu beklenti dinleyici olarak kişiden kişiye değişebilir. Ses seviyesi dinlediğim iPod touch ve iPhone 5S'te yeterince tatmin etmedi diyebilirim.

17. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    502
    Hocam ie800'ü dinlemedim ama baya araştırdım incelediğim kadarı ile bu dediklerim tahmini sadece um 30 Pro yu bildiğim için söylüyorum mesela hifiman re 600'den buna geçtiğim de pek beklemesem de ciddi bir fark olmuştu dinamik, armatür farkı bariz orta da oluyor ses agresif hale geliyor detay artıyor 3 armatürün etkisi ile herşey ayrı ayrı geliyor mesela re 600 ün midleri daha iyi belki ama sunum olarak keyif olarak um 30 Pro başka bir boyut oluyor ama ie800'den um 30 Pro ya geçersen onun sahnesini bunda bulamazsın gibime geliyor ama bu da eksi bir durum değil bence.

18. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Anladım Eren hocam. IE800'ün sahnesi UM 30 PRO'dan daha geniş. Araştırma yapmıştım. Aslında SE846 alacaktım. Ama kulaklık SE535'ten büyük olduğu için rahatlık ve konfor sorunu yaşarım diye almadım.Kulak yapısı küçük olanlar SE846'da sorun yaşıyor.Ankara'da da buluşmalar olmadığı için deneme imkanımızda olmuyor. UM 30 PRO'yu alırsamda gümüş kablo ile deneyeceğim. Memnun kalmazsamda satarım. Şu anda Dap alacağım için onu erteledim.

19. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    @kenzo.80

İe800 çok iyi kulaklıktır.Eksikleri olsada artıları daha fazla olan bana göre sonrasında çok fazla saçenek olmayan bir kulaklıktır.Ben ie800'den sonra sahnesi daha geniş tralucent modellerine yöneldim.İe800'ü çok eleştiren bir kitle varken çok seven bir kitlede mevcut benim gibi.Bence geçiş yapacaksanız üst düzey kulaklık bakın westone ve shure modellerini önermem.Dap olarak ak serileri iyidir hem ak100II hem de ak120 ie800 ile güzel çalıyor.

20. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Hocam çok teşekkür ederim. IE800'ü satmaya kıyamıyorum.Olurda satarsam tralucent modellerinden birini alabilirim. Ya da sahnesi geniş olan başka bir kulaklık. Önce bir dapı alayım hayırlısıyla.