Westone Um 30 Pro İncelemesi

'Westone' forumunda Mair tarafından 21 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Şu konuyu okuduktan sonra UM3X RC'den sonra mutluluğu fazla uzaklarda aramamam gerektiği kanaatine varmıştım. Son yorumlara baktığımda kararım pekişiyor. Böyle iyi bir kulaklığın muadili biraz daha iyisi olacak. :)

2 kişi bunu beğendi.
  2. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba hocam. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. :)

3. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Westone'dan umpro 50 modelini kullanmistim daha önce.
    Alaninda zirve bir iemdi bana göre.
    Telli calgilardaki ve vokallerdeki performansi cok iyiydi.Sibilansa yakalanmayan ender iemlerdendi.
    Fransa'nin bilmemkac suruculu medari iftiharlarindan bir iem alinca sattim.
    Fakat o da ne.Her konuda um50den geri cikmasin mi.
    Bulgurdan da pirincden de olduk.
    Kisaca arkadaslar,size uyan ve begendiginiz bir iem elinize gecerse
    daha iyisini hic merak etmeyin.
    Sonuc iyi olmuyor genelde.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  4. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba karanehir35 hocam. Yorumunuzu okudum. Bir kulaklığı deneyimlemediğinizde almamak gerekiyor. Bu konuda size katılıyorum. Uzun süre denemeden de bir şey söyleyemiyorsunuz. Ben de dap alacağım. Marka olarak Astell Kern serisinden bir model alacağım. Yorumuma cevap veren bir arkadaş Lotoo Paw Gold kullanıcısıymış. Eminim beklentileri fazlasıyla karşılıyordur. Yalnız çok pahalı bir alet. Bana dapını tavsiye etti. AK'nin ekranı dokunmatik, Paw Gold'un değil. Kararsız kaldım. İkisi de profesyonel daplar. İki dapında detaylarını inceledim. Neredeyse başabaş gidiyorlar. Bu cihazları deneme imkanımız olmayınca bir sonuca da gidemiyoruz. Almak istediğim dap piyasada en pahalı olanı. Ama almışken bir kere alacağım için en iyisi olsun istiyorum. Büyük ihtmal Astell Kern alacağım. Önceden onda karar kılmıştım. Referans olarak sennheiser ie800 kulaklığım var. Kulaklığımdan ses olarak çok memnunum. Dap'la birleştikten sonra seste harika bir boyuta çıkacağına eminim.

#104 kenzo.80, 14 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Aralık 2015
  5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Merhabalar @kenzo.80 hocam;
    Söz konusu olan ie800 ise Astell&Kern dap daha dogru bir tehcih bana göre.
    Paw Gold da AK dap da bence alani üzmeyecek daplardır.
    İçin icinde ie800 olunca AK tavsiye ettim ben.Yoksa Paw Gold yeri zor doldurulur referans bir daptır.

6. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba karanehir35 hocam.Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Burada ie800'ü almama vesile olan arkadaşta Astell Kern AK120 Titan modelini önerdi. Onda da aynı dapın Black modeli var. O da ie800'le kullanıyor. Başka marka bir dap önermedi. Gücüm olsa Astell Kern AK240 modelini alırım.Arkası karbon kaplama olan.Tasarımı ve dizaynı müthiş bir alet. Youtube videolarından incelediyseniz biliyorsunuzdur.Bir de hayran olduğum en üst modeli de Astell Kern AK380. En son bombası da bu alet. Almışken bir kere alıcam. En iyisi olsun.Şimdilik AK120 Titan ya da AK100II'den birini alıcam. Onun için birikim yapıyorum.

7. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Sizi ne mutlu ediyorsa onu almak en doğru hareket. Biz duygusal bir toplumuz, AK100II fiyatına PG bulup alsanız kesin tatmin olmazsınız, bu ne biçim alet filan dersiniz, çünkü gönlünüzdeki başka bir cihazdır.
    Ayrıca, hele 2. el alabilirseniz, AK'ler her zaman tekrar satılabilen aletler. Biraz sıkılınca satıp başka bir şey denersiniz. Yeni aldığınız tatmin etmez ise yine AK alırsınız, olur biter. Bu işin keyifli kısmı da bu bence, gördüğünüz gibi burada kimse tek bir DAP ve/veya IEM ile 1 yıldan fazla zaman geçirmiyor.

2 kişi bunu beğendi.
  8. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba dulty hocam. Düşüncelerinize aynen katılıyorum. Zaten satılabilecek bir dap veya iem kulaklık almak lazım. Buradaki çoğu arkadaşta 1 ya da en fazla 2 yıl kullanıyor ve farklı bir cihaz arayışına giriyor. Dediğiniz gibi Astell Kern alacağım. Sonra istersem satarım. Söylediğim yanlış anlaşılmasın lütfen.Başka türlü telafuz edemediğim için.Bu aletlerin tabiri caizse ölüsü bile para eder. O derece kaliteli aletler. Ya da bende kalır. Tercih meselesi.

9. kaptanedi

kaptanedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Merhaba
    Bu kulaklığı kullanan arkadaşlara sorularım olucak yardımcı olursanız sevinirim. Öncelikle ürünü e bay den aldım lakin bu ürünü um pro 10 yada 20 den ayıran kutu haricinde ürünün üzerinde um pro 30 olduğunu belirtir bir ibate yok. Ve garanti için ürünün seri numarası nerde yazıyor bulamadım. Ses olarak bass konusunda hayal kırıklığı yaşadım diye bilirim bass olarak sadece adı var diye bilirim. Pop tarzı dinlediğim için bazı parçalarda sadece pıt pıt tarzında bass var. Kullandığım ekipmanlar fiio e 18 ve xperia z3. Dac modunda kullanıyorum lakin Kunlunda ses düzeyini 6 seviyeye getirdiğimde baslar ve midler tamamen patlamaya başlıyor ve bozuluyor. Sahne genişiliğide orta ayarda çok geniş değil.Bu kulaklıkta mı sorun var yoksa yanlış tercih mi yaptım bilemiyorum.

10. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Hocam merhabalar,
    Um serisi iemlerin amfiye tepkileri sahip olduklari yuksek hassasiyetlerinden dolayı pek iyi degildir.Bende de um50 vardi,amfiye karsi tepkisi iyi degildi.Amfisiz kullanmanizi öneririm.Özellikle fiio tarzi-fiio e12a'yi bunun disinda tutuyorum-amp/daclar yuksek basslarindan dolayi cogu iemde belli bir bozulmaya sebep olurlar.Analitik bir dac/amp öneririm,eger dac/ampla kullanacaksaniz.

11. kaptanedi

kaptanedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Anladım cevap için sağolun hocam. Denildiği gibi kulaklık tam bir rock metal tarzı istediğin kadar aç ama bozulma yok işin içine pop parçalarda bass girince patlak hoparlörden gelen sesler gelmeye başlıyor. Dac/amp olarak kullanıyorum. Bozulma normalse kulaklıkta sorun yok demektir. Ama bass larda hayal kırıklığı oluyor. Sounmagıc e 10 bide daha iyi idi bu konuda. Önerdiğiniz dac/amp nedir. Fioo ürünlerinden uzak dırmak mı gerek.kalite bazında.

12. postgres

postgres
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    123
    Merhabalar umpro serisinin üzerinde herhangi bir ayırt edici ibare bulunmamakta, belki clear kasalarda devrelerdeki farklılıklar baz alınabilir ama buna ne gibi bir ihtiyaç var orasını anlayamadım? Seri numarasına bende dikkat etmedim ama sanırım ürünü kaydetmek için sitede ayrıntılı bir form dolduruyordunuz ardından size bi numara generate edip veriyolardı, tam araştırıp bu konuyu tekrar paylaşırım. Bass konusunda bir iddiası yok zaten umpro30' un sadece armatür sürücülü kendi sınıfındaki kulaklıklar arasında iddiası olabilir ki bu basslarda en derine inip çıkan gümbür gümbür basslar olamaz hiçbir zaman, umpro30 yeteri kadar derine inip çok hızlı kendini toparlayabilen basslara sahip bana göre, kulaklığı dx90 ve arrow4g ile kullanıyorum bahsettiğiniz patlamaları bozulmaları kendini kaybetmeleri absürt seslerde bile yaşamadım, sahne genişliğine ise pek bişey diyemem çünkü evet çok aman aman geniş bi sahnesi yok ama yeteri kadar derin ve katlı diyebilirim bana göre, sanıyorum ki yanlış bir kulaklık tercihi yaptınız.

13. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    821
    Hangisi abi o velvet mi ? :cheesy:

2 kişi bunu beğendi.
  14. kaptanedi

kaptanedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    olabilir benim tarzıma uymuyor sanırım. bugün weston a yazdım seri numarasının kulaklığın kulak içine giren uç kısmında olduğunu yazdılar. benim ki duman rengi ve dış yüzünde devre gözükmüyor. metal plaka var arka tarafında iki tane yapışık sürücü sanırım. yani testfreaks sitesinde bass ları öve öve bitirememişler ona aldan mıştım alırken.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Aralık 2015, İlk mesaj zamanı 17 Aralık 2015 ---
    dediğiniz gibi hocam fiio nun gain i kapatınca bozulmalar kayboldu.

15. kaptanedi

kaptanedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Weston un sitesinde kayıt işlemi yapılınca ne kadar süre sonra generate kodu gönderiyo weston. Ben yaptım ama kod gelmedi bana. Birde weston e baydan satılan ürünleri garanti kapsamına almıyor muş. Baslardaki yırtılmayı orayada yazdım lakin onlar size arızalı yada tamir görmüş cihaz satmışlardır cevabı verdiler. Ama ürün bana geldiğinde kapalı jelatinli kutudaydı. Birde ürünün saklama kabı internetden gördüğüm kadarıyla tamamen turuncu renkte. Lakin bende ki şeffaf renkte. Üründen şüpelenmeye başladım.

16. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Acaba ne kadara aldınız kulaklığınızı ve ürünü satan kişinin ebay adresini yollar mısınız? Bu şekilde belki anlayabiliriz orijinal olup olmadığını.

17. kaptanedi

kaptanedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
  18. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Fiyatı normal ve satıcının satışlarında aldığı yorumlar da hep olumlu gözüküyor hocam

19. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba kaptanedi hocam. Kulaklığınız orijinal. İçiniz rahat olsun. Kullanıcı yorumlarına da baktım. Bazılarının kutusu turuncu yerine şeffaf oluyor. Um Pro30 kullanan arkadaşım var. Bende ileri bir zaman diliminde alıp denemeyi düşünüyorum. W40-W50 ve W60'ta çok güzel kulaklıklar. W serisi ve Um Pro serisi arasında kararsız kaldım. Bende de ie800 var. Astell Kern AK120 veya Astell Kern AK100II modelinden birini alacağım. Onun için birikim yapıyorum. Pow Gold'da mükemmel bir dap. İkisi de profesyonel daplar. Lakin fiyatları çok yüksek. Daha bunların üzerine başka bir dap görmedim. Bütçeniz varsa tavsiye ederim.

20. kaptanedi

kaptanedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    belki orijinal ama weston un dediği gibi kırık yada kullanılmış ürün olma ihtimali var. bass larda ki bozulmayı satıcıya sordum geri göndermemi istedi ürünü. göndersemmi bilemedim. aynı ürünü aynı aparatlarla kullanan biri olsa karşılaştırma yapıp anlaya biliriz aslında. fiio nun düzensizliğinden mi bilemedim ama fiio yu cx Street ıı ve ııı de denedim kulaklarım ağrımaya başladı lakin bozulma olmadı logitech g403 gaming kafa üstü kulaklıktata aynı durum oldu bozulma olmadı.