Westone UM1 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Westone' forumunda noXious tarafından 19 Nisan 2007 tarihinde açılan konu

1. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Dinleyemedik vallahi bir yorum yapmak zor. Super.Fi'ların müzik için optimize edildiğini düşünürsek denemeye değer diyorum. Bizim forum da satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam uygun bir fiyata. Deneyip alabilirsin.

2. mendini

mendini
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Akrabamıza yurtdışından getirteceğim, kırmızı almayı düşünmüyorum biraz aykırı bir renk.

im616 ile super fi3 arasından birini tercih ederim artık, aklımda soru işareti kalmadı teşekkür ederim.

3. mendini

mendini
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    im616 ı amazonda 78 dolar, shopping.com adlı siteden de araştırdım bu fiyattan aşağı satan yok.ebay da 45 ve 38 dolara satan 2 kişi var ve %99 güvenilir ikiside, bu fiyata nasıl satabiliyorlar.

etymotic lere bakarken er6i yi gördüm o nasıl bir kulaklık super fi3 e göre? bildiğim kadarıyla kablosu ve jakı pek sağlam olmuyormuş etylerin doğrumudur?

4. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    @mendini
    O im616'lar buy.com'un zamanında yaptığı kampanya ile ucuz alınmış ürünler o yüzden o fiyatlara satılabiliyorlar. O fiyata satan arkadaşlar yakında tükenecektir haberiniz olsun, hatta ben kendime yedek olarak aldığım im616 ebayde o zaman tek kalmıştı.

Er6i konusunda şunu söyleyebilirim benimde almayı çok istediğim bir kulaklıktı ama im616 alınca almama gerek kalmadı. Okuduğum yorumlara dayanarak söylüyorum im616'nın er6i'ye göre bir çok spesifik olmamakla birlikte bir eksisi yok diyor çoğu kişi.

5. ogundmr

ogundmr
    Expand Collapse
    Guest

altec lansing im616 80 ytl 40 saat kullanılmış
    Westone UM1 175 YTL sıfır arkadaşlar nasıl ?

6. wolderon

wolderon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    fiyatlar fena değil aslında ama altec lansing im616 i alacaksan satıldı mx_mx arkadaşımız tarafından; başka da satan yok bildiğim kadarıyla... Kaçırdığıma üzülmüştüm o bakımdan :uzgun

7. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    IM616 dinlediğin müzik türü ile uyuşursa fiyat performans açısından çok başarılı.

8. Kujeste

Kujeste
    Expand Collapse
    Guest

merhaba arkadaşlar.ben çook eskilerden ,donanımhaberforumdan kujeste. bakalım hatırlayan olacak mı :)
    beyler,derdim büyük. 2 senedir tık demeyen mükemmel kulaklığım um1 im in sol kulağından ses çok anormal az gelmekte. hiç gelmiyor denecek kadar. taktım ve mp3 ten diye düşündüm fakat sonra başka playerda da denedim ve sonuç aynı. ne yapabilirm. bana ne olur bir fikir verin. şimdi attan inip eşeğe de binmek istemiyorum fakat 2. kez de um1 almak gerçekten değen bir kulaklık olsa da maliyeti yüksek gerçekten. tamir olur mu acaba? nerde olur,nasıl olur?
    ben 2. al almıştım, garantisi geçmiş olmalı. zaten faturasını da bulamıyorum taşındığımızdan beridir. parayla tamir ettirebilir miyim?

9. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Kulaklığın filtrelerini kontrol etmekte yarar var zaman içinde özelliklerini kaybetip,delikli ve ses geçiren bir parça olmaktan çıkıp sadece driver önündeki boruyu tıkayan bir parça haline gelebiliyorlar.Filtrenin vemresini iki parmağınız ile sıkıstırıp bu esnada ses miktarında artış olup olmadığına bakarak filtrenin tıkanıp tıkanmadığını tam anlamak mümkün..Eğer tıkanmıs işe ya yenileri sparis edilecek yada oradan çıkarılacaklar.Lakin seste bir mikrar değişiklik oluyor.Özellikle midler daha belirgin tizler ise daha parlak hale geliyor.Benim hosuma gitmişti ama herkez sevmeyebilir.

10. Kujeste

Kujeste
    Expand Collapse
    Guest

kulaklığın vemresi nedir üstad, anlayamadım yazdığını. kulaklığın kauçuk ucunu çıkardım, ordaki boruda bişey var eğer o filtre ise. kulaklığın temizleme aparatıyla oynadım biraz. çok çok az ses duyuluyor. şeffaf olduğu için ikisini karşılaştırıyorum,içinde bi sorun olmuş mudur diye. kablonun devam edip o dikdörtgen metal parçaya bağlantısı var. ikisinde farklı duruyorlar. oradan kopma falan var mı diye bakınıyorum ama ... çok komik işler yapıyorum. kulaklığın plastik kısımlarını kulağıma soktum. ikisinden de ayne miktar ses alıyorum. o ucunda bir tıkanıklık mı var yoksa? dediğiniz filtre o borudaki metal ufak halka mıdır? ne yapayım ona ben?

11. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Evet o ufak halka filtre. Şunlarada etylerdeki gibi filtre ekleseler keşke. Nasıl çıkarmış dying merak ettim bende.

12. Kujeste

Kujeste
    Expand Collapse
    Guest

şimdi o plastik büyük kısımları kulağıma sokunca aynı ses seviyesini duyunca ucunda filtre tıkanmış mı hakikaten dedim.
    onu ben apaçi gibi sökmeye mi çalışayım , yoksa bir usulü,adabı var mıdır? :)

ne olur bozulmasın ya. tizler,midler ne olacaksa olsun. playerdan sound balance ı 20 ye 1 falan yapınca aynı yükseklikte duyuluyor meret.

13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Filtredendir bence. UM1'de nasıl çıkıyor bilmiyorum ama ben Vibe'da zamanında bakkal Hasan usulü çıkarmıştım, düzelmişti. Tabi onda çıkarmak çok daha kolay, UM1'de hatırladığım kadarıyla filtre çok küçük ve içeride.

14. Kujeste

Kujeste
    Expand Collapse
    Guest

dying wish bu filtre konusunda biraz bizi aydınlatırsa pek şahane olur. westone a da mail attım, bir kaç yorum daha gelmeden tornavida ile dalmayayım madem.
    peki filtreyi çıkardık ve düzeldi diyelim (ne şahane olurdu ama) sonra orda filtre olmayınca ,olanca yabancı madde kulaklığın içine mi kaçacak yani? dur bakalım soundchaser de bişiler desin, onda da um1 vardı.
    bütün gün head fi de gezdim böyle bir topik görür müyüm diye, başım ağrıdı ya. tek sorun benim cihazda çıkmış sanki.

15. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Filtreyi çıkartıp yerine yenisini takman lazım yada elindekini temizlemen gerekiyor.

16. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    UM1 için kendin bir şeyler uydurman çok zor filtre olarak. UM1 faturan duruyorsa yeni filtre yollayabilir Westone belki.

17. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Filtreyi ataç ile çıkardım ve bunu yaparken filtreyi delmek zorunda kaldım..zaten işe yaramıyordu.İğne ucu ile delip ataç ile altından yukarı doru ittirip çıkardım..Yerinede birşey koymadım.Bu güne kadarda bir sorun yasamadım.Zaman zaman kulaklığı temizlerden boru içine de bakıyrorum bişeyler kaçmısmı diye ama bu tip bir problem olmadı.Zaten o boru içine kaçacabielcek bişeyin çıkmama ihtimalide yok.yiende en mantıklısı imkan var ise filtre sparis edip takmak.

18. Kujeste

Kujeste
    Expand Collapse
    Guest

dying wish in anlattıkları üzerine elime iğneyi alıp operasyona başlamıştım ki pat diye ses yükseldi. minik bir yabancı madde dışarı çıktı. hem filtre delinmedi hem de ses düzeldi.
    buradan öncelikle a dying wish e , be creative e ve diğer arkadaşlara milyonlar kere teşekkür ediyorum efendim. çocuklar gibi şen oldum. sitenize 2500 ytl lik bağış yapacağım :D
    esen kalın efendim.

19. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Geçmiş olsun Kujeste :) Düzelmesine sevindim

20. Kujeste

Kujeste
    Expand Collapse
    Guest

eyvallah , ben de nasıl sevindim gece gece bilemezsin.artık aleti nasıl sevdiysem ilk ses gelmediğinde ulan umarım playerdandır dedim. emektar h320 yi bir anda ıskartaya çıkardım kafada :D en azından birileri belki tamir eder diye düşündüm heralde . kulaklığı tamire nereye götürcez ki bea, elimizde patladı diye panik yaptım heralde.
    bu güzel aletlerimi aldıktan sonra bu ortamlardan elimi eteğimi çektim ya. aslında özlemişim buraları. ne yenilikler var ben biraz karıştırayım forumu :) nitekim h320 ve um1 evladiyelik değilmiş, anladım geçen gün işte :D