Westone Um3x RC İncelemesi

'Westone' forumunda Engin tarafından 6 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    O arkadaş kimse ya topluca dövelim yada süresiz banlayalım derim ben :evl

Mh650'yi çok kısa bir süre deneme imkanı buldum ama tek kıstas ses kalitesi ise, um3x'in yanında mh650'nin lafı bile edilmez emin olun arada çok ciddi farklar var. Özellikle enstrüman ayrımı ve üst frekans başarımında.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Evet o arkadaşı şimdi buldumda isim vermeyeyim en iyisi. :evl Eğer bizi duyuyorsa şimdiki düşüncesini öğrenmek isterim. :)

3. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Sm3v2 ile um3x hemen hemen kopya kulaklıklar. Aklımda kaldığı kadar ile, um3xin enstrüman ayrımı daha iyiyken, sm3ün sahne performansı daha iyi. Yapı kalitesi olarak kesinlikle um3x..

4. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Anladığım kadarıyla bass başarımında Um3x önde. Eğer onun dışında kalite olarak benzer iseler tercihim Um3x olur. Kafamda hep Sm3 kaldı. Hep yazılanlar neticesinde o müthis 3D etkisini tatmak istemişimdir. Dediğim gibi eğer benzer işler yapıyorlar ve bass durumu Um3x önde ise(Anladığım kadarıyla bir hayli önde?) başka kulaklık bakmama gerek yok. :)

5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Bas başarısı hemen hemen aynı. Fakat sm3 daha koyu bir arka plana sahip. 3D etkisi diyorsanız sm3e bakabilirsiniz. Ama ikisini kişinin önüne koyarsanız um3x i tercih edecektir çoğu. Beni nacizane fikrim tabii. :)

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Burada bahsedilen filtreli sm3, filtreli de öyle aman aman bir sahne başarımı yok. Zaten Filtresizinde um3x ile alakası yok. Sm3'ü tutarsızca övüldüğü zamanlar geride kaldı artık. Duyduğumuz en iyi kulaklık sm3'tü yorumlarda ona endeksliydi doğal olarak. Birde um3x'in arka planı da rengi de daha koyu sm3'e göre Ateşcim :-*

7. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Oyle miydi :) o zaman beni hafizam yaniltiyor Umutcugum :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Her hafta kulaklık değiştirirsen karıştırırsın tabi :evl

9. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    O zaman filtresizle karşılaştırırsak Sm3 önde mi oluyor. Um3x de beni cezbeden armatürlü olup dinamik tarzında basslarının olması. Bassta çok büyük fark olmadıkça filtresiz Sm3'ü seçerim.

Zor bu iş ya :bu Deneme şansımın olmaması çok kötü. :kafa:

Başka bir konuda yine denk geldim(Konudan konuya atlıyorum :b ) Um3x'i Cks90 ve İE80'le ayrı cümlede kullanmış.. :embarrassed

10. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    Filtresiz sm3 ile, um3x arasında bence bariz bir fark var. Ama alt frekanslarda bu farka büyük-küçük demek kişiye göre değişeceğinden bir şey demek zor. Ama bariz farklı.

Hele Ie80 ile um3x in birbiriyle hiç alakası yok. (Böyle denince de aynı cümle de kullanılmış oluyor.)

2 kişi bunu beğendi.
  11. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Aynı cümle derken bu seviyeden daha üste geçmek isteyenler diye devam ediyordu. Anlaşılan bu 2 kulaklığı ya aralıklı olarak alıp (ikinci el hangisi ilk önce denk gelirse) beğenmediğimi geri satıcam. Ya da Ankara da bunları deneyebileceğim bir fırsat beklicem.

12. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    :evl Bak ondan olabilir. :evl

13. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    Biri dinamik sürücülü ve bass konusunda iddialı, diğeri ise armatür sürücülü kulaklıklar arasında yine alt frekanslarda iddialı denebilecek bir kulaklık. Ama diğer frekanslardaki sunumları, karakterleri falan o kadar farklı ki zaten haliyle zaten ikisini birden beğenmenin imkanı yok ki.

Bir de şu var mesela bana göre metal müzik dinlenecekse ie80 in yanından dahi geçmemek lazım.

14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318

SM3 ve Um3X benzer seslere sahip olsalar da siz SM3'ü filtresiz kullanmayı düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla.Böyle olunca da UM3X ile başka dünyalara ait oluyorlar.Hele filtresiz SM3 baslarıyla UM3X baslarını kıyaslamak büyük hata.(UM3X lehine)

Şahsi görüşüm UM3X'in çoğu yönden SM3 (filtreli+filtresiz+V2 de dahil)'ten daha nitelikli bir kulaklık olduğu yönündedir.

15. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Bugün uzun bir aradan sonra um3x ile pfe 112 yi aynı anda dinleme şansı buldum.112 den sonra um3x acayip boğuk geldi.Um3x ciddi manada yoğun ve karışık çalıyor.Hızlı şarkılarda enstrümanlar birbirine giriyor.Bundan sonra kimseye um3x tavsiye etmemeye karar verdim.

16. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,759
    um3x'in pfe112'den sonra dinlenmese de başta öyle gelen bir alet. Biraz nazlı, hemen dinlenip karar verilebilecek bir alet değil bence.

17. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    İlk dinleyişim değil daha öncede 3 gün aralıksız kullandım bir kulaklığın ses karakterini anlamak için yeterli bir süre bence.O zamanda karışık ve yoğun calıyor demiştim.Hele pfe ile aynı anda dinledikten sonra kesinlikle tavsiye etmiyceğim kulaklıklar arasına girdi.

18. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Naçizane tavsiyem Daft Punk'dan girin Beethoven'dan çıkın, büyük ihtimalle fikirlerinizin çoğu değişecektir :)

19. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Pfe112yi bilmiyorum ama, geriye dönüp baktığımda alacağım iki kulaklıktan biridir um3x. Vokal zaman zaman fazla yaklaşıp insanı yorsa da orta seviyenin iyi aletlerinden biri um3x. Bence biraz daha zaman verin kendinize arkadaşların dedikleri gibi.

20. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Belki yanlış anlaşılmış olabilirim burada kimseye um3x alma demem,sadece daha önceden um3x i bende önermiştim birkaç kişiye bundan sonra tavsiyede bulunmam um3x alın diye.Sesi a ken b olmuycak sonuçta beni kesinlikle tatmin etmedi, zaman verin diyen arkadaşlar kulaklığı anlamak için yeterli süre dinlediğimi düşünüyorum.