Westone Um3x RC İncelemesi

'Westone' forumunda Engin tarafından 6 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Merak etmeyin yanlış anlaşılacak bir şey yok :) Herkesin şahsi fikri olması da güzel birşey. Forumun da amacı bu.

Collapse Signature Expand Signature
  2. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    Pfe112 modelinin berraklığı ve havadarlığı gerçekten çok hoş ama cılızlık büyük eksi bence. SE215 deki mid dolgunluğundan sonra çok cılız geldi.

Bende hala karar verememiş durumdayım. Westone 4R ruhsuz, UM3X yakın çalıyor diyorlar. PFE232 içinde tizler rahatsız edici diyorlar. Yine sonuca varamadım. ;D

3. orhun5454

orhun5454
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    27
    Um3x i 1 haftada anca kavraybilmiştim , günde 3-4 saat bir dinlemeyle . Ama aralıksız , başka kulaklık dinlemeden um3x dinlemeniz gerekiyor . Daha sonra pfe dinleyin , düşündükleriniz değişmeyecek , fakat um3x e haksızlık yaptığınızı düşünebilirsiniz :)

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    um3x reyistir. BA200 gelene kadar :evl

5. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Daha önce GR07 BE kullanmış ve kullandığım iem'ler arasında sesi bana en hoş gelen kulaklık olduğunu düşünürsek, UM3X ciddi bir upgrade olur mu? :)
    İncelemelerden anladığım kadarıyla UM3X dinamik sürücülerde gördüğümüz bass performansını sağlayabiliyormuş. Ayrıca bunu detay, mid ve tizden ödün vermeyerek yapıyormuş.

Özellikle Vokalin yakın olması ve enstrümanların güzel konumlandırılmış oldu kanısı, benim bu kulaklığa sıcak bakmamı sağlıyor.

Bir ara almayı düşünmüştüm, fakat EX1000 alınca düşünmekle kalmıştı, Ki EX1000 beni ses rengiyle mutlu edemedi.

Bir de yakın zamanda DX50 almayı düşünüyorum, (ki bassı bana az gelebilir mi?) UM3X ile uyum nasıl olur.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Ex1000 ile ses renkleri çok uzak değil ex1000 in neyinden memnun değilsiniz ona göre daha doğru yorumlayabilirim um3xi

Tapatalk

7. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    GR07 BE'den sonra, bassları zayıf geldi, yeterince uzamıyor ve gövdeli gelmedi. Ki GR07 Bass Edition olmasına rağmen bir tık daha basslı olsaydı dedirtmişti.
    Ayrıca kulaklarım EX1000'i yadırgadı, çünkü fazla nötür geldiği, yeterince karanlık bir arka planı yoktu ve bu nedenle soğuk bir ses verdi.

Ben daha sıcak, gerektiğinde vurdu mu wow dedirten basları olan, çok çok detaylı olmasa da enstrümanları seçebileceğim ve yeri geldiğinde pop, elektronik ve yeri geldiğinde klasik ve soundtrack tarzı orkestra ağırlıklı müziklerle de iyi gidecek bir kulaklık arıyordum.

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    İsteklerinize bakarsak um3x den memnun kalırsanız diyebilirim. Ancak ex1000 den sonra boğuk gelebilir ki anladığım kadarıyla size ters değil.Ayrıca um3x in sahnesi daha geniş olduğundan klasik vb müziklere çok daha iyi gider.

Aslında ex1000 koyu ve sıcak karakterli basları da az değil size niye öyle geldi orasını anlayamadım.
    Dinlemesemde sağlam yorumlara istinaden sizin bir üst seviye kulaklığınız earsonics em6'dır :)

Tapatalk

9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    :) 6 armatür ve maşallah bu ne fiyat etiketi.
    Başlığı fazla karıştırmak istemiyorum, Ancak şu Dunu DN1000 gibi hibrid iem'ler acaba daha mı uygun benim karakterime.

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Fiyat olarak ne gördünüz bilmiyorum ama UM3x fiyatını hakeden bi kulaklıktır bana göre :)

11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Hasan, arkadaş em6'dan bahsediyor herhalde. Neyse konuyu dağıtmayalım ben tekrar ediyorum isteklerinize en yakın kulaklık um3x diyorum son olarak

Tapatalk

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Olabilir, okudum ama gözümle okumamışım sanırım :)

13. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Earsonics - S-EM6 Limited Edition Amazon'da 1.099 USD. Yani o fiyatı görünce gözlerim yerinden fırladı ;D

Um3X için genel olarak çok iyi yorumlar okudum. Bu nedenle, o kesinlikle fiyatını hak ediyor olabilir.

14. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Teşekkür ederim Umut Bey. Evet Doğru em6 içinde bu yorum.
    Ben bir araştırayım forumda Um3x ilanı olan arkadaş varsa bir görüşeyim. :wink

15. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Denemekten zarar gelmez ama ben um3x in sizi tatmin ediceğini düşünmüyorum.

16. orhun5454

orhun5454
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    27
    İyi günler bende şöyle birşey eklemek istiyorum . Evet um3x istediğiniz kulaklık olabilir fakat ex1000 eğer size bassız geldiyse ya fit sorunu yaşamışsınızdır , yada dx50 ile um3x de size bassız gelebilir . Benim şahsi görüşüm x3 ile daha beğenebilirsiniz . He bu demek değilki dx50 daha kötü , aksine üst başarıları daha iy fakat bass olarak eksik gelen ex1000 gibi bir sonuç verebilir . Çünkü ex1000 gerçekten basslı .

17. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Herkese değerli yorumları için teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten harika bir platform :eek:k

Bir X3 + UM3X kombini yapıcam artık. Bakalım siteden bulabilecek miyim :)

18. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler Orhun Bey...

19. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    X3 + UM3X yanlış bir kombinasyon olur bana göre, ki ben de sizin gibi altfrekanslara önem veren biriyim.
    Um3x i uzun süre kullandım, x3 ü hala kullanıyorum.

Tamam Pop ve elektronik için belki götürür (elektronikte de psychedelic veya goatrance için yine boğuk olur.)
    ama dinlerim dediğiniz klasik veya soundtrack (belki newage) için boğuk hatta çok boğuk olur.

Tabii bu benim görüşüm. karar jürinin.

20. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    Toplam bütçenizi tam olarak bilmemekle birlikte takribi aynı fiyatlardaki 2 kaynak üzerinden giderek şöyle söyleyeyim;

1- DX50 alarak; koyu karakterli um3x gibi bir kulaklıkla dx50 gibi bir kaynak daha doğru olur.

2- x3 alarak; daha ferah daha açık karakterde bir kulaklık tercih etmelisiniz.
    Ama bu ikinci yöntem ile ilgili kulaklık önerim olmasın. Siz bütçenize ve araştırmalarınıza göre alt frekanslardan feragat etmeyen ama kesinlikle um3x ten daha ferah daha açık karakterli bir kulaklık belirleyerek daha doğru ve keyifli bir sonuca ulaşabilirsiniz.