Westone Um3x RC İncelemesi

'Westone' forumunda Engin tarafından 6 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. orhun5454

orhun5454
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    27
    Normal şartlarda bende size katılıyorum fakat arkadaş ex1000 bassda yetersiz deyince , dx50 + um3x de yetmez diye düşündüm .

2. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    westone kablosu nasıl bir kablo bakır mı yoksa normal kulaklık kablosu gibi mi? pek bilmiyorum ama um3x ime bir kablo upgrade i düşünüyorum ne almalıyım bilemedim teknik açıdan kablonun ne olduğunu bilmediğim için performas olarak ne değişir genellikle elektronik r&b dinliyorum aslında gayet memnunum herşeyden ama insan fark arıyor işte :)

Bu arada player olarak ipod 5.5 mevcut :)

3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Fark arıyorsanız kaynağınızı değiştirin bence :)) Bakır kablo olarak biliniyor genelde ama o kadar çok kevlar kullanılmış ki %kaç bakırdır bilemiyorum açıkçası. Kablo için de saf gümüş güzel olur muhtemelen.

Collapse Signature Expand Signature
  4. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Saf gümüşün bana getirisi ne olur? Bass ya da yüksek frekanslarda kayıp yaşarmıyım ? istediğim gibi bir berraklığı alırmıyım ,bir parça daha tizleri berraklaştırır kulaklığa detay katar mı kafamda bu gibi sorular var (gümüş için öylediyorlar ama) :) player için biraz bütçe oluşturmam gerek ne yazıkki :) Ya da saf bakır bi kablo ne yapar denemden soruyorum ama bunları mazur görün yazılı da olsa düşünmeden bir alışveriş yapmak istemiyorum.

5. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Gümüş Kablo genelde ses rengini açar, soğutur üstleri daha belirgin ve parlak sunar. Basları azaltmasada gövdesini azaltabilir. Daha detaylı ses alırsınız.

Bakır kablo daha sıcak çalar sesi daha yumuşaktır tınısı daha doğrudur, bası mid'i gövdelendirir. Tizleri de törpüleyebilir.

Tabi bunlar kablonun kalitesinden kulaklığa kadar değişkenlik gösterebilir. Ayrıca gece gündüz fark beklememenizi öneririm.

6. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Gece gündüz fark bekleyerek yapmadığım şeyler :) , sanırım şu an için gümüş bana daha yakın gözüküyor.Çok teşekkür ederim yardımın için hocam bu arada :)

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Umut abiye katılıyorum, kablo parasını cebinizde tutup müzikçaları değiştirin.

8. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Elektronik müzikte performansı nasıl? Sadece incelemeyi okudum ve bana göre olduğu sonucuna vardım , gerçekten elektronik müzikte o hazzı bana yaşatır mı? :yourock
    Klavyenin o muhteşem sesini ruhumda hissedebilir miyim? ( abartıya bak:gulme) Rahatlık açısından nasıl? Bu konuda benim için ses kadar önemli , hatta hatta aynı seviyede , kulağıma taktığımda orda olduğunu unutursam (inş öyledir) yemede yanında yat derim ...

#88 heyysanadiyom, 27 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nisan 2014
  9. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Olabilir

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

4 kişi bunu beğendi.
  10. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    Okumaya üşendim

11. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Sen şimdi anlatsamda anlamayacaksın ki Mustafa :D o yüzden konfor rahatlık ve izolasyon açısından iyi ,onun dışında çok demiyim ama biraz bas konusunda dinamiklere benziyor gayet tatmin edici, tizlere gelince olması gerektiği gibi ama öyle mükemmel ayrıntı yok gümüş kablo aldığımda ya da yeni birplayera geçtiğimde detaylı bi şekilde açıklama yaparım ama ipodda böyle x3te ne olur onu bilemem ama iyi bi ikili olmazlar sanki dx50 ile daha hoş olurlar sanırım. Bak mid yorumu yapmadım dikkatini çekerim :evl

12. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Mid espirisi güzeldi :) Kulaklık nasıl Mahir abi , güzel güzel :gulme x3 sattım sayılır , sony f886 alacağım İNŞ veya bi zx1 alıp mutluluklar dilebiliriz :cheesy: Bu arada sende bu kulaklıktan varsa dinlemeye gelebilirim :)

#92 heyysanadiyom, 27 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nisan 2014