Xiaomi Hybrid Pro 2 HD incelemesi

'Xiaomi' forumunda Mr.Ahmet tarafından 10 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Çok fazla kulaklık tecrübem yok. O yüzden fiyatına yakın kulaklıklar ile karşılaştırma yapamıyorum. Ayrıca inceleme konusunda da tecrübem pek yok. Ama az da olsa faydası olur diye yapıyorum.

Tasarım, Malzeme Kalitesi ve Dayanıklılık : Tasarım fiyatı için yeterli düzeyde. Ne iyi ne kötü. Malzeme kalitesi olarak kablosu sağlam. Kolay kolay bozulacağını sanmıyorum. Kulaklığı kullandığım süre boyunca çok dikkatli kullanmadım. Genelde cebimde taşırdım. Ara sıra cebimden çıkarırken koyacağım masaya çarpardı vs. Ama herhangi bir sorun çıkmadı. Ben 4 ay civarı kullandım. Sonra kulaklığı değiştirdiğim için kullanmayı bıraktım. Bıraktıktan yaklaşık 3 ay sonra ise bu incelemeyi yazıyorum. Şu an hala sorunsuz çalışıyor.

Konfor: Kulaklık uzun kullanım için çok iyi değil. Ama kısa ve orta süreli dinlemeler için sorun çıkarmaz. Her kulak için aynı etki olmayabilir ama 1.5 - 2 saat sorunsuz dinlenebilir diye düşünüyorum.

Ses Kalitesi: Kristal netliğinde denir ya. O kıvamda değil maalesef. Ama fiyatı da malum. Yüksek kalite beklemeyenlerin işini görecektir. Telefonunuz xiaomi ise kendi içinde gelen ses yükseltici özelliği ve birkaç ekolayzır ayarı ile ses kalitesi biraz daha arttırılabilir. Bu arada Flac veya Alac gibi lossless müzikler dinleyecek iseniz bu kulaklık kesinlikle yetersiz. Ama 320 kpbs mp3 dinleyenler için idare eder. İlla lossless kalitesi isterseniz xiaomi anc 3.5mm öneririm.

Bass: Basslar maalesef düşük-orta arasında. Fiyatı için iyi ama bass sevenler için uygun değil.
    Mid: Midlerde bir sorun görmedim. Yeteri kadar iyi bu konuda.
    Tiz: Tiz konusunda da pek tatmin etmiyor. Eh işte seviyesinde. Keskin sesleri veremiyor. Ama pop müzik gibi fazla detay gerektirmeyen türler için uygun.

Dac Performansı: Hidizs sonata hd S2 usb dac ile test ettim. Ses kalitesinde artış var. Tizler ve midler daha iyi. Basslar ise idare edecek seviyeye geliyor. Ses şiddeti ise gayet yüksek.

Genel Değerlendirme: Ben aldığıma pişman olmadım. Çünkü fiyatına göre yeterli kaliteyi veriyordu. Fiyatı ucuz olsun, dayanıklı olsun, rahat olsun derseniz alınabilecek kulaklıklardan. Telefonunuz xiaomi ise daha iyi. Kendi kulaklıklarına özel ses yükseltici özelliği var. İlk aldığımda bu kulaklık ekli değildi. ( Hangi xiaomi kulaklığı kullanıyorsanız ona göre seçmeniz gerekiyor ) Ama şu an ekli. Kulaklığı o kısımdan seçerek daha iyi performans alabilirsiniz. Ayrıca ekolayzır ayarı da mevcut o bölümde.

#1 Mr.Ahmet, 10 Mart 2020
    Son düzenleme: 13 Nisan 2020
    onurdogan4, thng ve Chaturanga bunu beğendi.