Yüksek sesli kulaklık kullanım sonrası Çınlama

'Genel Tartışma' forumunda bugra116 tarafından 20 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Dün gitar çalarken sesi biraz yüksek tuttum backing track ve gitarın sesi çok açıktı. Yarım saat sonra çınladığını ve kapalı olduğunu farkettim. Geçer diyip önemsemedim 3-4 saat sonra bile devam etti. Uyandım hala çınlama ve sol tarafta kapalılık var. Belirgin şekilde sanki dipten geliyo sesler. Ve biri uzaktan seslendiği zaman emin olamıyorum sanki duymada azalma var. Geçer mi bu korkmaya başladım.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,917
    Hocam geçmiş olsun, bir an önce bir doktora gidin bence. Burada geçer desekte bir anlamı yok uzman değiliz.

bugra116 bunu beğendi.
  3. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    179
    Geçmiş olsun öncelikle. Yaşınız kaç? 40 yaş üstü iseniz bu tür durumlar kalıcı işitme kayıplarına yol açabiliyor. 20-30 yaş aralığındaki insanların bünyeleri, kulak zarındaki bu tür hasarları onarma konusunda daha başarılı.

Siz yine de işinizi şansa bırakmayın, bir KBB uzmanına görünün. Gerek görürse işitme testi de isteyecektir sizden. Hem bu bahaneyle, kulaklarınızın işitme frekans aralığını da öğrenmiş olursunuz.

bugra116 bunu beğendi.
  4. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Geçti ama baya bir sürdü çınlaması. Dikkat edelim hepimiz.