Yamaha Pro 500

'Yamaha' forumunda Hanamichi tarafından 21 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Herkese selam :) Herkes dışındakilere de selam :D

Eğer hala okumaya devam ediyorsanız Yamaha Pro 500 incelemesine hoş geldiniz

Kutu içeriği :
    1 adet uzun kablo
    1 adet kontrol tuşları bulunan kısa kablo
    Taşıma Çantası
    3.5 to 6.5 mm dönüştürücü

Kabloların kalitesi oldukça güzel ,malzeme kaliteli görünüyor zira birkaç kez ayağıma takılmasına rağmen herhangi bir sıkıntı yaşamadım . Çeke çeke koparmayı da denemedim ama dayanıksız,basit bir kablo değil .

Kulaklık hakkında okuduğum yorumlarda kafaya baskı yaptığı pek konforlu bir kulaklık olmadığı yazıyordu . Biraz ağır bir kulaklık ve kenarlardan biraz basınç uyguluyor ama çokta konforsuz değil sadece çok rahat değil . Uzun süre müzik dinlerseniz 2-3 saat sonra rahatsız etmeye başlar sanırım . Kulaklık oldukça geniş ;ayar yerlerinden açmadan bile kafama oldu açınca ortaya çıkan görüntü ,kesinlikle sinemada önünüze oturmasını istemeyeceğiniz bir kafa boyutuna çok rahat ulaşıyor . Sanırım bunu tasarlarken bir kafa ne kadar büyük olabilir ,yarın öbürgün alıp kimse mağdur olmasın diye yapabilecekleri en büyük kafaya göre yapmışlar ,sanırım açıkken bir ineğe bile olur ( bunu deneyeceğim ) :D

Malzeme kalitesine gelirsek elinizde kaliteli bir kulaklık tuttuğunuzu hemen hissettiriyor . Tasarım olarak neden beatsten esinlenmişler anlamış değilim oldukça güzel bir kulaklık olmasına rağmen ilk etapta bir önyargı yaratıyor .İşçiliği güzel ;alüminyum cuplar ,taç kısmındaki slikon bölüm, dış tarafında kullanılan malzeme iyi .

İzolasyon konusunda yalıtımı iyi biraz sıkı bir yapısı olduğu için dışarıdan sesleri duymuyorsunuz ama kapalı bir kulaklık olmasına rağmen dışarıya ses veriyor .
    https://soundcloud.com/search?q=bass test

Basları oldukça iyi ama aynı zamanda üstlerde biraz fazla açık sanki ,normalde bas ağırlıklı kulaklıklarda koyu bir karaktere alıştığım için sesi biraz yadırgadım . ama baslar oldukça kaliteli ve iyi uzayıp genişliyor . Hızlı ve yayılan basları var . Bas ses karakterinde ezici üstünlükte değil ama sesi arttırdıkça cupların titremesi çok eğlenceli :) Eğlenceli bir ses yapısına sahip bas konusunda benden geçer not aldı kendi zevkime göre, fiyat seviyesini de düşünecek olursak performansı iyi

İncelemeyi yazmadan önce sırf yanılıyormuyum diye gidip mediamarkt ta monster ve beats proyu dinledim. Beatslerde bas ses üzerinde daha etkin bu bazı kullancılar için daha iyi olabilir ama her tür içinde uygun olmuyor . Beatslerin basları oldukça kuvvetli özellikle yeni serilerde bence bir iyileşme olmuş ama Yamaha pro 500 kesinlikle sunduğu ses bakımından daha iyi . Elektronik müzik için yeterince iyi kalitede ve detaylı bas verebiliyor ve detay kaybı yaşatmaması da müzikten alınan keyfi artttırıcaktır.

Vokallerde çok özel bir şey yok gibi ,bana göre orta ayar bir kulaklıktan daha iyi çalmıyor kötü değil ama inanılmaz bir performansı da yok sadece sesi temiz veriyor .Sennheiser HD 650 yi 150 ohmla tam besleyememe rağmen onun kadar etkileyici bir ses duyamadım .
    Enstrümanların sesi iyi fakat herşey biraz akustik havasında :D doğallıktan biraz uzak ama eğlenceli yapısını düşündüğümde çok nötr bir ses beklemekte doğru olmazdı :) Sahnesi yeterli genişliğe sahip enstrümanlar üst üste binmiyor ayrıntı olarak iyi seviyede .
    Üstlerin durumu iyi ,ziller oldukça detaylı tane tane ve basın altında kalmıyor . Ac dc den Back in Black dinlerken davul vuruşlarıyla aynı ayarda zilleri de duyabildim. Uzamaları doğallıkları güzel kulaklık bu konuda bir yapaylık hissettirmedi.

Kısaca müzik dinlerken davul ve zil sesleri doğal , gitar ,saz gibi enstürümanlar biraz yapay geldi .Eğlenceli bir sesi var kutusunun her yerinde bahsettiği gibi hi-fi denilebilir mi bilemiyorum ama piyasa kulaklıklarınnın üzerinde bir ses ve malzeme kalitesi var .Benim için bu kulaklık elektronik alt yapılı müzikler için yeterli performansı sunuyor .

Kolay beslenen bir kulaklık amfiye ihtiyacı yok telefonda , mp3 player de rahatlıkla sürebiliyor . Sanki daha zor beslenen bir kulaklık olsaydı ses konusunda daha fazlasını sunabilirdi gibi hissediyorum :) Belkide Hd650 yi daha çok sevdiğim için biraz haksızlık etmiş olabilirim ,okuduğunuz için teşekkürler :)
    Teknik verilerin benim için pek anlamı olmasada sürücü tipi v.s. için :
    Design Over-ear, closed back, rigid aluminum alloy earcup
    Driver Type Dynamic, neodymium magnet
    Driver Unit Φ2” (50 mm)
    Impedance 23 ohms @ 1kHz
    Maximum Power 1,000 mW
    Sound Pressure Level 106 dB ±3 dB (1 kHz, 1 mW)
    Frequency Response 20 Hz – 20 kHz
    Weight (without Cable) 13 oz (369 g)
    Ports Dual 1/8” (3.5 mm) input/output, one each on the left and right earcups
    Cable Length CABLE A: 4 ft (1.2 m) detachable, tangle-resistant flat cable with remote/mic optimized for Apple devices; CABLE B: 10 ft (3 m) detachable, tangle-resistant flat cable
    Connectors CABLE A: Gold-plated 1/8” (3.5 mm) male-to-male mini stereo with L-type on one end; CABLE B: 1/8" (3.5 mm) male-to-male mini stereo
    Included Semi-rigid carrying case; detachable, tangle-resistant flat cable (4 ft/1.2 m) with in-line remote/mic optimized for Apple devices; detachable, tangle-resistant flat cable (10 ft/3 m); gold-plated 1/4” adapter; cleaning cloth

#1 Hanamichi, 21 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Nisan 2014
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Barış eline sağlık.

Beni kesseler şu gördüğüm karmaşada inceleme yazmazdım.:-X Tebrik ederim seni.;)

3. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Teşekkürler Fatih bir şeyler karalamaya çalıştım işte :)

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Eline sağlık, iyi ki arada kaybolmamış :evl

Collapse Signature Expand Signature
  5. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Teşekkürler :)

6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,506
    @Hanamichi Eline sağlık hacım :) Sen beğendiysen tamamdır.

7. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Teşekkürler Oğulcan sesi eğlenceli ;basları güzel tizleride açık bide sese abanınca cuplar titremeye başlıyor sub bass etkisi yaratıyor. :)

8. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    870
    Beats alternatifinin incelemesi olmuş oldu elimizde. Eline sağlık :)

9. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Teşekkürler Koray :) görüntü olarak beatslere benzese de ses olarak daha kaliteli ve açık karakterli bir kulaklık . Mavi rengini görünce kafamda direk Yamaha YZF R125 canlandı :)

10. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    870
    Hani bazı insanlar Beats diye tutturuyor ya, onlara al aynı tiplte ama daha kaliteli ve v-shape ses karakteri diyebileceğimiz bir alternatif olmuş oldu.

O anlamda demiştim. o_O Bu arada siyah olan güzel de mavi olanı hiç beğenmedim. Görsellerden bi baktım da...

11. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Bende mavi olanı daha çok beğendim :D Evet beats e iyi bir alternatif oldu en azından daha kaliteli sesi

12. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    571
    media markt da böyle bişey denemiştim hiç beğenmedim. x3 ile çalmıştım.

13. zdhakan

zdhakan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Kulaklığını güle güle kullan Barış.
    Cupların titremesi gerçekten çok güzel,sanki içindeki hoparlörler oynuyor, ev sineması kulaklığı gibi hissettiriyor.Sony xb910 da da böyle bir titreme vardı veya dinlediğimde bana öyle gelmişti.Ama yamaha pro 500de çok daha güzel gerçekten...

#13 zdhakan, 22 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Nisan 2014
  14. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    :)Teşekkürler Xb serisini dinleyemedim ama merak ettiğim serilerden . Görüntüsü güzelde biraz ağır sanırım yada bana öyle geldi 13 oz (369 g)

15. zdhakan

zdhakan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Evet, bence de xb910 alüminyum olması ve tasarımıyla ağırlık hissiyatı veriyor. Over ear olsa çok daha iyi olurdu.

#15 zdhakan, 22 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Haziran 2014
  16. sesverbaba

sesverbaba
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Taksim / Demirören AVM de dinleyebilirsiniz , ben beğenmemiştim

düzenleme: benim dinlediğim model " hph pro 400 " imiş

#16 sesverbaba, 28 Haziran 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Haziran 2014