Yeni Kulaklık Tavsiyesi

'Kulaklık Genel' forumunda Riffraff tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba Cowon D2 ve Sennheiser Cx500 kullanıcısıyım.Trance ve blues dinlerken çok sorun yaşamasamda Heavy Metal dinlerken gerçekten kulaklık ızdırap çektiriyor bana.Bu yüzden yeni bir kulaklık almaya karar verdim.Aklımda Ms1 veya Grado 225 var ama dışarıda kullanım için önerir misiniz? bir de super fi 5 pro düşündüm .Acaba siz bana hangisini tavsiye edersiniz (kendi önerilerinizide yazarsanız çok memnun olurum :) )

2. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    gradoyu asla dısarsı ıcın dusunme .super fi cok daha dogru secım olacaktır gradoya gore.ama bır gercek varkı gradolarda metal ve rock muzıkte ustune kulaklık yok.

3. dionemimas

dionemimas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    super fi 5 pro nun irice bi kulaklık olduğunu biliyorsunuzdur sanırım eğer kulaklarınıza tam oturtamazsanız dışarı kullanımında ızdırap haline gelebilirler

4. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    işte tek çekincem o benim zaten ya dışarı çıkarsa çünkü ankaradayım ve sürekli bere takıyorum kışın kulağıma baskı yaparsa veya aşağı doğru çekerse zevkten çok daha beter ızdırap olucak işte

5. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    super.fi ler kulaksışında kalıyor biraz ama memory wire olduğu için stabiller. oynamıyor sağa sola merak etmeyin. eğer küçük kulak kanallarınız varsa daha küçük uçlar kullanabilirsiniz.

6. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    sağ kulak kanalım soldakinden daha geniş o da değişik bi enstantene :p memory wire ne demek acaba özür dilerim biraz bilgisizim

7. mendini

mendini
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    kulaklığın kulağınıza sarılan kablo kısmı normal kablosu gibi yumuşak değil istediğiniz şekle girebiliyor, kulak kepçesinin şekline göre kabloyu ayarlayabiliyorsunuz. böylece sabit kalıyor.

8. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    öyle çok teknolojik bir şey değil ama çok akıllıca =) gerçi seveni de var sevmeyeni de var.

9. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bende de tam tersi mevcut sol sağdan daha geniş :)

10. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    aa bende kulaklığın özellikle o şekilde satışa çıkarıldığını zannediyodum :p noXious galiba hep bi tarafa doğru yatmaktan öyle oldu kulaklar :) peki başka bir model olarak ne önerirsiniz

11. And

And
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Kulaklarımız simetrik değildir zaten, bende de solda problem var sağa cuk oturan IEM'ler sola %100 oturmuyo hiçbi şekilde.

Westone UM2 tavsiye ediyorum ben.

12. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Ben dinlediğiniz türler için super-fi pro iyi fiyat performans oranına sahip bir kulaklık. Rahatlık konusunu bilemiyorum, hiç kullanmadım.

13. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Eğer baslara çok düşkün değilsen ve mid, tiz kalitesi daha önce geliyorsa Ety ER4p modelini de düşünebilirsin. Madem Grado almayı düşünüyorsun onun KİM versiyonunu verelim.

14. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ety ER4p etylerin kablosu (er6i ydi galiba) hakkında okuduklarımdan sonra vazgeçmiştim er4p modeli nasıl sizce . bass konusunda bende değişiğim bazen ekolayzırda bassları arttırdığımda oluyor 0 ladığım zamanlarda :D ama genellikle flat olarak dinliyorum . bir de um2 cidden istediklerimi verebilir mi

15. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    özür dilerim yine ben ölmüş konuyu canlandırıyorum ama er4p yi nereden sipariş edebilirim acaba çünkü earphonesolitions da yok head fi de 70 usd kargo var bnde ne yapacağımı şaşırdım :D

16. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    E-bay de daha uygun fiyatlara bulunabiliyor er4p. Ama orjinallik, sahtelik durumunu bilemiyorum. Hakikaten e-bay de 150 dolar civarlarına satılan er4p ler sahte olabilir mi?

17. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Sahte ER4p'ye daha ne rastladım ne de duydum. Etymotic'ler hâlâ Amerika'da üretim yapan bir iki firmadan birisiydi.

Bence 150 dolar normal fiyatı sıfır ER4p'lerin. Uzun süredir 170 $ seviyesindeydi, 150 dolara varsa gayet iyi bir fiyat.

18. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    150 dolara göremedim ya 179 dolar en ucuzu ondada shipping var :d

19. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Geçenlerde kulaklık ararken rastlamıştım ben. E-bay'i bir süre takip etmek gerekiyor böyle alım sürecinde. Fiyatlar çok farklı olabiliyor.