Yeni Samsung YP-S3 ve P2 16gb

'Samsung' forumunda Be Creative tarafından 22 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
  2. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Hala ülkemiz de bir P2 görebilmiş değiliz. Aslında genel paket olarak başarılı bir ürün. Marka bilinirliği olmadığı için Touch'ın altında ezilip gitti (ülkemiz de durum böyle ne yazık ki). Her ne kadar malzeme, ekran vb. aparatiflerin daha kaliteli olmasına rağmen.

3. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Halbuki Samsung Türkiye'de etkili olan bir firma. P2'nin hâlâ gelmemesi ilginç, gayet iyi satardı bence.

4. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Evet samsung türkiye'de faal bir firma ve ürünleri de hiç fena değil; bende yazıcısı var çok memnunum; mağazalarda şu lsc tv'lerini görüyorum hep; ödül falan da almış sanırım; çok başarılı geldi bana... Telefonlarını bilmiyorum ama mp3 player'da iyi olmaları doğal...

5. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Telefonları da gayet başarılı Kont. Kapaklı ve/veya kızaklı telefon piyasasında TR'de liderlik onların olması lazım. Dünya pazarında da Motorola'yı geçerek 2. Sıraya yerleşmişlerdi en son. Hatta bu sebepten dolayı Motorola'nın cep telefonu işinden çekileceği ve sadece endüstriyel çalışmaya devam edeceği yönünde dedikodular dolaşmaya başladı.

K3 yurtdışında piyasadan kalktı biz de daha adam gibi promosyonu yapılmadı. Anca ufak ufak Darty'e gidince bir şeyler görüyorum. Onun dışında bir şey yok ne yazık ki. Creative TR Dağıtıcısı her ne kadar başarılı olmasa da en azından işin reklam kısmını bir şekilde hallediyorlar.

6. fizmitli

fizmitli
    Expand Collapse
    Guest

samsungun cep telefonunu kullanıyorum,ekranları gerçekten çok iyi ve bir işi de çok iyi beceriyorlar oda pilin nasıl tüketileceği.Plazma-lcd sektöründe gayet iyiler ses konusundada fena değiller.Samsung teknoloji geliştirme konusunda bence gayet başarılı işler yapıyor.

7. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Evet ekran işinde gerçekten başarılılar. Panel üretiminde ismi sayılı firmalardan bir tanesi de Samsung. İşin ilginç yani Japon olmamalarına rağmen endüstri standardı haline gelebilen işlere imza atıyorlar ve bunu da şirketi son anda batmaktan kurtararak yapmış olmaları ilginç. Samsung'un arkasında sanılandan da büyük bir başarı hikayesi mevcut aslında.

8. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Evet sanki 2. veya 3. sınıf bir firma gibi duruyor ama gerçekten 1. sınıf gibi görünenlerden daha iyi iş yapıyorlar; en önemlisi insana güven hissini veriyorlar... Güvendiğim nadir firmalardan biridir Samsung

9. nikbin

nikbin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    P2 nin sesine cok iyi deniyordu.Itoucha güçlü bir rakip olamamasının nedeni wi fi olabilir.Gerçi wi fi da entegre degil ama altına takılan bir parçayla elde edilebiliyor.Ülkemize de yazın veya yazdan hemen sonra gelecek galiba.

10. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    S3'ün haberini yukarıda yapmıştık zaten. iPod Nano kadar ince olmasa da çok ince olduğu söyleniyor S3'ün. Siyah, beyaz, kırmızı [pembe gibi görünüyormuş], mavi, yeşil renklere sahip olacak. Ve touchpad'e sahip. Pil ömrü 25 saat, video ile 4. Samsung'un "Sayısal Doğal Ses [Digital Natural Sound]" motoruna sahipmiş.

S2 ise güzel görüntüsüyle büyülüyor. iPod Shuffle ve Zen Stone tarzı. Mp3, WMA ve OGG desteği var. Yalnızca 17gr ve 13 saat pil ömrüne sahip. DNSe'ye o da sahip.

http://asia.cnet.com/reviews/musicplay/0,39050461,62040616,00.htm

11. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    ilginç bir tasarım olmuş :)

12. rstm

rstm
    Expand Collapse
    Guest

sonylerdeki gibi parlak kısmı ekransa süper olur

13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Ekranı yok malesef. Dediğim gibi Zen Stone ve Shuffle sınıfında.

14. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Şekil olarak gayet güzel bence.

15. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bugün P2'yi kısa süre inceleme şansı buldum, touch karşısında gösterilen bir ürün fakat şunu gördüm dokunmatik kullanım kolaylığını baz alırsak touch ve P2 arasında dağlar var(touch bariz önde) fakat ekran kalitesine gelirsek kısaca samsung farkı diyelim. Ses kalitesinde değerlendiremiycem dinleme fırsatım olmadı.

16. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bugün çok yakın bir arkadaşım P2 sahibi oldu, gg üzerinden 8gb lik modeli 330tl'ye aldı. Detaylı olarak incelemem söz konusu oldu izlenimlerimi paylaşmak istedim. İlk olarak malzeme kalitesi vs olarak kesinlikle çıta yukarda, ön camda kullanılan malzeme K3 te kullanılana çok benzediği için kesinlikle koruyucu bir madde kullanılmalı kılıf vs gibi.
    Dokunmatik konusunda itouch ın yeri çok farklı olduğu için onunla kıyaslıyamıycam ama bu ürün ciddi manada insanı yarı yolda bırakıcak türden değil, cihazı ilk açtığımızda dikine bir menü dizilimi var bu insana ilk etapta kullanım esnasında biraz saç baş yolduruyor fakat bunu değiştirip 9 ikonlu menüye geçtiğinizde en büyük ve tek sorunu kolayca atlamış oluyosunuz :) biz bunu yaptıktan sonra hem arkadaşım hem ben ürüne ayrı bi gözle bakmaya başladık sanki yeniden doğmuş gibiydi :)
    Menü işini hallettikten ve genel ayarlarını yaptıktan sonra bir samsung klasiği olan konfor konusunda vasatı aşamayan kulaklıkları ile bir süre test ettik, o kulaklığa rağmen içinde demo müziklerde gayet güzel performans sergiledi ki zaten samsung un çalarları belirli seviyenin üzerindeki kalitede ses verebilmekte.
    Ekran konusuna gelince gerçekten mükemmel diyebilirim hani zen in ekranı kötümü değil ama P2 ninki kesinlikle daha başarılı bunu açık yüreklilikle söyliyebilirim.
    Gelelim bluetooth performansına, kendi telefonunuzla senkronize ettiğiniz vakit misal cep telefonunuzda biri sizi arıyor hemen müziği kesip kendi ekranında arayan kişinin telefon numarasını gösteriyo, farklı ve güzel bir özellik. Genel çalma süresi 35 saat olarak gözüküyo ki oldukça makul. FW ile ilgili olarak dinamik bir yapıya sahip olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz, yeni yazılımlarıyla beraber hem bazı hataları giderilmiş hem de yeni yeni özellikler kazanmış. Sonuç olarak alınabilitesi son derece yüksek bir ürün.