Yeni Sennheıser CX-5.00 izlenimler

'Sennheiser' forumunda RACEKING26 tarafından 2 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Öncelikle forumda yeniyim ama amatörde olsa forumdaki arkadaşlarımla ön izleme paylaşayım istedim.Açıkcası Momentum in ear alacakken buna döndüm Trde deki fiyat farkını fazla bulduğumdan çok fark olmayacağını düşündüm neyse.Kulaklık bugün elime ulaştı.O yüzden yüzde yüz gerçek performansını yorumlamıyacağım ama ;ön izlenimlerim paylaşacağım.LG G2 cihazımda teste başladım Elimde Audio Technica CKS-77X te ve Sound Magic Pl-11 mevcutt birebir kıyaslarsam CKS-77X ten çok daha berrak sesi ve detaylı sahnesi olduğunu belirtmeliyim. Ama bass konusunda bassın derinliği konusunda CKS-77X iki üç tık daha iyi.Yine siblancea yatkınlığı pek yok tizler az da olsa yer yer sivrilebiliyor ama rahatsız edici değil.Kayıt seçiyor o yüden 320kbs flac formatında dinlenmeli bence ses seviyesi Cks-77x kadar çıkmıyor daha aşağıda diyebilirim.Şaşırtıcı olan Sound magic pl-11 imin sesin temizliği berraklığı olarak CX-5.00 yakın olması ama sahneye ensturuman ayrımına özellikle telli çalgılarda Cx-5.00 iyi.Bence detaylara girersek temiz ses veren bassın diğer frekansları kapatmadığı tizlerin kulak tırmalamadığı ve ses çıkışı CKS-77X gibi yüksek olmayan bu kulaklık fiyatına göre beklentiyi ne kadar karşılar tartışılır.Bence smartphonelara uygun mikrofonu için ise boğuk sesi var biraz.

#1 RACEKING26, 2 Nisan 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Aralık 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  2. r0di

r0di
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhabalar, dun cx 5.00g siparis verdim ve bugun elime ulasti. Ilk kulagima takınca moralim bozuldu resmen, sesi gercekten az cıkıyor sennheiser iyi markadir diye aldim 280TL verdim. benim gozumde degeri 50TL anca, bu gün gün boyu playstation,tv,pc hepsinde denedim hep ayni ses. hatta evde eski telefonun(general mobile discovery) kulakligini da denedim ikisinin ses yüksekligi ayni sennheiser in baslari bir tik daha iyi ama cok fark yok, acaba bana gelen ürün mü arzalı yoksa sesi gercekten az mi cıkıyor ? yardimci olursaniz cok sevinirim ürünü geri gönderecegim cünkü

3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,433
    Geri verebiliyorsanız geri verin.Size fiyat performans kulaklıgı önerelim kulaklık tavsiyeleri başlığında.

2 kişi bunu beğendi.
  4. r0di

r0di
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    üründe bir hata olabilir mi yoksa son sesi bumudur ?

hepsiburada dan aldim p.tesi geri gönderecegim insallah alırlar.

#4 r0di, 4 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Temmuz 2015
  5. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Paketini açtığınız için almıcaklar, teknik servise yollayın bozuk deyin olurda sıfır verirlerse zorda olsa para iadesi isteyin

Collapse Signature Expand Signature
  6. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,650
    Jack uyumsuzluğu olabilir mi acaba? Tuşa basılı tutarak deneyin bir de

7. r0di

r0di
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    paketin de hic bir hasar yok ayrica iade garantisi var her üründe iç çamaşırı vs. haric. üründe problem olabilir mi acaba yada daha önce iade yapan birisi icine sahte mi koydu acaba ? kutu acilmis gibi degildi gerçi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Temmuz 2015, İlk mesaj zamanı 4 Temmuz 2015 ---
    jack uyumsuzlugu derken anlayamadim, hangi tuşu basili tutmam gerekiyor 3tuslu ses acma-kisma ve play tuşu, birde 3 alette de denedim hepsinde ayni sesi veriyor.

8. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Play tuşunu basılı tutarak deneyin

9. r0di

r0di
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hangi aşamada basılı tutmak gerekiyor dinlerkenmi ilk taktigimda mi ?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Temmuz 2015, İlk mesaj zamanı 4 Temmuz 2015 ---
    onuda denedim malesef degisen hic bir sey yok geri iade alirlarsa iade edecegim

10. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Bu kulaklığı almak istiyorum fakat aklımda bir de Audo technica cks990 modeli var ikisinin arasında çok bir fark var mıdır siz cks77x modeliyle karşılaştırma yapmıssınız bariz bir ses farkı var mı sesin netliği berraklığı daha önemli fakat bass taraftarı biriyim

11. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Yardımcı olur musunuz?

12. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,927
    Konu 2015'ten kalma, sorunuz ise direkt 2 kulaklıkla ilgili karşılaştırma olduğundan cevap gelmemesi normal.
    Bu gibi durumlarda kulaklık tavsiye başlığına da sorabilirsiniz.
    Konu altına bu şekilde yazmanız, cevap almanızı hızlandırmayacak.
    Bu gibi durumlarda incelemeleri okuyarak kendi kıyasınızı yapabilirsiniz.
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/ath-cks-990-İzlenimlerim.10240/
    Eğer incelemeleri okursanız cks 990'ın daha iyi olduğunu görebilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Forumda yeni olduğum için mazur görün lütfen bir daha ki sefere daha dikkatli olurum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Mayıs 2018, İlk mesaj zamanı 23 Mayıs 2018 ---
    Bu kulaklığı yeni almıs bulunmaktıyım.
    Şuanlık tizler çok sivri seste yapaylık mevcut konuya tam hakim olamadığımdan kendi dilimden konuşmak mecburiyetindeyim basslar arka planda kalıyor ve bir sönüklük var yumuşak geliyor benim beklentimden midir ve ya elimdeki kaynak yetersiz mi kalıyor bir fikrim yok henüz yaklaşık 25 saatlik bir burn-in aşamasına tabi tuttum süreç devam ediyor sizde bu tür şeyler söz konusumuydu ve burn-in surecinden sonra ne gibi farklılıklar yaşadınız konu eski olabilir fakat yardımcı olurasanız sevinirim