Youtube Kaydı için Mikrofon Önerisi

'Diğer Ekipman' forumunda Y-Ziya tarafından 22 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Merhaba arkadaşlar,

Forumun genel ilgi alanı dışında kalıyor olabilir ama yine de sormak istedim. Bir arkadaşım kardeşi için 100 TL bandında basit bir mikrofon önerisi istedi.

Aliexpress ve amazon da dahil olmak üzere tavsiye edebileceğiniz basit bir mikrofon var mıdır acaba?

Youtube için video çekmeyi düşünüyormuş genç arkadaşımız.

Teşekkürler.

2. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    434
    gecen bir videoda tesaduf ettim, sharkoon b1 kulakligin mikrofonu bu bantta cok iyi. butcenin uzerinde kaliyor 300 liralik fiyati ile ancak kulaklik ihtiyaci da varsa degerlendirilebilir.

Collapse Signature Expand Signature
    Y-Ziya bunu beğendi.
  3. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Maalesef hocam. Amazon Basic ve Blue Snowball Ice, 50 dolar bandında oldukça tavsiye almış ama arkadaşımız yeni evli. Kardeşine kendi alacağı için fazla bütçesi yok :(

Bu fiyat seviyesinde sadece BM800 diye bir model bulabildim.

4. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    627
    BM800 çok iyi olmayan ama başlangıç seviyesi için de fena sayılmayan, o fiyata bulabileceğiniz sanırım tek mikrofon. Letgo'da onlarca ilan bulabilirsiniz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Ocak 2019 ---
    Bu arada ilk başta sorulması gereken sorular 100 TL fiyat sınırı koyunca bir anda ortadan kayboldular. Yoksa aşağıdaki soruların hepsinin cevaplanması lazım.

Nasıl bir uygulama için kullanılacak? Enstrüman kaydı mı yapacak yoksa sadece kendi sesini mi kayıt edecek? Ortam gürültüsü ne boyutta olacak? Harici bir ses arabirimi var mı yok mu?

Collapse Signature Expand Signature
    Y-Ziya bunu beğendi.
  5. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Değerli üyelere seri dönüşleri için teşekkür ediyorum. Anladığım kadarıyla bir heves alınacak eğer istikrarlı olursa daha iyi bir şeye geçilebilir.

Su aşamada gerçekten 100 TL bandında başka bir mikrofon yok gibi bir şey, İnternete bu mikrofonla kayıt çekmiş bir iki youtuber kaydına ulaştım. Şimdilik idare edecek bir şey olarak gözüküyor.

Yönlendirmeler için çok teşekkür ediyorum tekrar. Arkadaşımı bu şekilde yönlendiriyorum.

theoldman bunu beğendi.
  6. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Boya m1 var, yaka mikrofonu. 6 metre kablo uzunluğu var. Ben işim gereği yaptığım görüşmelerde kullanıyorum ve memnunum. İncelemeleri mevcut, tavsiye ederim.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

caens ve Y-Ziya bunu beğendi.
  7. cournaleous

cournaleous
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    35$ bandında Samson Go Mic var fiyatının çok ötesinde performans sunmakta kendimde kullanmaktayım youtube'da incelemeleri ve kayıtları mevcut. Kıyaslamalarda Blue Snowball İce'ın önünde yer alıyor.

barocka, Y-Ziya ve Xexec bunu beğendi.
  8. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Tekrar teşekkürler forumdaşlarım. Bir soru/sorun olduğunda cevap alabildiğiniz bir forumda olmak ne güzel bir hismiş :))

AlperÇ ve barocka bunu beğendi.