Youtube'dan yeni streaming servisi

'Haberler' forumunda zagorino tarafından 9 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. zagorino

zagorino
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,651
    Arka planda çalacak mıymış?

16 kişi bunu beğendi.
  3. zagorino

zagorino
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Youtube'dan muzik dinleyenleri hedef aldigini sanmiyorum, onlar yine uygulamalarini on planda tutmaya devam etmek zorundalar cunku Youtube bir video izleme servisidir ve arka planda calismamasi kadar mantikli bir sey yoktur.

4. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Bazen bazı programların tekrarını izlerken arka planda çalabilse benim işime gelir aslında. Çünkü yorum ağırlıklı programlarda izlenecek çok bir şey olmuyor.

2 kişi bunu beğendi.
  5. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    345
    telefon uygulamasindan kullanirken bir mesaj, whatsapp bildirimi geldiginde ya da o an internette bir seye bakmak istedigimde, calan sarkinin yas da izledigim incelemenin kesimeden arkada devam etmesini beklerdim.

6. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,851
    Google müzik uygulamasını kullanan var mı?
    Tüm dünyaya hitap eden bu tarz bir servis sunacak da olabilirler. Sonuçta YouTube sadece bir ürün adı. Google, müzik servisini YouTube çatısı altına sokup Stream, offline, arkaplanda çalışan hâle getirebilir. Bunu yapmadıkça zaten mevcut rekabet ortamında tutunacağını hiç sanmıyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  7. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Youtube, uzunca bir süre önce duyurduğu Red servisi için aylık 9.99 dolar istiyor. Bu hizmet şu anda sadece Amerika'da kullanımda ama ilerleyen zamanlarda Spotify tarzı bir şekle bürünerek Türkiye'de ve diğer birçok ülkede hizmet vermeye başlayacağını düşünüyorum. Artıları nedir derseniz Spotify'ın videolar için hazırlanmış versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Arkaplanda video izleme, çevrimdışı video depolama gibi özellikler sunuyor. Bunun dışında bu hizmeti kullananlar hiçbir reklam görmeyecekler. Bu bir nebze adblock ile halledilebilir ancak diğer özellikler için almaya değer mi bilemiyorum. Açıkçası Türkiye'ye aylık 10-15 TL'den yukarı bir fiyatla girerlerse başarısız olacaklarını düşünüyorum.

Bunun dışında geçenlerde okuduğum bir habere göre Youtube, ücretsiz olarak arkaplanda video oynatımı sağlayabilen bir uygulamayı marketlerden kaldırtmıştı. Ciddi planları olduğu bir gerçek ancak 2018'e girmek üzere olduğumuz şu zamanlarda hala arkaplanda oynatma yeteneğinden yoksun bir uygulamayı kullanmaya devam etmek zorunda bırakılmamız hiç hoş değil. Gerekirse yine reklam olsun o da kabul ama bunun için 10 dolar ödemek gerçekten çok saçma bir şey.

#7 myloo, 10 Aralık 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Aralık 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  8. zagorino

zagorino
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Arka planda video izlenemez cunku video gorsel bir sey.
    Arka planda videonun sadece sesinin duyulmasi meselesi ise Youtube'un servis tanimina, gelir yapisina (gorsel reklam sesli reklamla ayni kefeye konulmaz bence) ve teknik yapisina (Sonucta siz arka planda sesini duysaniz bile adam sunucudan video datasi yukleyecek, video datasi sesle kiyaslanamaz. Peki su yapilamaz mi? Arkaplana atinca video degil ses datasi cek sadece. Evet yapilabilir ama ugrasmak istemiyor olabilirler yine ustte saydigim sebeplerden dolayi ) uymadigindan boyle bir sey yapmak istemiyorlardir tahminim.

Arka planda dinleme icin podcast, soundcloud vb. gibi buna ozel servisler tercih edilebilir.

Asil konu bu degildi ama bu tarafa dogru evrildigi icin aciklama yapmak zorunda kaldim, kusura bakmayin. Yoksa Youtube'un savunucusu falan degilim. Sadece kendimizin degil adamlarin penceresinden de olaya bi bakmak lazim diye dusunuyorum.

Bu yeni servisin ise basarili olmasinin yolu iyi tanitim, iyi icerik,ses kalitesi ve fiyatlandirma politikasi tabi ki. Bekleyelim gorelim diyorum.

9. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,737
    Hocam Youtube video servisinden bahsedilmiyor ki bu konuda. Youtube, Tidal, Spotify, Deezer, Qobuz gibi bir müzik yayın platformunu hayata geçirecekmiş konu bununla ilgili.

10. zagorino

zagorino
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Evet ben de onu anlatmaya calisiyordum ama konu alakasiz bi yere getirildi ben de aciklama yapmak zorunda kaldim

Sent from my iPhone using Tapatalk