Yurtdışından ürün getirtmek

'Konu Dışı' forumunda kuzey2011 tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,583
    Benim bildiğim,o ifade:gümrük kontrolünde olduğunu gösteriyor.Gümrüğe takıldı demek değil.Bütün postalarımda bu şekilde oldu.

Collapse Signature Expand Signature
  2. playmaker

playmaker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Ben de öyle biliyorum, gelen her paket o süreçten geçiyor sanırsam

2 kişi bunu beğendi.
  3. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Hmm anlıyorum. Çinden batarya işleri sıkıntı demişlerdi o yüzden Airparcel ile Hollanda üzerinden gönderttim :evl. Geri gönderme falan olmaz umarım o yüzden merak ettim gümrüğe gönderildi falan denince
    Dediğiniz gibiyse endişelenmeye gerek yok. Sağolun hocam
    @high-fidelity @playmaker

4. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,583
    Rica ederim.Benim bildiğim o şekilde oluyor.Tahmini 1-2 günde çıkıyor kontrolden genelde.

2 kişi bunu beğendi.
  5. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,399
    Benim son siparişim de gümrük kontrolüne girmiş. Davetiye yollamışlar, ikitelliye çaya bekliyorlarmış ;D

6. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    neredeyse her şey girer olmuş :(

7. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Evet..çoğu ürün posta gümrüğüne takılıyor. 135 USD faturalı Cubox siparişim kargo izleme ekranına göre 25 Mart'ta İstanbul'a giriş yaptı ve 1 Nisan'da gümrüğe sevk edildi. 9 Nisan'a dek haber kağıdı bekledim. Baktım olmuyor Başakşehir, Aykosan Sanayi sitesinde bulunan UKİM'i aradım. Kargoyu gümrük ödeyerek almam gerektiği söylendi. 71 TL ödeyerek (mal bedelinin %20'sine denk geliyor) ve Cubox'ı müzik çalar diye belirterek sorunsuz aldım. Orada bulunan kişiler ile konuştuğuma göre, gümrük vergisi olmayan ürünler bile gümrüğe takılabiliyor. 5-10 TL gibi bir gösterme ücreti ile malınızı alabiliyorsunuz. Tabi görevliyi kargonun içeriği konusunda ikna ettikten sonra.
    Sonuçta PTT kargo ile gönderilen ürünleriniz için Başakşehir'e yolunuzun düşmesi büyük olasılık. Haber kağıdı da beklemeyin, sorgulama ekranında "gümrüğe sevk edildi" açıklaması görünce gidin verginizi ya da gösterme parasını vezneye yatırarak (vezne işleminde kimlik soruluyor) kargonuzu alın. Kolay gelsin,

2 kişi bunu beğendi.
  8. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    75 dolar sınırı yalan dolan yani:testere bu insanları nasıl biraz daha fazla söğüşleyebiliriz derdindeler

9. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Aslında değişen bir şey yok, 5 defaya kadar 75 doların altı yine geçerli. Ama şüphelenilip kontrole alındığı için gümrüğe sunma ücreti olan 2-3.6 Tl istiyorlar. Kimi dağıtıcılarda onu yuvarlayıp direk 5 Tl ni alıp gidiyorlar :)

10. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,399
    Ben de bugün gelen paketimi teslim almak üzere UKIM'e gittim. Vergisini ödeyip aldım, ama dediğiniz gibi her şüphelendikleri ürün için UKIM'E çağırmaya başlamışlar . Benden önce başka biri vardı, yurtdışından kitap getirtmiş sadece 1 adet , onu bile çağırmışlar. Paketi siz gelmeden açmıyorlar.

Halbuki geçenlerde kablo siparişi vermiştim, paketi evime kadar getirip gümrük vergisi var deyip 53 lira almışlardı. Neye göre UKIM'e çağırıyorlar anlamadım.

11. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Selamünaleyküm
    Cubox ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyim ? Müzikçalar olarak ne kullanıyor sunuz? Bir de film performansını denediniz mi? Bende i5 işlemcili hd4000 ekran kartlı mac mini var. Audirvana ile gayet iyi bir ses alabiliyorum. Ama film izlerken win7 işletim kurulu tarafta splash player ile takılma yapıyor.

12. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Selamlar,
    Cubox'u Volumio programı ile sadece müzik çalar olarak kullanıyorum. Film için WD TV Live yeterli geliyor. O nedenle Cubox'ı sadece müzik dinlemek için aldım ve sonuçtan memnunum. Tabi, biraz iyileştirme ile daha iyi olacağına eminim. Sistem bileşenleri şu şekilde;
    cubox i4 pro
    Samsung micro sdhc 16gb üzerinde Volumio
    Samsung EVO 850 120gb ssd (esata ile cubox'a bağlı)
    Harici ssd kutusu esata çıkşlı
    Cubox usb ile amfiye bağlı
    Arayüz için aynı ağa bağlanarak ipad ile Mpad, PC için Auremo kullanıyorum.

4 kişi bunu beğendi.
  13. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Müzik için gayet hos ve sessiz bir sistem olmuş . Güzel günlerde kullanın...

14. besir66

besir66
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    31
    Tüm yorumları okumadım ancak fikir verme açısından bende iki siparişim hakkında bilgi vereyim.

Öncelikle birincisi Ankara adresine, ikincisi Yozgat adresine teslim edilecekti.
    İkisi de gümrüğe takıldı ve ikisi içinde ev adresine tebligat geldi. APİM yani Ankara Yenimahalle de bulunan PTT Gümrük Şefliğine gitmem gerektiği yazıyordu.

İki siparişimi de Mart 2015 de farklı haftalarda teslim aldım ve iki pakette açılmıştı. İçine bakıp Ankaraya sevk edilmişler. Arayıp sorduğumda benden kredi kartı ekstresi ve aldığım ürünün internetteki satın alma sayfasının çıktısını al gel dediler. Doğal olarak paket açıldığı için görevli ilk önce ürünü internetten arattı ve getirdiğim çıktıda yazan kargo ücretini çıkardıktan sonraki kalan kısım üzerinden %20 vergi hesapladı ve orada vezneye ödedikten sonra paketimi teslim aldım.

Sonuç olarak boyutundan yada ağırlığından şüphelenilen tüm paketler önce İstanbul gümrüğüne sonrada en yakın PTT Gümrük Şefliğine gönderiliyor. Ankara için söylüyorum, sizi çağırmadan önce paketi açıp kontrol ediyorlar.

4 kişi bunu beğendi.
  15. cngnstr

cngnstr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    #315 cngnstr, 17 Nisan 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Nisan 2015
  16. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Fiyatı 85 dolar sınırın biraz üstü. Gönderene rica edin 60-70 dolar civarı bir fiyat göstersin sıkıntı olacağını sanmam. Gümrüğe takılırsa 50 tl civarı vergiyi göze alın genede.

17. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    Bu ne yavv ısı ölçer gibi ,şu çinlilerle korelilerin tasarımları ömre bedel..

18. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Alt kısmın devamı üst kısımda da olsa kol saati olurmuş :)

2 kişi bunu beğendi.
  19. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Teşekkürler. Sonuçtan ben de memnunum ama arayışlar bitmiyor, iyileştirmelere devam. Selamlar

Sent from my iPad using Tapatalk

20. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    Arkadaşlar bi usulsüzlük varsa nereye başvurabiliriz merak ettim? Kimi kime şikayet edebiliriz yani?