Yurtdışından ürün getirtmek

'Konu Dışı' forumunda kuzey2011 tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,586
    Spor besinleride yasak.

Collapse Signature Expand Signature
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,151
    Vay vay vay. Bantlar, sensörler, dedektörler, olaylar olaylar.

Devletimiz işine geldi mi çok iyi çalışıyor anlaşılan...

4 sene önce abime ekstra pil ve şarj aleti yollamıştım, sorunsuz ulaşmıştı. Desenize artık zor...

3. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Sabah NTV'da dinledim, yine müthiş bir cari açık çıkmış ve bunu kapatmak için tüm vergiler arttırılıyormuş. Trafik cezaları, x-y-z harçları vb.
    Büyük hedefler seni seçenleri büyük ezerek oluyor demek :testere

not: yeni devreye girecek bir düzenlemede asgari ücretle emekli olanların emekli maaşı 350tl olacakmış. Büyük hedefler ha?
    "Mutlaka emekli aylık sisteminde revizyon yapılmalıdır. Şayet yapılmaz ise sistem böyle devam derse bugün asgari ücretle çalışanlar yada 2 bin liradan az maaş alanlar 5-10 yıl sonra emekli olduklarında 350 TL emekli maaşı alacaklar. Aslında sürpriz bilinmeyendir fakat maalesef çalışanların büyük bir kısmı emekli olduklarında alacakları maaşın düştüğünü bildiği halde inanmak istemiyorlar. En azından kötü sürprize hazırlıklı olun diye söylüyorum"
    http://www.muhasebetr.com/yazarlarimiz/ozgurerdursun/005/ (geçen yıl yazılmış)
    2 gün önce: http://www.vasat.net/asgari-ucretlilerin-emekli-maasi-350-tl-oldu.html

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,151
    Şöyle ekleyeyim: Birincisi büyük hedef tekrar tekrar seçilmek. İkincisi hükümet bu konuda çok başarılı ve sistematik. Kesinlikle şimdiki seçmen guruhuna kazık atmaz, bilakis destekler.

Ancak eğer genel olarak hükümete oy verme potansiyeline sahip olmayan bir gruba dahilseniz (genel olarak eğitimli kesim, doktor, akademisyen vs. politik farklı görüşe sahip olanlar, her türlü muhalif kesim) sizi zor günler bekler.

Velhasıl şu an devletten yardım alan kesimin ekonomi iyice kötüye gidene kadar endişe etmesine gerek yok. Geri kalan kısım ise uzun süredir endişeli zaten.

2 kişi bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,151
    @Mair, bahsettiğiniz yakın zamandaki yüksek cari açıkla ilgili Amerika'daki bir ekonomici arkadaşın yorumu:

http://m2.samanyoluhaber.com/-video-haber-10529.html

Sıkıysa Türkiye'deki bir akademisyen yahut ekonomici bunları söylesin... Ajanlığı mı kalır, vatan hainliği mi...

#125 zxc, 20 Ekim 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Ekim 2014
  6. QART

QART
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    benim soru da arada kaynamış oldu.. :) hala güncel.. Beklemedeyim bunu yapabilecek (turkiyeye gelecek) bir tanıdığınız var mı :)

7. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    O riski öz kuzenim nazlanarak almıştı, bence kimseye boyun bükmeyin.

8. QART

QART
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    boyun bukmeyin derken hocam ne demek istediniz acaba? Ayrıca ben buna mecburum gidip alma gibi bir sansım yok :(

9. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Zaten ürünü alacaksınız, isteyin adresinize gelsin diyorum. Kısaca paranız rezil olsun.

10. QART

QART
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    hocam türkiyeye kargsu malesef yok ve telefn gecmiyor gümrükden naaeden öle bisey yapayım?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 21 Ekim 2014, İlk mesaj zamanı 21 Ekim 2014 ---
    hoocam bu knu ile ilgili bana özel mesaj atarmısınız konusabilirmiyiz,?

11. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Başımdan geçen bir olay;

Mp4nation üzerinden Dx50 aldığımda kullandığım adres, Lunashop üzerinden aldığım kablo-ıvır zıvırda da farklı bir adres belirtmeme rağmen kullanılmış ve yanlış kullanılmış hatta oralara girmeyeyim. Kısaca Hong Kong post üzeri bi siteden alışveriş yaptıysanız ve adresiniz değişip başka bi yere kargolamak istiyorsanız, ürünü almadan önce Hong Kong Post ile irtibata geçip ya yanlışlık olmadığına dair teyit ettirin ya da yeni adresinizi Hong Kong Post'a bildirin. Hangi siteden alışveriş yaptığınızın önemi olmadan.

12. DessoEldest

DessoEldest
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Merhaba arkadaşlar. Ayın 9 unda cdjapan den ckr5 ve birde taşıma çantası almıştım. Normalde siparişler kısa sürede geliyormuş. Benim siparişler hala gelmedi. Bilmiyorum belki biraz aceleci davranıyorum ama kaybolma ihtimali beni korkutuyor. Kargo firması olarak SAL ın en ucuz olanını seçtim. Onda da tracking no vermedi. Onun için bilgide alamıyorum. Sizce ne yapmam gerekir. Cdjapa a mail atsam bilgilendirme yaparlar mı?

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    1 aya kadar bekleyin derim. Sonrasında CDJapan ile iletişime geçersiniz. CDJapan'dan ses çıkar ama çıkmazsa satın aldığınız günden itibaren 45 gün içerisinde PayPal üzerinden dispute açabilirsiniz. Dispute için o tarihi geçirmeyecek şekilde hareket edebilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  14. DessoEldest

DessoEldest
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Paypal kullanmıyorum. Direk kredi kartından çekim yaptırdım. Buşekilde dispute gibi bir şansımda yok sanırım. Kaldık CdJapan in insafiyetine artık.

15. secret.qarden

secret.qarden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar, ben ebay'den Hifiman hm 801 almayı düşünüyorum. Ama %20 vergi ücreti neredeyse 350 TL olacağı için iş biraz sıkıntıya girdi. Ürün küçük bir ürün olduğu için faturaya 50 - 60 euro yazdırsak vergi ödememe şansımız var mıdır?

Ya da en temizi Türkiye'de bu ürünü sıfır olarak bulabileceğim bir yer var mıdır?

16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,151
    CDJAPAN'den bana da bir ay gibi bir sürede geldi. Sanırım bazı ürünleri kendileri taşımıyor, başka yerden ismarliyorlar, bu da süreyi uzatıyor.

Paypal dispute'u bir kez kullandım, başarısız buldum.

CDJapan emaillere cevap veriyor ama.

17. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Taşımıyordan kastınız stokta bulundurmuyor sanırım. Tenso gibi mi çalışıyorlar yani?

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,151
    Evet. Sipariş ettiğim ürün niye gecikti diye email attığımda "sizin için ismarladigimiz yerden kaynaklı gecikme oldu" yazdılar. Tenso'yu bilmiyorum.

19. secret.qarden

secret.qarden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

http://head-direct.com üzerinden Hifiman re 600 siparişi verdim. Kargo firması olarak International Express Mail yazıyor. Yani PTT ile gelecek değil mi? Özel kargo firmalarına 150 - 200 TL ayrıca para vermek istemiyorum. Konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

20. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,306
    Aynen devlet kargosu ile. Baskasini secmeyin mumkunse.