Yurtdışından ürün getirtmek

'Konu Dışı' forumunda kuzey2011 tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. secret.qarden

secret.qarden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Siparişi verdikten sonra dank etti. =) Şüphelendim, onun için sormak istedim. Cevap için teşekkürler.

2. DessoEldest

DessoEldest
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Cdjapan a 2 kere mail attım. 3 gündür bir cevap alamadım. Geri dönmeleri nekadar sürüyor acaba? Maili info@cdjapan.co.jp adresine yolluyorum ama bir ses seda yok. Sonra insanı alışverişten soğutuyorlar.

3. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Merhaba

Ayın 9'unda verdiğim sipariş halen istanbul'a giriş yapmadı. Black Friday, Cyber Monday ve yılbaşı indirimleri derken yoğunluk olmaya başladı sanırım.

Bu tarihlerde sipariş verenler var mı? Ürünleri ne durumda bilgi verebilirler mi acaba?
    Teşekkürler

Collapse Signature Expand Signature
  4. HeroesRullz

HeroesRullz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Ben sizden yaklaşık 2 hafta önce sipariş vermiştim elime de 5 gün önce ulaştı. Gerçi 2 hafta çok yakın değil ama belki fikir vermesi açısından yararlı olur, farklı yerlerde okuduğum yorumlara göre geçmişte yılbaşının yaklaştığı günümüz gibi dönemlerde kargolar gecikmiş ama eninde sonunda gelmiş.

Edit:Ayrıca şöyle bir ihtimal daha var, belki ürün Türkiye ye girmiştir hatta size doğru yola bile çıkmıştır ama ptt takip çizelgesine geçmemiştir.

#144 HeroesRullz, 15 Aralık 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Aralık 2014
  5. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    E mantiken de oyle olmasi normal. Yilbasi demek hediye demek. Hediye de alisveris demek. Yurtdisindan alisverisler ve gelen urunlerle gumruk ilgileniyorsa, yilbasi = gumruk sikisikligi :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Gümrükte sadece ürün fiyatına mı bakılıyordu yoksa kargo dahil toplam fiyata mı?

Amazon üzerinden 82$ ürün + 51$ kargo bedeli ile almayı planladığım hoparlör gümrüğe takılır mı dersiniz?Ve amazon'a bu konuda bir istekte bulunabilir miyim?

7. pztkl

pztkl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    280
    ben ebaydan 30 kasımda sipariş verdim amerikadan hala gelmedi

8. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,306
    Sadece urun fiyatina bakiyorlar bildigim kadariyla

9. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Amazon fiyat çıkartırken gümrüğe takılacaksa onu da alıyor müşteriden, gümrük göndericiden şeklinde gönderiyorlar. Eğer amazon istemezse takılmayacak diye düşünülebilir.

2 kişi bunu beğendi.
  10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Bu arada bir forumda amazon ile kargo pazarlığı yapıp indirim aldıklarını söyleyenler var.Bizim siteler için tam bir hayal ama var mı gerçeklik payı sizce?

11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Var abi, mübarek cumada logitech g930 69 dolara indi. 15 dolar da kargo ücreti vardı üstüne, biri konuştum indirim aldım diye yazınca sinek gibi üşüştü millet.

Adilik ise, sipariş aşamasında standart kargo üzerinden yaptılar pazarlığı. Amazon iyi niyetle indirimi verdikten sonra da hızlı kargoya dönüştürüp o şekil verdiler siparişleri. 2-3 güne ulaştı ellerine.

Burdan bir arkadaş yazmıştı ps4 için istedim verdiler diye. 400 dolarlık alet için amazonun alması zaten yanlış da, müthiş bir indirimle alınan g930 için de ayıp kaçtı biraz. Mymemory etkisi olmaz umarım..

12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Ahlak fakiri müslüman! millet!!

Online sitelerimiz bile öyle.

4 kişi bunu beğendi.
  13. xnel

xnel
    Expand Collapse
    Guest

30 Kasımda iki farklı yerden alışveriş yapmıştım; biri kargoya verildikten 3 gün sonra İstanbul'a geldi, diğerini hâlâ bekliyorum.

14. toser

toser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Benim de ayın 2sinde ve 3ünde siparis ettigim urunlerden biri iki gun once elime ulasti. Digeri hala gozukmuyor ptt sayfasinda

15. xnel

xnel
    Expand Collapse
    Guest

Benim bir kargom İstanbul'a geldi fakat gümrükte bekletiliyor. Son durumunda şu yazıyor:

"Alıcıya İhbar Gönderildi, Gümrükte Tutuluyor. Gümrükçe talep edilen; Müracaat. Belgelerin aşağıda belirtilen faks numarası ya da e-posta adresine nüfus kağıdı örneğiyle birlikte gönderilmesi halinde gönderinin gümrük işlemleri tamamlanarak adresinize gönderilebilecektir."

"Müracaat" derken dilekçe yazıp mail mi atmamı istiyorlar? (telefonla ulaşmak mümkün olmadı)

16. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Muracaat isin adi. Metinde orta kisimda aciklamislar ya.

17. xnel

xnel
    Expand Collapse
    Guest

Açıklamışlar da "belgeler"in ne olduğunu yazmamışlar. Belgeler başlığı altında; "Gümrükçe talep edilen; Müracaat." yazıyor, başka bir şey yok. Zaten az önce matbu olarak elime ulaşan ihbarnâmede kendilerini yalanlamışlar. Uzaktan başvuru yerine şahsen İkitelli UKİM'e gitmem gerekiyormuş, gümrük memurları kontrolünde paketim açılacakmış falan. JVC HA-S500 aldığım capon arkadaş yanlışlıkla plütonyum bombası falan yolladı galiba.

18. Sadkmf

Sadkmf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    JVC HA-S500 aldığım capon arkadaş yanlışlıkla plütonyum bombası falan yolladı galiba.

Bazı gümrük memurlarındaki tuhaf mantıkla ilgilidir sanırım..Ürün 35 dolar herhalde, ama kutusu ve ağırlığından dolayı şüphelenmiş, bu kadar düşük olamaz demişlerdir.

19. xnel

xnel
    Expand Collapse
    Guest

Evet fiyat konusunda şüphelenmişler, az önce alıp geldim. Kargo kutusunu açtılar, PayPal'dan ve Amazon'dan kontrol edip ikna olunca verdiler. Tabii bunun standardı da tamamen oradaki memurun inisiyatifine bağlıymış onu öğrenmiş oldum; daha önce daha pahalı kulaklıklarda sorun yaşamazken 30 dolarlık kulaklık için şu havada İkitelli'ye gitmek zorunda kaldım.

20. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Neyse ki kulakliga kavusmussunuz.

Su anda titreten alt baslari vardir :) birkac yuz saat sonra degismis olacakken keyfini cikarin :D

Not: kardesime almistim ondan biliyorum