Yurtdışından Kulaklık Alma Rehberi

'Kulaklık Genel' forumunda Mair tarafından 9 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar, forumda bir kaç haftadır geziniyorum ama bu ara iş temposu yoğun olduğu için forumda detaylı bi gezinti yapamadım ve tam istediğim bilgilere ulaşamadım mazur görün,vaktim daralıyor kulaklık almak için çünkü güzel indirimler var şu an , kartımda belirli bi bütçe var birisi dtpro 770 için birisi ath mx 50 veya 60 için , zengin basslara sahip gövdeli sıcak tonlarda bi kulaklık arıyorum sahnesi çok dar olmayan bu iki kulaklık arasında hangisini seçmeliyim sizce

2. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    106
    Amerika'dan ürün satın almak isteyenlere (sadece kulaklık değil tüm ürünler) yardımcı olabilirim. Tüm kulaklık, audio player ve diğer ürünleri gümrüğe takılmadan 3-5 günde Türkiye'ye getirtebilirim. İlgilenenler mesaj atabilir.

zerosux ve Gale07 bunu beğendi.
  3. 4laska

4laska
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aliexpressten Anker q20 almayı düşünüyorum ama vergilerle vesaire aynı fiyata denk gelir mi acaba? Yorumlarında 140 TL ödedik diyen de var 20 TL diyen de.
    Ürün 50 dolar.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    53
    Normalde minimum 16 lira alıyorlar ama eğer siz düşük fatura etmelerini isterseniz tabiki de az ödersinşz, aksi taktirde % 20’sşnş ödüyorsunuz.

5. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Hocam bildiğim kadarıyla biraz şans işi bu. Bazen aynı ürüne farklı vergi çıkabiliyor. Gümrüktekinin o anki tepkisine bağlı denebilir. Eğer ciddiye alırsa olması gerektiği gibi vergi yazar. Ama ufak paketleri genelde önemsemiyorlar. 15-30TL yazıp geçiyorlar. Mesela ben 3 ürün almıştım son aylarda.

2 ay önce aldığım 60TL olana 18TL vergi geldi.
    yine 2 ay önce aldığım 120TL olana 16TL vergi geldi.
    7 ay önce aldığım 160TL ürüneyse 22TL vergi geldi.

Üçü de ufak paketle geldiği için pek önemsemediler sanırım. %20 vergi gelmedi hiçbirine. Ayrıca fiyata göre orantılı vergi kesmemişler. Biraz rastgele yapıyorlar gibi geldi bana. Siz yine de en kötü durumu düşünerek alın.

6. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    92
    Eğer kulaklık çinden geliyorsa ve bir sıkıntısı çıkarsa, Geri gönderim alıcı ödemeli olmuyor ve en az 150 lira civarı para verip gönderebiliyorsun ayrıca ödediğin gümrük vergisinide malı teslim aldıktan sonra geri alamıyorsun. Üç beş daha ver garantili al başın ağrımasın daha geçen başıma geldi.

7. nikki1111

nikki1111
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Penonaudio'dan bir kulaklık almayı düşünüyorum. 200-250 dolar arasında, gümrükte fazla vergi çıkar mı? satıcıya ulaştım ücreti hem düşük yazıyoruz hem de hediyedir diye belirtiyoruz dedi. Sıkıntı olur mu acaba?

8. aybarsy

aybarsy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Selam, 350 dolar faturalı (yurt dışı) bir kulaklığa ne vergi ödeniyor bilgisi olan arkadaşımız var mıdır acaba

9. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Hocam kesin bilgi demiyorum ama gördüğüm kadarıyla ve tecrübelerime göre kutu boyutu küçük ve fiyatı az ( fiyat bilerek az yazılmış da olabilir tabi ) ise fazla önemsenmiyor. Az vergi yazıyorlar. Ama kutu büyük olduğunda veya dediğiniz gibi pahalı bir ürün olduğunda vergiyi daha ciddiye alarak yazabilirler. Yani ötv ürünlerine dahil değilse %20 vergi gelecek diyebiliriz. Eğer ötv de dahilse %20 uygulanmış halinde birde %20 ötv vergisi geliyor. Yani %40 dan biraz daha fazla vergi yazılmış oluyor.

aybarsy bunu beğendi.
  10. aybarsy

aybarsy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Teşekkürler %40 çok fazla

Synthyss bunu beğendi.
  11. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Hocam ben drop üzerinden alışveriş yapıyorum cüzi miktarda vergiler ödüyorum 200 dolara 110tl ödedim. İstersen özelden ptt takip kodunu da atabilirim. Kafaüstü kulaklıktı.

Daha önce saat, mouse, klavye ve gözlük de almıştım. Yine %18'i geçmedi. Vergiyi teslimatı baştan ödeyip öyle alayım diyorsan amazon.de, amazon.com ya da amazon.uk kullan.

Dac ve amfi için genelde orayı tercih ediyorum çünkü aliexpress'te vb. gümrükte takılıyor.

Collapse Signature Expand Signature
    aybarsy bunu beğendi.
  12. aybarsy

aybarsy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Selam ,çok teşekkürler , kulaklık amfisi almak istiyorum aslında schiit. Mjonir (he 560 için)ABD fiyat 850 dolar civarı ne vergi çıkar tahmininiz olur mu, oda %18 civarında kalır mı, PTT kodunu beklerim tekrar çok teşekkürler

13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,946
    Arkadaşlar yakın zamanda (son 3-4 ay) Amazon.com veya Amazon.de üzerinden kulaklık, mikrofon vs ses ekipmanı alan var mıdır aranızda?

Tam olarak ne kadar vergi ödeniyor bunu öğrenmek istiyorum. Amazon ürünü satarken %40 olarak uygulayıp satıyor ancak olurda gümrükten daha uyguna geçerse kalanı iade ediyor. Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler.

14. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    172
    şimdi ben amazon.com'dan bir ürün aldım. 3. parti satıcı. kargo bedava, herhangi bir vergi de kesmedi. ürün çin'den veya singapur'dan geliyor. geldiğinde vergi öder miyim?

15. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    53
    Gümrüğe gireceği için vergi mutlaka ödersin tabiki de. Paket küçük ise %20, büyükse daha fazla ödeyebilirsin..

Halitkin bunu beğendi.
  16. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Ödersin ama kapına kadar gelir. Yani gümrüğe takılırsa seni oraya çağırmazlar. Kapına kadar gelir ve o esnada vergisini alırlar. Ürün tutarının %20'si kadar bir vergi alıyorlar genelde.

17. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    172
    ürünü kabul etmeyip iade edersem ne oluyor?

18. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    882
    Gümrük bedelini belirleyemedikleri zaman sizi çağırıp ödeme belgesi isteyebiliyorlar..