ZTE Axon 7 hifi phone ?

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Totem tarafından 29 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Merhabalar ,
    2000 tl gibi bir fiyata m.marketlerde mevcut olan bu telefon ilgimi çekti. Sadece kamera , işlemci vs özellikleri değil , hifi kabiliyeti de ilgimi çekti.
    Bu telefon hakkında bilgisi olan var mi ?

2. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060
    içindeki dac hakikaten başarılı, daha önce de ses açısından önerildi forumda, yanlız dac'ın stok player dışında kullanımında problem olduğu epeyce söylenmiş yurtdışı forumlarda, onun dışında amaç ses se piyasanın en iyilerinden şu an zaten.

3. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Amaç stream kullanımı tabi. Ancak dac ise yaramazsa m8 devam :)

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060
    ben de epey heveslendim almaya dacın kullanımı streamde soru işareti benim için ama kullanan arkadaşlar var onların yorumunu bekle derim, snapdragon 820 nin dac ı da var genelde android onu kullanmaya meyilli, poweramp beta varmış bi de ondan bahsediliyor kullnmak için, stream için kullanılıyorsa direkt alınır zaten.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Biraz beklemek lazım dediğiniz gibi :)

6. BERK-Fİ

BERK-Fİ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba, ben 15 gündür bu cihazı kullanıyorum, stream olarak hiç kullanmadım ama, stok oynatıcıda ve 3. parti yazılımlarda ayarlar sekmesinden harici dac'ı devreye alabiliyorsunuz, 15 günde 3 kez güncelleme aldı şu anki arayüz b09, daha önceleri nasıldı bilmiyorum ama, hiç tahmin etmediğim kadar memnunum cihazdan, tabi şunu da belirteyim kulaklık faktörü de önemli, merak ettiğiniz konular olursa dilim döndüğünce yardımcı olurum.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Merak ettiğim. Bir deneme sürümü stream indirip deneyebilir misiniz. Nasıl karakteri. Cihazın

8. BERK-Fİ

BERK-Fİ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    Evet, şimdi Soundhound üzerinden denedim, dac aktifleştirmesini el ile yapılabildi, ses karakteristiği oldukça iyi, zaten aynı dac veriyolunu kullanıyor.

5 kişi bunu beğendi.
  9. mustaine

mustaine
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    peki arkadaşlar bunun mini versiyonu hakkında bilgisi var mı? 5.5 inch büyük geliyor bana, eğer ses çipleri aynı minisini alayım diyorum.

10. BERK-Fİ

BERK-Fİ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    Zte'nin türkiye sayfasından karşılaştırma yapabilirsin, ama aradaki 0,3 mm için miniyi tavsiye etmem, donanım farkı çok fazla.

11. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060
    donanım farkına göre fiyat farkı az gerçekten alınacaksa normali alınır hocam mini 1600 fazla, 2100 dü en son mediamarkt da normali.

12. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Head-fida mini olan modelinin sesinin daha iyi oldugu yazanlar vardi kendim dinlemesem de orda gormustum. Ama donanimdaki kayip cidden buyuk o donanima o fiyat verilmez, direk 5.5 inch olan modeli alin derim, uzun sure goturecek bir donanimi var cihazin, ZTE bayagi duzenli guncellemeler veriyor ve kullanicilari dinliyor cok sikayet gelen yerleri duzeltiyor. Ocak'ta Nougat 7.0 da gelecek falan deniyordu hatta en son.

Ben cihazi direk dinlemedim ama ses olarak HTC 10 ayarinda, ona kiyasla biraz daha "flat" caliyor gibi yorumlar vardi. HTC 10 icin daha natural ve dogal bir ton denmisti sanirim Axon 7 biraz daha soguk ve sert. Tabi bu okudugum yorumlar en iyisi daima kendi kulaklariniza guvenmek olacaktir.

2 kişi bunu beğendi.
  13. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060
    Telefon yeni elime geçti kullandıkça bilgi veririm şimdilik stereo çıkış çok iyi, kulaklık meselesine akşam bakacaz :D

4 kişi bunu beğendi.
  14. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Dr white , derhal yorum bekliyoruz. HTC 10 , ZTE AXON 7 VE lg v20 arasindayim.
    Lg'de sabre dac varmis

15. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060
    Şimdilik ön hoparlörler şahane, kulaklık meselesinde şu an 320 ohm zen var kulağımda gayet yeterli ses var , süper modda ses bir buçuk kat fazla neredeyse yükseklik açısından ,ama beğenmedim , çok sert, boğuk çalıyor.
    bana normal mod daha iyi geldi daha dengeli ve çok daha temiz çalıyor.
    süper modda muhtemelen epey kulaklığı sürer, zen son sesde süper modda dinlemiyor mesela,

normal mod üzerinden fazlasıyla memnunum ses kalitesinden,

Bi de bu güncelleme b09 a nasıl olacak bilen varsa anlatabilir mi

#15 DrWhite, 31 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Aralık 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  16. BERK-Fİ

BERK-Fİ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    DrWhite öncelikle hayırlı olsun, Dolby Atmos default ayarlarda açıkken sert ve boğuk geldiği doğrudur, bunun için tavsiyem Dolby Atmos ayarlarına girip müzik kısmına çift tıklayıp girmen ve zevkine göre bir eco ayarı vermen.

b09 güncellemesi için link vermek yasak sanırım, sana özelden attığım siteden güncellemeyi indir, daha sonra tlf. sd kartına veya rom belleğine bunu at, daha sonra güncellemelere gir, otomatik olarak attığın dosyayı bulacak, geriye kur demeniz yeterli olacak.

2 kişi bunu beğendi.
  17. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060

Hocam dolby yi kapatıyorum superde iken dolby açınca normale dönüyor gibi geliyor ses seviyesi bariz düşüyor.

B09 a bakacam şimdi, belki süper meselesi düzelir tek negatif yanı şu an bu, o DAC ın yazılım olarak hakkını veremiyor gibi geliyor yazılım,

Bol Update alması güzel ama düzelecek muhtemelen , Ben cidden beğendim ekran, hoparlör ve normal modda ses kalitesi cidden iyi aletin, kamera da bol ışıkta gayet iyi

#17 DrWhite, 31 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Aralık 2016
  18. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Bir telefon dünyanın en iyi dac ını dahi kullansa yazılım anlamında hiç bir katkı sağlamıyorsa sese bir farkını göremezsiniz. ben telefonumun kullandığı dac ın hakkını 3 program yükleyerek hallettim. viper4,dolby atmos ve Noozxoide bu üçünde aylardır denediğim ayar kalmadı ve şu an sesten inanılmaz memnunum kulağıda yormuyor.

4 kişi bunu beğendi.
  19. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060

Viper4android için root lazım hocam o da garantiyi bozuyor maalesef yoksa iyi yazılım deniyor,

bu arada US ile EU versiyon arasında ses kalitesi olarak dağlar var diyen epey var, yazılımla değişecek gibi duruyor bu super mod meselesi, bakalım neler olacak

B09 a yükselttim, süper moddaki agresiflik bulanıklık baya adam oldu gibi ama farklı empedanslara farklı tepki veriyor sanırım bu mod, düşük empedansta daha başarılı, vokaller daha gövdeli ve sıcak süper modda , şimdilik son derece memnunum bakalım sistem güncelleme sıklığı Amerika'ya yetişirse tadından yenmez.

http://wwwen.zte.com.cn/endata/magazine/mobileworld/2016/5/articles/201611/t20161103_461070.html

https://community.zteusa.com/thread/2110

Burada colorfly c4 le karşılaştırmışlar.

''
    Most Hi-Fi smartphones on the market use a Hi-Fi DAC and non-Hi-Fi codec built in the system. Users cannot enjoy Hi-Fi music if they choose the non-Hi-Fi long standby mode to improve the battery life. However, AXON 7 sports dual Hi-Fi audio chips AK4961 and AK4490. AK4490 is a high performance 32-bit DAC that achieves industry leading performance of THD+N (-112dB) for a voltage output with 120dB dynamic range. The chip has been widely adopted by professional audio equipment and portable playback devices. AK4961 is a high performance 32-bit advanced audio codec with DSP for smartphones. As an audio device for mobile applications, AK4961 achieves THD+N (-99 dB) and 110 dB dynamic range.

The headphone of AXON 7 supports a 44.1/48 KHz sampling rate for articulate sound reproduction and 24 bit/192 KHz high resolution audio. It features −107 dB THD+N, 117 dB dynamic range, and 2V output power.

AXON 7 has two speakers driven by two smartPA amplifers. The two 3.6 w speakers imbued with Dolby Atmos magic enable AXON 7 to provide loud sound volume, deep bass, and perfect sound quality.
    ''

telefonun ik dac ı var biri 4961 standart modda bunu kullanıyor ki gayet yeterli ve az güç tüketiyor, diğeri ise 4490 super modda kullanıyor yüksek güç tüketimi ve daha iyi ses tabii ki.

#19 DrWhite, 31 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Ocak 2017
    7 kişi bunu beğendi.
  20. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    HTC 10'i denedim ses kalitesi oldukça iyiydi. Portable bir player olarak tatmin eder bence. Diğer cihazları da düşünebilirsiniz ancak LG V20 ile ilgili pek iyi yorumlar yok. Bootloop sorunlarından falan bahsediliyor. ZTE gibi telefonlara da maalesef yazılım vs. açısından güvenemiyorum ben. Aralarında en sağlam seçim bence HTC olur.

2 kişi bunu beğendi.