ZUNE HD Açıklandı

'Microsoft Zune' forumunda Be Creative tarafından 8 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Teşekkürler :wink 32lik aldım bu arada.

2. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628
    Metin nasıl gidiyor Zune'la? :) bir iki kelime artı eksi yazabilir misin? kaşınıyorum biraz bu ara, s9'a da talip çıktı satıp satmamak arasında kararsızım, tatmin edecek bir dap bulursam çıkarabilirim bu aralar elden.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Cihazı çözdüm sayılır :) 4-5 günlük izlenimlerim şöyle:

Menüsü muhteşem. Takılma sıfır, görsellik en üst düzeyde.

Ses kalitesi de çok iyi. Stereo ayrımı şahane, Sony'i hatırlattı o bakımdan. Ama EQ yok tabii 3-5 preset dışında, o yüzden bas arttırmak isteyenler ya da efekt sevenler her türlü S9 ya X1050 baksa iyi olur.

Çok hoşuma giden bir tarafı kendisinin sanatçı resimleri, biyografisi, benzer sanatçılar vs bulup kendi kendine indiriyor olması. Aynı şekilde marketplace discography kısmında da sanatçının tüm albümlerine bakmak falan mümkün. En güzel tarafı da albüm arttan ayrı olarak çözünürlüğe uygun olarak çok güzel resimler seçip müziği çalan sanatçıya arkaplan resmi olarak bulması.

Dokunmatiğin hassasiyeti en üst düzeyde. Browser'ı da fena değil. Türkçe karakterleri açmaması dışında pek bir sorunu yok (cihazdaki parçalarda Türkçe karakter oluyor, hatta bazı sitelerde de oluyor ama nedense techno-fi'de sorunlu Türkçe karakterler). Klavyesine yazmak da bir süreden sonra gayet kolay.

Bu arada siz siz olun yazılımını yüklemeden önce pc'nin yer seçeneğini windows'tan USA yapın, yoksa marketplace seçeneği hem cihazdan hem de yazılımdan kayboluyor. Ben şans eseri cihaz adına hesap açmadan bunu yaptığım için meseleyi erken farkettim, geri getirebildim. Aksi halde çok önemli bir kısıma erişiminiz kapanır (uygulamalar da dahil buna, sadece sanatçı resimleri ya da biyografiler de değil yani).

Onun dışında çok detaya girmek de istemiyorum, ama resim ve video konusunda da sorun yok. Daha dün yazılımı yenilendi, pcdeki software divx, xvid, avi uzantılarını tanıyor artık, ama hala convert etmeden atamıyor cihaza. 1-2 ay içinde firmware çıkacak, bu formatları destekleyecek söylenene göre zune. Ekran kalitesi olarak bundan iyi bir portatif cihaz görmediğimi de söylemem lazım. Renkler capcanlı, ve en önemlisi OLED ekran sayesinde siyahı simsiyah (LCD ekranlılar gibi gri-siyah karışımı değil yani).

Application olarak da 20-30 tane var, iş yapıyor yani itouch gibi her zımbırtının uygulaması olmasa da.

4. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628
    Teşekkürler Metin. S9'un eq olayını sevmiyorum zaten. Yılmaz'ın x1050'sinin custom eq ayarlarını çok sevmiştim. İnanılmaz tepki veriyordu. Sony'nin en sevdiğim özelliği bu daplarda.

OLED ekrana alışınca, lcd ye dönmek hakikaten zor oluyor. Biraz daha bekleyeceğim. Yazılımın son durumuna göre karar veririm gibi. S9'da convert vb. dert etmeden film izleme olayı alışkanlığım oldu, elimdekinden olmak istemiyorum convert olayı çözülmeden. Teşekkürler tekrar bilgiler için.

5. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Rica ederim :wink Evet bu arada, convert etmeden video izleme konusunda S9'un üstüne cihaz yok. Öyle bir alışkanlık varsa bir süre beklemende fayda var. Hatta zune bayağı yol katetse bile zune media player kullanma zorunluluğu S9'u yine tercih edilebilir yapabilir duruma göre.

6. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Metin hayırlı olsun,ses kalitesini biraz kıyaslayabilirmisin zen x-fi ve vibez ile.Ebay üzerinden mi aldın,veya başka bir siteden mi geldi?Ve de kılıf ister mi Zune normal kullanımda sence,çizilebilitesi çok mu?

7. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    s9 un ses kaliteside kullanımı da ekranıda çok güzel boğaç , bence değiştirmene gerek yok. Özellikle o gün izlediğim dizi çok güzel görünüyordu. Benim bu tarz cihazlarda film izleme alışkanlığım yoktur ama izleyen için s9 güzel bir alet. Neyse cts günü bakarız zuneda...

8. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    697
    Metin hayırlı olsun güle güle kullan. Cumartesi bıdıklarız biraz ;D

9. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628
    s9 resmen üvey evlat :) kendini sevdirmek için sürekli bir özelliğini gösteriyor, ben sevmemek için kasıyorum sanki :p
    bir süre daha devam edeyim böyle :)

10. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    İkinci Zune HD sahibi ben oldum sanırım :) Metinle beraber bir inceleme yapıcaz yine kapsamı geniş olucak bundan önce tek şey söylemek istiyorum. Sırf ekranından sebep alınır o derece :) Ayrıntılar incelemede olucak :)

11. STT-CL

STT-CL
    Expand Collapse
    Guest

Hayırlı olsun Emre hocam.Metin hocamla birlikte yine mükemmel bir iş çıkaracağınızada eminim. :eek:k

12. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628
    güle güle kullanın :)

13. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,254
    hayırlı uğurlu olsun Emre :)

14. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Teşekkür ederim arkadaşlar daha güzelleri sizin olur inşallah ;) İnceleme yine üst düzey olucak Metin le başka türlü olmuyo zaten :)

15. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Tekrar hayırlı olsun Emre, 1-2 ay içinde yaparız incelemeyi :eek:k

16. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Evet Metin şöyle bi otursun karakteristiği ;)

17. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    181
    Hayırlı olsun Emre. Be Creative le güzel bir inceleme hazırlarsınız artık :)

18. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Hayırlı olsun, gerçekten süper bir cihaz :eek:k

19. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Benim de 16lık yolda,gelsin biraz takılacağız artık.Bu sefer ben de görüş belirtmek isterim bir inceleme olursa bu konuda çaba gösteririm,bu foruma baya borçlu hissediyorum kendimi...

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Bu arada ne kadara geliyor yaklaşık?