ZUNE HD Açıklandı

'Microsoft Zune' forumunda Be Creative tarafından 8 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Herkese teşekkür ederim arkadaşlar saolun.

2. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,254
    Emre ne kadara patladı zune ?

3. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    320 gibi Özgür

4. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Yeni firmware çıktı bu arada. Başlıca değişiklikler SmartDj özelliği, XVid desteği, daha hızlı arayüz - yeni efektler vs eklenmiş menüye, daha hızlı internet. Şimdilik bu kadar sanırım, net bir liste yok.

5. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Bekliyorduk uzun zamandır,iyi oldu.Acaba video performansı nasıl değişecek en çok merak ettiğim de o.Zune hd gerçekten keyifli bir alet.

6. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
  7. paranoiavana

paranoiavana
    Expand Collapse
    Guest

Satın alma adına karar arefesinde iken bir kaç sorum olacak;
    -Bütçe kifayetsizliğinden uzun süre default kulaklığı ile idare mecburiyeti olası.Performansı tahammül edilir gibi midir?
    -Sistem gereksinimleri nelerdir(ya da orjinal işletim sistemine dair talep söz konusu mu)?
    Uzun vadede liste dahilinde birde ER4P var.
    @Be Creative
    ER4P ile uyumu nedir(Her ne kadar beğeni ve tercihler bireysel-öznel olsa da)?

8. thetrooper00

thetrooper00
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    - Bütçe yeterli değilse ve iyi bir kulaklık alınamayacaksa yapacak çok bir şey yok gerçi ama default kulaklıkla çokta performanslı kullanamazsın her belirli düzey üstü cihazda olduğu gibi. Ama belirli bir süre idare eder.
    - Window 7 ile sorunsuzdu, Xp ile ise bazı güncellemeler istiyor Zune Software'ın kullanımı için. Ama XP için orjinal bir işletim sistemi yoksa bile aşımı çok zor değil. :)
    - ER4P ile denemedim ama bana göre ile çok uyumlu olacaklarını düşünmüyorum ses rengi itibari ile. Gerçi ne tarz dinlediğin ve alışkanlıklarda çok önemli burada.

9. paranoiavana

paranoiavana
    Expand Collapse
    Guest

@thetrooper00
    Yanıt için teşekkürler.Default kulaklığın performansı konusu şayet sorun ciddi ise üst seviye bir kulaklık mümkün oluncaya kadar vibe 2 veya muadil bir 20-30 $ civarı ekipman ile mesaiye devam etmekti ki artık ihtiyaç dışı.
    Müzikal alışkanlık ve tercihlerime gelince rock,ethnic,world veya genel bir başlık altında "sentetik harici" denilebilir.

10. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    ER4 ile ben kullanabiliyorum ama biraz da fazla ince oluyor ses yer yer. ZUNE zaten üst mid/tiz kısmında biraz önde, ve bas olarak da birçok kişiye yetersiz geliyor, o yüzden bana göre kendisine alınacak en iyi kulaklık tipi Westone tarzı, Sennheiser'ın HD serisine benzer dolgun bas-mid veren kulaklıklar. ER4 bazen aşırı kulak tırmalıyor bu kombinasyonda, UM2 ile ZUNE ise daha stabil bence.

11. paranoiavana

paranoiavana
    Expand Collapse
    Guest

@Be Creative
    Yanıt ve tavsiye için teşekkürler.