İpod Classic 160gb + Fiio E17 vs HiSound Studio V Anniversary Edt.

'Müzik Çalar Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda AkinSoyleyen tarafından 1 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. AkinSoyleyen

AkinSoyleyen
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese selamlar,

İlk mesajım bilgi içerikli olsun diye bu şekilde bir konu açmak istedim.

HiSound Studio V Anniversary Edt. Bildiğiniz gibi diğer Studio V ler ile hemen hemen aynı olsa da headfi gibi sitelerde ikisini kullananlar Anniversary'nin daha iyi olduğunu söylüyorlar , ben daha önce kullanmadığım için bu konuda yorumu geçiyorum.Kesinlikle profesyonel bir gözle inceleme yapmadım zira kendimi yeterli görmüyorum ama kulağımın iyi olduğunu düşündüğüm için böyle bir karşılaştırma yapmak istedim.

Kullandığım Ekipmanlar

Sennheiser IE80
    Ipod Classig 160GB 7G
    Fiio E17
    Studio V Anniversary Edition

Öncelikle sadece Ipod ile dinlediğim kısma gelelim.

Nedense herzaman Ipod'un ses seviyesini iyi bulamadım , bütün arşivimi yanımda gezdirme fikri çok iyi olsa da ses çok zayıf , bunun yanında kullanım kolaylığı çok iyi.Bildiğiniz gibi.

Daha sonra Internetten Fiio E17 siparişi verdim , ilk farkettiğim şey sahne farkı oldu , şarkılarda daha fazla derinlik ve entrümanların daha ayrı ayrı çaldığını farkedebiliyorsunuz.
    Fiio ile ayrıca ses seviyesi problemide kalmamış oldu.Tek sıkıntı , taşınabilirliği çok düştü , ağırlaştı , özellikle spor salonunda kullanamaz hale geldim.Bunun yanında artık Fiio'yuda şarj etmem gerekiyordu.Buda bazı zamanlarda gözden kaçırdığım için sıkıntı yaratıyordu.Bu yüzden de internetten bir araştırma yapıp şuanda çok popüler olan Studio V in anniversary edition modelini satın aldım.

Geldiği gibi hemen bir firmware upgrade yapıp en çok begenilen DT-Dynamic firmware'i yükledim.(orjinali ile hiç kullanmadım)
    Hiçbir ayar yapmadım ve 320kbps bir MP3 şarkıyı direkt içine attım.

İlk hissettiğim şey Fiio ile inanılmaz olan sahnenin Studio ile daha da iyi olduğu idi , özellikle mid seslerde çok fark yaşadım , çok daha temiz ve derinden geliyordu ses.
    Fiio ve IPOD ikilisi ile bass konusunda da ufak bir sıkıntım vardı , bass özellikle yüksek seslerde dağınık geliyordu.Studio bu sorunuda çözdü.
    Studio ile yaşadığım sıkıntı menüye alışmak oldu , zira çok basit bir okadarda zor kullanımı olan (Yarım saniye orta tuşa basınca menü , aynı tuşa 1 saniye basınca On/Off vb..) menüde az biraz gezindim, ufak tefek ayarlarını yaptım.

Sonuç itibari ile Studio V benim beklentilerimi kat ve kat karşıladı diyebilirim , arayüzünü saymazsak çoooookk uzun süre giden bataryası (kendileri 85 saat diyorlar ama internette 45-50 kullanıldığı yazıyor) , inanılmaz geniş sahnesi ile benim beğenimi kazandı.

İnşallah alacak , almayı düşünen yada kafasında soru işaretleri olanlar için ufakta olsa katkısı olmuştur.

2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Hoşgeldiniz.Şu ana kadar gördüğüm en güzel ilk ileti budur :)
    Elinize sağlık,ilerde özellikle ses ile ilgili eklemeler yaparsanız daha faydalı bir kaynak olacaktır.

Collapse Signature Expand Signature