100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    2.el olursa ne oluyor onu anlamadım.Yine sizin bileceğiniz iş tabii.Sıfır alıp memnun kalmamakta var gr07 den.Bu konuda kendini ispatlamış ie8'e bakardım ben olsam.Şu an satılıyor.Bence trance için en mantıklısı.

Uçlarla ilgili hijyen sıkıntınız varsa da yıkayabilirsiniz.Olmadı değiştirirsiniz ucuza satılıyor yani.

2. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Sadece uçlar ve hijyen de olmayabilir.Sonuçta yeni birşeyin paketini açıp kullanmak var.

Collapse Signature Expand Signature
  3. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    300$ verebiliyorsanız FX700 çok uygun olur. Amazon'da 250$'a kadar sıfır bulabiliyorsunuz.

4. Trance

Trance
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler.. 2 .elde hijyen değilde kulaklığın performans kaybı yaşamış olabileceğinden endişeliyim ..sonuçta kullanılan herşey deforme olur ve bozulmaya biraz daha yaklaşır..fakat yine de düşüneceğim.. ayrıca ie80, ie8 den daha mı iyi olur elektronik müzikler için..dap ım sansa clip + bu arada.. ayrıca bunları nasıl temin edebilirim..metan diye bir site vardı galiba..güvenilir mi ?? ayrıca sansa bu kulaklıkları sürmede sıkıntı yaşar mı ??

5. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Ie 80 ile 8 arasinda bildigim kadariyla fark yok ses olarak.Ie 8 lerin sahtesi cok oldugundan, ie80 ile sadece kasayi degistirdiler die biliyorum. Sansa sikintisiz surer ie8i

6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    Metan sennheiserin türkiye distribütörü.

7. ggkkhn

ggkkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Arkadaşlar merhaba.

Yazın kısmetse askere gideceğim, o nedenle o zamana kadar beni idare edecek bir kulaklık arıyorum. Clip+ ile birlikte kullanacağım. Rock/metal türleri için uygun, yurt içinden satın alabileceğim, fiyat olarak 200 tl'yi aşmayacak olan önerilerinizi bekliyorum. Sesi konusunda bir takıntım yok lâkin rock/metal türünün karakterine uyacak şekilde tizleri daha başarılı olursa iyi olur.

Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

8. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Phonak pfe 112 yi düşünebilirsiniz rock ve metal le oldukça güzel oluyor sahnesi geniş ve enstrümanlar birbirine girmiyor .Gitar soloları olsun davul ritimleri olsun dinlemesi çok zevkli .
    Rock it Sound r-50 de olabilir bu kulaklığın da tizleri daha doğal pfe ye göre ama sahnesi daha dar bence .Tizler bende bazen sıkıntı yaratabiliyor ama yine rock müzik için uygun olabilir :)

9. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    İkinci el Pfe? Belki RE0 ya da R-I-S R-50?

10. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım kulaklık arayışında.
    Beats almayı düşünüyor. HTC'nin yanında verilen modellerden biriydi sanırım.

Maksimum 200 TL bir bütçesi var. Rap&Hip-Hop dinliyor. Sizce o fiyata alınabilecek, türkiye'de kolay bir bulabileceği kulaklık tavsiye edermisiniz.

11. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Arkadaşlar 1 saattir yazdığım yazı forumun azizliğine uğradı gönderilemedi ve silindi. Mesajı atıp kaçmış gibi oldum çok afedersiniz. Bütün yorumlara tek tek cevap vermiştim ayrıntılı. En yakın zamanda tekrar yazıcam. Teşekkür ederim.

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    [quote author=The MasteR link=topic=3450.msg90819#msg90819 date=1365074257]
    Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım kulaklık arayışında.
    Beats almayı düşünüyor. HTC'nin yanında verilen modellerden biriydi sanırım.

Maksimum 200 TL bir bütçesi var. Rap&Hip-Hop dinliyor. Sizce o fiyata alınabilecek, türkiye'de kolay bir bulabileceği kulaklık tavsiye edermisiniz.
    [/quote]

Foruma son günlerde bakamadığımdan biraz geç bir cevap olacak ama;

O paraya o beatslerden umarım almamıştır. Yerine 100 lira civarına CX200 felan alsın.

13. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Öncelikle merhaba uzun zamandır takip etsemde aranıza yeni katılabildim. 300 tl üst limitim var ve elimde çok büyük bir beklentiyle alıp çok büyül hayal kırıklığına uğradığım dapım clip plusım var. Dapıda mı değiştirsem mi diye düşünmüyor değilim fakat ibasso dx100 benim için fazlasıyla gereksiz bir alet. Ben tek amacı müzik çalmak olan detaylı temiz sahnesi geniş ve yumuşak tizlerin önüne bir tık geçen baslar istiyorum. Kulaklık seçimine dönersek
    Mutemath
    Jojo mayer and nerve
    Laço tayfa
    Tool
    Dream theater
    Paco de lucia
    Cosmosquad
    The police
    Sting
    Björk
    Korn
    Can atilla
    İnfectious grooves vs parçalar dinliyorum klasik müzikte çok dinlerim yani herşeyden neredeyse dinliyorum bu yüzden kulaklık seçiminde çok zorlandım kulaklığın sahnesi detayı doğallığı dengeliden çok azıcık daha basların önde ve tok olması tizlerin yumuşak, rahat dinlenebilir bir yapıda olması ve estruman ayrımı benim için çok önemli fakat en önemlisi rahatlığı ve sonrasında yalıtımı ,Türkiyeden almayacağımaklımdaki kulaklıklar:
    TDK BA 200
    Pfe 112
    Pfe 122
    Vsonic gr 07 mk2
    Shure se 215
    Shure se 315

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum :b

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    GR07 anlattığınız gibi bir kulaklık. Seçiminiz belli :)

15. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Yada turbine olabilir mi? İkinci elde var. Belki gözden kaçmıştır diye yazayım dedim. :) 180 tl http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=4852.0

16. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Multi Fts, teşekkür ederim shurelardan ne olarak önde çünkü 230a se315 bulmuştum ama tabiki gr07 daha iyi ve isteklerime cevap veriyorsa onu alırım

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Genelde insanlar arkadaşına felan tavsiye aldığında sıfır ürünler öneriyorum. Yarın bir gün ikinci el alıp da birşey olursa, burada soran arkadaşın başına ekşimesin diye :)

[hr]

SE315 dinlemedim ama diğer Shure'lardan çıkardığım kadarı ile biraz daha dengeli kaçabilir ama uygunsuz olacağını sanmıyorum. Anlattığınız ürün GR07 fakat Shure alırsanız da muhtemelen pişman olmazsınız.

18. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Teşekkür ederim o zaman gr07 mk 2 siparişi veriyorum birde cliple arasına amfi kullanmalı mıyım hangi amfiyi tavsiye edersiniz

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Öncelikle bir amfisiz kullanın. Problem yaşarsanız düşünürüz :eek:k

20. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    gr07 mk2 yi mutlaka amfi ile kullan derim ben .Ha amfisiz de tabiki kullanırsın ama çok kuru kalır .

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.