100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    Baslar nasıldı? :) Elektronik müziğe gitmez o sanırım.Er4s tarzı bi kulaklığa benziyor..

2. eseszeus

eseszeus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar daha önceden Samsung Galaxy S2 ile beraber Sennheiser CX300 II Precision model kulaklık kullanıyordum ve amatör bir dinleyici olarak beni tatmin ediyordu severek kullanıyordum... Fakat bu mutlu birliktelik önce telefonumun kulaklık girişinin bozulması, sorada kulaklığımı kendi sakarlıklarımla bozmam sonucunda son buldu... ;D 1 haftadır araştırmalarım neticesinde mp3 çalar olarak Sandisk Sansa (büyük ihtimalle Zip modelini) almayı düşünüyorum... Yalnız kulaklık konusunda çok kararsızım yeniden Sennheiser CX300 II Precision'mı alsam yoksa başka bir model mi alsam? Sizden fikir almak istiyorum aşağıda aradığım kriterleri verdim fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler... :coolsmiley:

- Bütçem : 100-125 TL civarı...
    - Sıfır olması gerek tabiki...
    - Yurtdışından alma imkanım yok açıkçası pekte anlamıyorum yurtdışı işlerinden o yüzden yurtiçinde sanal alışveriş sitelerinden (özellikle gittigidiyor) bulabileceğim modeller olursa daha iyi olur...
    - Özellikle dinlediğim bir tarz yok kulağıma hoş gelen her müzik benim için değerlidir aklınıza gelebilecek her tarz olabilir...
    - Özellikle bassları seviyorum böyle kulağa vurmalı biraz o basslar dımtıs dımtısss... :yourock Bunun dışında müziğin netliği önemli tabiki özellikle "aaa bu şarkıda böyle bir seste mi varmış?" demeliyim dinlerken yani kaliteli olmalı ki şarkıdaki en küçük tınıları bile duyup zevk almalıyım... :naughty
    - Bunların dışında Sennheiser CX300 II Precision'tan daha iyi yada en azından onun seviyesinde bir kulaklık önerirseniz çok sevinirim...

3. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    cks77x hakkında bilgi alabilir miyim?

aradığım özellikler :

kesinlikle dengeli ses ( nötr diyelim her ton aynı şiddette çalsın)

kablosu cepteyken fazla karışmasın

s,ş de patlamalar olmasın

Collapse Signature Expand Signature
  4. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,802
  5. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    arkadaşlar merhaba

Cep telefonumda sadece müzik dinlemek için kullanabileceğim pop hip hop r&b club tarzlarında. Basları güçlü hissettiren ama tiz ve midleride boğmayacak bir kulaklık arıyorum.
    Dışarıda kullanacağım için ses izolasyonunun iyi olması önemli.Gerçekten değecekse 300tl nin biraz üzerine çıkabilirim teşekkürler.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Şu an işin aslı bu rakam sıfır olup da baslı olup, ezmeyen birşeyler pek aklıma gelmiyor. Bulabilirseniz Klipsch X10 güzel olabilir. Vsonic GR07 Bass edition olabilir, biraz sibilans yapabilse de. Aklına gelen arkadaşlar olursa yazarlar.

İkinci el olarak ise öneriler olabilir. İkinci el IE8, 1. nesil SM3, beeelki UM3x bulunabilir. Bir de ikinci elde bir tane Dunu DN1000 var, o da istediğinizi verebilir, güzel bir pazarlık yapmayı deneyebilirsiniz.

7. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    CKS99 olabilir baslarını övüyorlar baya. Ben de almayı düşünüyorum. Monster Turbine ve Gratitude kullandım ama arıza yapınca monster markasından vazgeçiyorum. 200 tl civarına cks99 alınabilir, sıfır.

8. as_usual

as_usual
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Benim tavsiyem JVC Ha-s500 olur eğer bass ağırlıklı müzikler seviyorsanız. Eğer amfi kullanmıyacaksınız empedansı düşük bir model bulmanızı öneririm. Bende rap, hip hop, trap tarzı müzikler seviyorum. Samsung galaxy note 3 kullanıyorum. Telefonu rootladıktan sonra kulaklık çıkış sesini yükselttim ve viper audio programı ve JVC Ha-s500 ile çok iyi sonuçlar aldım. Yalnız JVC kulaklığı ebay veya amazondan alabilirsiniz sanırım fiyatıda yaklaşık 55-60 $ civarında

Çok özür dilerim başlığı yazdıktan sonra gördüm, kulakiçi kulaklık tavsiyesi sorulmuş. Sony MDR-Ex210b fiyatına göre çok performanslı bir kulaklık onuda tavsiye ederim.

9. iLkeR

iLkeR
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Merhabalar

20 yıldır davul çalan birisi olarak, gündelik hayatta da güzel bir kulaklıklığı hakettiğimi düşünüyorum ve buna istinaden fikir almak için hergün sitedeki ikinci el ilanlarını takip ediyorum(fakat taksitle sıfır alacağım) ve saatlerce saatlerce forum okuyorum. sonunda ise denon 660'dan girmişsem hifiman re-262'den çıkıyorum, akg k518'den girmişsem koss portapro'dan çıkıyorum. yani konu hakkında müthiş bir bilgi isteğim ve sevgim var fakat bu sevgi artık bir kirliliğe dönmüş durumda.. bu arada davul için yapmam gereken egzersiz saatlerim gidiyor. mesela sabah 7.30'dan bu saate kadar(12.30) forum okuyorum ve hergün böyleyim, düşünün artık!
    dolayısıyla bana bir tavsiye verip, beni bu mahkumiyetten kurtarırsanız çok çok memnun olacağım arkadaşlar!

dediğim gibi davul çalıyorum, genellikle fusion jazz, swing, funk, latin jazz dinliyorum ama duyum isteği olarak birazcık bas-tiz(V) eğilimim de var. kulakiçi de olabilir, kulaküstü de olabilir.. fiyat aralığım ilk etapta 150-300 tl ama sanki birazcık daha zorlayabilirim!

Kaynaklarım: İriver Clix2, Creative muvo c100 ve gariban telefonum; samsung galaxy ace

benim son kararim; bir koss portapro alıp, iyi müzik için kesin ve zararsız bir başlangıç yapmak!?

veya

bir westone um3x alıp sahnede de, gündelikte de, her zaman ve heryerde onu kullanıp bir taşla 2-3 kuş vurmuş olmak! (uzun vade de yıpranma payı?)

fikir vermesi açısından uzun zamandır not aldığım kulaklık listem:

denon 660-770-880
    dt 1350
    ath m50-cks 90
    hifiman re 262/272
    westone um3x
    etymotic er.4p-s
    akg-k518
    koss portapro

lütfen beni özgürleştirin arkadaşlar :)

herkese şimdiden çok teşekkürler.

10. Sonus

Sonus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    [300 TL maksimum kulaklık önerisi]

arkadaşlar merhaba
    bass ağırlıklı müzikler dinliyorum.
    SMS audio by 50 diye bir kulaklık gördüm hi-fi bölümünde sergilenmiş fiyatı 300 tl. gerçekten hifi kategorisinde bir kulaklık mı ?
    daha önce tecrübe edineniniz varmı ?
    ayrıca maksimum 300 tl ye kadar bass larından memnun kalabileceğim bir öneri istiyorum mümkünse.

not: önceki kulaklığım sennheiser cx300ii

teşekkürler

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    SMS Audio'nun kulakiçisi de olduğundan, kulakiçi aradığınızı varsayıyorum.

Sadece basların iyiliğini istiyorsanız bence elinizdeki kulaklık iyidir. Yok tatmin olmuyorsanız hangi yönlerinden tatmin olmuyorsunuz belirtirseniz birşeyler önerebiliriz.

12. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    merhabalar şu an cks90 modelini kullanmaktayım.ilk başlarda mükemmel bir kulaklık gibi gelirken şu an tepki olarak yavaş kaldığını ve bassların dağınık olduğunu hissetmeye başladım.daha çok ayrıntı duyabileceğim bassları düzgün bir kulaklık alıyorum.trance,progressive,klasik,alternatif rock tarzı müzikler dinliyorum aslında aradığım kulaklığın her açıdan yeterli olabilmesini istiyorum.bana önerebileceğiniz bir kulaklık var mı?bir de accessoryjack gibi uygun fiyatllara kulaklık satın alabileceğim siteler söyleyebilir misiniz?gelirken gümrüğe takılma gibi bir riski var mı?

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    @brsdrgn:

Biraz yukarıdaki mesajımı kopyalıyorum aşağıya. Bunların yanında bence bu bütçe için CKS90 ile idare edin.

Kulaklık alışveriş siteleri ise marka modele göre değişiyor genelde, hepsinin bir yerde bulunduğu bir site yok. Gümrüğe takılma gibi bir riski var tabii ki, ama 75€ altını vergi ödemeden, üstünü ise %20 vergi ödeyerek gümrükten alabiliyorsunuz. Korkulacak bir durum yok.

14. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    @MuttFTS
    yanıtınız için teşekkür ederim.audio technica nın yeni çıkan modellerini çok merak ediyorum.bütçeye de uygun fiyatları var ancak karakterleri nasıl bir fikrim yok.öncelikle iyi bir müzik çalar almalıyım sanırım.sonra kulaklığa geçmeyi planlıyorum.

15. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    bir anda yüksek bir iem almak yerine deneyimleyerek yavaş yavaş yükseleyim istiyorum.böylece tecrübe de kazanmış olacağım.

Audio-Technica ATH-CK90 PRO MK2
    yukarıdaki model hakkında ne düşünüyorsunuz?yabancı sitelerdeki yorumları okudum ancak yine de kafam biraz karışık.ikinci el satan bir arkadaş var ondan almayı planlıyorum.

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Klipsch X10 bulun, alın derim.

17. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    açıkçası ilk defa duydum.internette yorumlarına biraz baktım.sanırım siz de kullanmış ve sonra satmışsınız.şu an da tr de satılık bulamadım.amazonda indirime girmiş ama bana tuzluya mal olacak gibi.karakteriyle ilgili biraz bilgi verebilir misiniz?bir de benim sorduğum ürün nasıl sizce?

18. deadlypride

deadlypride
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar Ath ckm500 üm bozuldu.Sol taraftan yok denecek kadar az ses geliyor ne yapabilirim?

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Satın aldığınız yerle iletişime geçerseniz garantiden değiştirebilirsiniz sanıyorum.

20. deadlypride

deadlypride
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    2.el aldım en yazık ki :embarassed:

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.