100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,796
    re262 dx50'ye cevap verdiği gibi 4s'e cevap verecek mi peki?

2. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Haklısın Engin atlamışım orayı.

4s beslemeyecektir ama vokaller çok canlı,baslar örtmüyor hiçbişeyi, hemen hemen aynı tür dinliyoruz. 4s'ini de değiştirmeyi düşünürsen aradığını bulabilirsin, 4s ile olmaz ama diyeyim ben artık yazmadan önce de iki kere okur kafama girmesini sağlarım.

Collapse Signature Expand Signature
  3. orthodoxbee

orthodoxbee
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Telefon için kulaklık ararken telefondan olcaz galiba :D

4. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Değiştirme değil de Hi-fi bir digital çalar bakabilirsen, ya da kulaklık önersi de gelir birazdan 4s'ine göre :)

5. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,796
    Kulakligin karakteri tam olarak uyuyor haklisin ama 150ohm'luk re262 güc isteyen bir alet, o yuzden verim almak zor.

Eger açık karakterli bir sunum isterseniz re400, koyu ve sıcak karakter isterseniz gr07 mk2 öneririm.

6. orthodoxbee

orthodoxbee
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumlarınız için çok teşekkürler, dediğiniz ürünlere bakacagım, im50 için ne düşünürsünüz alamadım biraz içimde kaldı, ama kulaklarıma oturmu rahat olurmu şüphelerim var, yorumlarınızı merak ettim

7. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Bu fiyat aralığında sıcak karakterli olup benim en çok aklımda kalan kulaklık ex600 dü.Eğer bu kulaklıkta fit sorunu yaşamasaydım birçok arkadaşa tavsiye etmek isterdim fit sorunu yüzünden hiç dile getirmiyorum.Genelde sıcak karakter isteyene gr07mk2 tavsiye ediliyor ama alıp memnun kalmıyan baslarının yetersiz geldiğini söyleyen bile var baya merak etmeye başladım gr07 yi.

8. Daywalker

Daywalker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    87
    Merhaba, halihazırda Hifiman re-400 kullanıyorum. Ses rengi olarak çok memnunum, bana göre çok berrak bir sunumu var ve son derce dengeli. Benim için tek eksiği görece gövdesiz olması. altlar kimi türde yeterli gelirken kimi türde yetersiz kalıyor gibime geliyor. Head-fi' da kimisi GR07' yi daha başarılı bulmuş, daha zengin çalığını söylüyorlar. Re 400 ve Gr07'yi kullanmış arkadaşlar varsa tavsiye bekliyorum.

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Ikisini de dinleyeli baya oldu ama hatirladigim headfiye paralel.

Gr07 daha govdeli fakat ayni zamanda daha kabalik ve yogun. Re400 daha stressiz ve ferah.

10. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,927
    Peki jvc fxz100 mü t-peos h-100 mü bu yapıya uygun diye sorsam ne diyorsunuz?

11. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    H-100 sıcak değil ve tizleri de yumuşak diyemem. Fakat midbastan ziyade dipbas arıyorsanız iş görür.

12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Pfe 112 alsam elektronik müzik dinleyebilir miyim?Baslar yetersiz gelir mi?Headfi de falan siyah filtreler ile dinleyen var,ancak bassız gelir diye çekiniyorum.Ne düşünüyorsunuz?

13. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Siyah filtreler tizleri örtüyor(parlaklığını azaltıyor ) onun dışında baslara çok bir etkisi yok . Benim fikrim Pfe elektronik için hızlı ama kuru gelecektir ama herkesin bir popisi var ben giyinirim bu şekil sen giyinirsin şu şekil, ;D belki hoşuna gidebilir . Vocal trance dinleyeceksen fena olmaz da o zaman da basta çok derinlik aramıycaksın .

14. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    1-1,5 senedir pfe 112 ile elektronik (drumstep,glitch,dnb vb.) müzik dinliyorum ve emin ol basların yetersiz gelme ihtimali yok. Gayet tok ve hızlı basları ile elektronik müzikte yarı yolda bırakmaz. Ben siyah filtrelerle dinliyorum, belki birazcık detaydan fedakarlık yaptırıyor ama bas tepkisi farkedilir derecede artıyor. Bir de üstüne arrowun bas eklentisi geldi mi :love: Hanamichinin de dediği gibi parlaklığı da azaltıyor ve bence bu iyi bir şey çünkü pfenin tizleri çok tekdüze bana göre, ön planda olmamaları daha iyi. Kurulukta çok kişisel, ben bu tarzlarda soğuk sunumu daha çok sevdiğim için pfe ile hiç bir sorun yaşamıyorum.

15. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bende bu okuduğuma inanamıyorum. PFE122 var bende de, bence SIFIR bas... Hatta şimdiye kadar dinlediğim en cılız ses diyebilirim. X3 ile basları +10 yapınca bile ııı ıııııhh. Filtre konusunda İkebana kardeşe katılıyorum, baslara çok birşey yapmıyor, sadece geri kalanı da bozuyor ;D

Yani denemeden karar veremezsin bu konuda, muazzam hayal kırıklığına uğrattı beni. Ama şunu soyliyim, çok rahatlar, kalitesi çok iyi, uçları da baya kaliteli. İçinden çıkan taşıma çantası da çok kullanışlı. Sesi yaramazsa bunları neden yazdın diyeceksiniz, sesi beni açmaz sizi açabilir, zevk meselesi.

16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Vazgeçtim zaten :)

17. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Yerinde karar derim ;D
    Problem BA değil ama. Şu anda Westone W20 kullanıyorum, ağırlıklı bir tür elektronik müzik dinliyorum, sesinden acaip memnunum.

18. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Ben PFE yi kullandım elektronik müzk dinledim gri filtre ile ve ilnginç bir şekilde oldukça memnundum. Beni başka bir şey almaya zorlayan şey çözünürlüğün yetersiz gelmesi idi(CK10 aldım ondan sonra). CK10 da benim en keyifle elektronik müzik dinlediğim kulaklıktı.

19. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    necrophites in dapı sony arada amfide var güzel bir uyum yakalamış olabilir. Bazen neyin neyle uyum sağlayacağı belli olmuyor ,dinlemek lazım :) Mesala bana da 1 yıldır shure 215 bassız dediler hm602 de davul ritimleri falan çok iyi oldu keşke daha önce alsaymışım dedim özellikle izolasyonu çok iyi . Oğulcan zaten hd650 dinliyor onu kesecek kulakiçi ya idarelik olur f\p yada orta\üst seviye :)

20. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Barış doğru söylüyorsun bu üçlünün uyumu gerçekten çok güzel ve keyifli. TDK'yı aldım o kadar boşta yatıyor mesela, Pfe hala ilk tercihim. Ama yine de Pfe'de bas yok lafına hiç bir şekilde katılmıyorum. Bir şarkıya, olmayan bası arkadan güm güm vermekle bir kulaklık baslı sayılmaz bence. Pfe şarkıdaki bası üstüne yapaylık katmadan veren bir kulaklık. Hele bazı şarkılarda gümbür gümbür bas verdiğine de şahidim. Kayıt ön plana çıkıyor böyle durumlarda. Tabi ki herkesin kendi tercihi ama pfe ve elektronik müzik uyumlu bir çifttir derim ve giderim :)

Not: Pfe'yi farklı dap ve telefonlarda amfisiz olarak da dinledim, fikirlerim sadece sony+arrow üzerinden değildir. Bilginize... :wink

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.