100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    X10 bence de, olmazsa cks1000 veya dunu olabilir.

Collapse Signature Expand Signature
  2. redpassenger

redpassenger
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese iyi geceler. Kulaklık arama telaşında yolum bu siteye düştü. İsteklerimi belirteyim ona göre tavsiyelerde bulunabilirseniz çok iyi olur.

İpod ve İphone'da müzik dinliyorum.

Daha önce sadece sennheiser mm50i kullandım ve garantisi bittiği gün bozuldu namussuz. AKG Q460 kullanıyorum evde ama dışarısı için kaba duruyor. İn-ear almak istiyorum.

Genelde R&B, Club, Country, Pop, Bass'lı müzikler dinlerim. Ama basshead değilim illa monster beats gibi bası vursun diye beklentim yok. Rap, Rock, Klasik müzik neredeyse hiç dinlemem.

Bazı kulaklıkları araştırdım. Shure 215, ATH CKS 90, Vsonic gr06, Klipsch Image S4

Siz ne tavsiye edersiniz başlangıç aşaması için ? Hem bulunması kolay olan, hem benim için ideal, hem de f/p olarak hangi ürünler iyidir ?

Şimdiden teşekkürler .

3. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Sony xb90 ı da incelemeni tavsiye ederim. Sennheiser c300, Monster Turbine ve sonrasında Monster Gratitude kullandım kulak içi. Xb90 siparişi verdim Amerika'dan gelen bir arkadaşına ay sonu elimde olacak inşallah. cks99, gr07, denon c300 gibi modeller arasında kaldım. Ancak uzun yıllardır kulaklık kullanan biri olarak ( eskiden alt seviyelerdeydi kulaklıklarım ) xb90 da karar kıldım. Monster Gratitude kulaklıklarda üretim hatası olduğu için üretimi durdurulmuş. Benim ki de mikrofon/kumanda kısmı bozuldu ancak seste sorun yok. Firma ile temasa geçtim ve ücretsiz Monster DNA kafa üstü kulaklık gönderdiler, gratitude da bende kaldı. Müşteri memnuniyeti iyi ancak ürün kalitesi beni pek tatmin etmedi o yüzden yılların güvencesi ve memnuniyeti ile Sony almaya karar verdim (evet sony fanıyımdır bir çok üründe). Kısa süre sonra çok uygun fiyata Gratitude yi satacağım ( sadece iphone/ipod larda çalışıyor ), almak isteyen olursa iletişime geçebilir. Full kutu içeriği vs.. var. Kulaklık uçları hiç kullanılmadı...
    Sony xb90 ı henüz denemedim ancak 16mm driverdan beklentim yüksek. Yorumlara da bakınca millet nelerden vazgeçmiş bu kulaklık için. $90 civarında amazonda. Ses ayrımı ve sahnesini fiyatına göre çok başarılı bulmuşlar. Basslar da 16mm driver etkisi ile çok övülüyor. Ayrıca Sony kulaklıkların ses rengini sıcak olarak tanımlarlar genelde. Uzun süre dinlenebilir. Yormaz kulağı. Üzmez, hırpalamaz. Monsterlarda ayrıca bir sıkıntı ergonomi oldu benim için. Kulağımda durmuyor alet ve inanılmaz yer seçiyor. Azıcık oynama olsa ses inanılmaz değişiyor, basslar yok tizler birbirine girmiş. Masabaşı dinle yani kalkıp da gezme kulaklıklar. Ha memnun olanlar da var belki benim kulak yapımdandır. Daha detaylı bilgi ya da kıyaslama isterseniz kullandığım kulaklıklar hakkında yazınız, sorunuz, çekinmeyiniz.

4. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    Fiyatı 1 tık arttırabilirseniz Dunu D1000 tavsiye ederim. Şu an 2. el kısmında uygun fiyatlı bir tane olması lazım. Ayrıca kulaklığın karşılaştırmalı incelemeleri de mevcut. Rahat rahat karar da verebilirsiniz. Ben size onu tavsiye ederim.

2. olarak AKG Q460'ı insanlar dışarda müzik dinleyebilsin diye üretiyor sanıyordum. Hatta on-ear modellerinin arasında küçük olanlardan bile denilebilir o_O

Bahsettiğiniz müzik tarzları için özellikle SE215'den uzak durmanızı tavsiye ederim.

Hoşgeldiniz bu arada.

5. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Dunu alabiliyorsanız ben de tavsiye ederim, kötü yorum duymadım hiç ayrıca hybrid olması da ayrı bir avantaj. İkinci el pek tercih etmiyorum, bütçem de sıfırına yetmedi. Yoksa benim de tercihim o olabilirdi.

6. reel3132

reel3132
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    öncelikle merhaba forumda yeniyim ben rock türü için bir kulaklık arıyordum kulak içi olursa çok daha iyi olur şuan elimde urbanears var ama bassları iyi rock müzikte bildiğiniz berbatlaşıyor yani önereceğiniz birşey varsa iade etmeyi planlyıorum zaten

Edit : Hem pop hem rock dinlemek için kulaklık onerısenız daha ıyı olur ıkısındede başarılı bır kulaklık pop rockda dinlyiorum çünkü teşekkurler

muse,artic monkeys,coldplay,imagine dragons vb

7. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Bütçenizi tam yazsanız daha iyi olur sanırım, birde bu segmentte armatür ve dinamik olarak tercihiniz ne olacak gr07,gr06 (dinamik olarak) birde se215,westone 3 ikinci el bulabilirseniz armatür olarak mevcut benim bildiklerim ve sizi tatmin edeceğini düşündüğüm modeller arasında.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Mayıs 2014 ---
    Sizede bir carbo basso ya bakmanızı önereceğim buda bir tercih olabilir. Kulak içi olarak farklı ve basları dinlediğim kadarı ile tatlı ve çok hoş bir kulaklık.

8. reel3132

reel3132
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam 200tl diytelim sıfır urun almak istiyorumbir model onerırsenız memnun kalırım teşekuurler

9. redpassenger

redpassenger
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2. el almaya da pek sicak bakmiyordum ama arastirayim. Q460 ne kadar kucuk olsa da sonucta on-air. Bir in-ear kadar rahat kullanamiyosun. Takim elbise giyip uzerine Q460 takinca komik duruyo mesela.

Dinledigim muzik %80 bass agirlikliymis onu da belirteyim. Martin Garrix- Animals gibi. Yani bas'lari guclu olsun alacagim kulakligin.

Butce tam 100-300 basliktaki gibi.

Armatür ve dinamik ne demek bilmiyorum. Monitor'u duydum sadece

10. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    Siz Dunu'yu zorlamaya çalışın :)

11. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,930
    Aslında size imzamdaki 180 TL fiyatıyla DN-23'ü tavsiye ederim ama forumda yaygın değil. Martin Garrix-Animals, Dvbbs-Tsunami gibi parçaları doğru veren basları ve yumuşak sunumuyla dinletir.

12. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Bas ağırlıklı, sahnesi geniş ve temiz mid - tiz istersen sony xb90ex al keyfine bak derim. Subwoofer basları ve ses derinliği bir yana gayet de sağlam bir kulaklık. 16mm driver sony'nin en iyi kulaklıklarından biri olan ex1000 serisinden. Japonya dışında satışı olmadığı için pek yaygın değil ancak Amazon'da bulabiliyorsun ve 200TL civarına kapına kadar gelir.

13. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    -Olabilirse 2. el 300 liraya kadar bulabileceğim bir kulaklık arıyorum
    -Country, classical ve rock music ve birazda bilinen dünya hitlerini dinlemekte olup kaynak olarak ipod video 5.5g kullanmaktayım.
    -Önceliğim vokal ve tizler. Yalnız tizlerde perde, törpülenme olsun istemiyorum cılız olabilirler sağa sola dağılabilirler ama hepsini olabildiğince(rahatsız etme sınırı) duymak istiyorum. Sadece yormasınlar yeter. Tizleri sevdiğimden değil sadece onlarsız şarkı tatsız tuzsuz geliyor. Brainwavz b2'yi referans alırsak ondan 1-2 tık geride olsalar yeterli olur kanımca. :)
    -Aslında aradığım kulaklık biraz da analitik tarafa kaçıyor. Bas için hiçbir şey demiyorum. Baslar istedikleri gibi olabilirler, yeter ki mid ve tizlere karışmasınlar. Sahne için de hiçbir şey demiyorum.
    -Önceliklerimi sıralayacak olursam;
    vokal kalitesi(sahnede kaybolmayan, önde olan vokal)>tiz performansı>yormayan ses>konfor

Çok kulaklık denedim ve anladım ki benim için bir kulaklıkta olması gereken sadece iki şey varmış. Birincisi vokal ses ikincisi de yormayan ayrıntılı tizler.
    Aklıma r272 ve pfe112 geliyor. Her halükarda bu iki kulaklığı da denemeyi düşünüyorum.
    Bundan önce de direk pfe232 alıp tatminkar bir ses elde edebilirim diye düşündüm ama Blind arkadaşın yaptığı yorum beni pfe112'ye yöneltti.

(Şu an ipod +gr07)

#1413 cyraz, 25 Mayıs 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Mayıs 2014
  14. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    170

hifiman re-400 olabilir.

15. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,018
    Pfe 122 var bende. Sesi oldukca ciliz gr07 den sonra. Ayrica yuksek seste cok distortion yapiyor. Gr07 ile x5in 80-90 volumeuna rahat cikiyorum ama pfe 60dan sonra bozulmaya basliyor.

16. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Re272 bulamazsam kulakiçi iem dönemimi gr07 ile sonlandıracağım gibi geliyor. Çünkü gr07'den sonra w4-ex1000 vs. pek bir şey katmayacak gibi. Yani enerji buna değmeyecek gibi. :)Kulakiçi gr07'yi bir köşede dursun. HD600-650 he-500 hd800 ile evde kullanım için kulaküstü kulaklık edinmeye başlayacağım. Habire kulaklık al-sat da yapamam. Çünkü bu seviyeden sonra kulaklıkların fiyatları 500 liradan başlıyor. :)

17. ahmetburakaytemur

ahmetburakaytemur
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar benim bir sorum olacaktı ama bende telefonuma bir kulaklık almak istiyorum fakat bu konu hakkında kulaklıklar hakkında pek de bilgim yok o yüzden yardım ederseniz çok sevinirim 200 TL ye kadar sıfır veya 2. el kulaklık bakıyorum önerileriniz nedir acaba ben model falan pek bilmiyorum araştırıyorum fakat herkes her kulaklık için iyi diyor bende hangisini alacağıma bir türlü karar veremiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

18. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Ne tur muzik dinliyorsunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. ahmetburakaytemur

ahmetburakaytemur
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben yani farket miyor kulağıma hoş gelen her müziği dinlerim ama önereceğiniz kulaklık bas temelli olur ise çok iyi olur baslı müzikler daha çok tercih ederim ve bas seslerini daha çok severim yardımlarınız için teşekkürler

20. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.