200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. pismoruk

pismoruk
    Expand Collapse
    Guest

Teşekkürler hocam yorumunuz için, fischer audio çok mennun kaldığım bi marka ürünleri de çok estetik 3ü arasında kaldım ben de... Deneyecek yer de yok malesef :kafa:

2. recepky

recepky
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    akg k272 hd nasıldır hocam sence? yalnız arkası kapalı 272 nin sahneyi daraltmasın? bir de head-fiye bakmam lazım şimdi millet ne demiş 242 ve 72 lere

3. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    94
    "hocam" bilgilenince bizi de haberdar edersen seviniriz!

4. recepky

recepky
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kusura bakmayın yaşça büyük olduğunuzu anlamadım malum forum o yüzden samimiyete verdim biraz :)

5. uurdundar

uurdundar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selam herkese ben de bir takas sonucu akg k 272 hd sahibi olmustum, kulaklik icin birkac cumle ile sunlari soyleyebilirim;
    dis seslerle olan butun iliskiyi kesip tertemiz bir ses ile muzik dinliyorsunuz,
    enstruman ayrimi gayet iyi mid ve sahne tatmin edici ayrica tizlerde de ic guveysinden hallice..
    Ancak bir iki kelam da soyle edeyim kulakigin basslari ve derinlik / 3 boyut performansi beni tatmin etmedi... Bowers & Wilkins P5 denemek istiyorum bakalim...
    Bu yuzden elimden cikarmayi dusunuyorum...

SFLO2 + Fiio E6 + AKG K 272 HD

6. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    94
    Yaş önemli değil sevgili forumdaşım. Lakabın altına isim yazmak gibi bir alışkanlığımız var sitede. Hani uygulayan var uygulamayan zorunlu değil. Oraya yazıyoruz ki daha samimi, doğrudan hitap edelim birbirimize. Kendinizi tanıtım başlığında tanıtıp, iletişiminizi daha kuvvetli bir noktaya da çekmenizi tavsiye ederim. Böylece daha çok yardım alma imkanınız da olur. Her ne kadar sizi tam tanımıyor olsam da şimdiden hoşgeldiniz diyeyim :)

272 ile 242 apayrı kulaklıklar olduğunu duymuştum. Onun dışında 242 için enstruman ayrımı muazzam, sahnesi yarı açık yapısından olsa gerek, oldukça geniş, derinlik olarak idare eder seviyede diyebilirim. Frekans dizilimi V şeklinde ama gerçekten bunu tam hissetmiyorsunuz. Benzerlik noktasında da şöyle diyeyim, HD650 ile AKG K601 arası bir ses rengi var. Tabi kalitesi ve ait olduğu sınıf bu kulaklıklarla o kadar benzerlik göstermiyor ama 150 dolara bence bedava gibi birşey.

7. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba değerli arkadaşlar,
    Yaklaşık 1 sene önce, forumdaki arkadaşların tavsiyeleri üzerine PhonakPFE+SansaFuze ile aranıza katılmıştım. Hala kullanmaya devam ediyorum. Kulaklığımın büyük boy silikon uçlarından birini ve silikon kulak arkası desteklerinden birini kaybetmem dışında herhangi bir sıkıntım yok. Bu hafta içi sipariş verip getirtmeyi planlıyorum zaten. İki sorum olacaktı. Metal müzik dinleyen birisiyim. PFE her isteğimi karşılamasada idare ediyoruz.

-PFE kullanmış biri olarak bundan sonraki iem deneyimim sizce ne olmalı ? PFE'de ki detaylar beni tam anlamıyla tatmin etmiyor ve tizler çok parlak. Ha ben memnunum ayrı birşey :) Cihazı alırken bunun farkındaydım zaten. Aranızda benim gibi pfe kullanan varsa, hangi uçları kullanıyor acaba ?

-Kafaüstü kulaklık denemek istiyorum. Evden daha çok dışarıda kullanacağım için;
    Ses yalıtımının iyi ve uzun süreli kullanımda rahatsızlık vermemesi gerekiyor. Tabiki detaylarda çok önemli. Fuze kullanıyorum fuze'un sürebilmesi gerekiyor. Ama bu o kadar önemli değil. En kötü bir amfi alırım diye düşünüyorum. Gerekirse Fuze'u da değiştiririm. Bilmiyorum çokmu şey istedim. Sanırım bu istediklerim grado'da var. Yalıtım dışında ! Konfor sanırım Sennheiser padleriyle aşılıyor. Metrobüste giderken yanımdaki insanlara Kreator,JudasPriest dinletmek istemem açıkçası. :evl

Özet geçmek gerekirse,
    Metal müzik dinleyen ve detaylara önem veren bir dinleyicinin 200-500 TL arası bir bütçeyle alabileceği en iyi kafaüstü kulaklık nedir. Yurtiçinden bulabilirsem sanırım benim için daha avantajlı.

Saygılar.

8. ubiquitous_arda

ubiquitous_arda
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Bütçe =>> 200TL +- 50TL
    Amfi ve DAC =>> Clip+
    Sıfır veya ikinci el tercihi =>> Her ikiside olabilir.
    Yurtiçi veya yurtdışı =>> Her ikiside olabilir.
    Dinlenen müzik türleri =>> Rock, metal.
    Nasıl bir ses aranıyor =>> Temiz, perdesiz bir ses. Derin baslar, metal dinlememe rağmen derin baslar hoşuma gidiyor.
    Diğer beklentiler:

Şuanda FiiO E11 ve SHO9560 ikilisini kullanıyorum niyetim bunları satıp yeni bir kulaklık almak. Mümkünse daha portatif bir model istiyorum. İzolasyon benim için çok önemli ne ses almalı ne ses vermeli. Yüksek ses ile müzik dinlemeyi sevdiğim için ve toplum içinde kullanmayı düşündüğümden belirttiğim gibi izolasyon önemli. Şimdiki kulaklığım yalıtım ve konfor konusunda çok başarılı bana bunu aratmayacak bir kulaklık iyi olurdu. Bugün AKG Q460 denedim çok beğendim. Bu kulaklık hakkında fikirleriniz ve alternatiflerinizi öğrenebilirsem çok sevinirim. Yurtdışından da alma imkanım var ancak 10 Aralık'ta askere gidicem ozamana kadar yetişirse tabiki.

iheadphones sitesini inceliyordum Türkiye'ye kargo bedeli olarak £12.49 yazıyor vede parantez içinde 2-3 days yazıyor European Express ile doğru mudur? 2-3 günde teslim alabilir miyim vede gümrükte sıkıntı çıkar mı European Express ile? Şimdiden tavsiye ve görüşleriniz için teşekkürler, iyi forumlar.

Ekleme: Arkadaşlar amazon.com'da kulaklıklara bakarken gördüm birçok ürün Türkiye'ye gönderilmiyor ancak beğendiğim bir kulaklığı sepete eklediğimde sıkıntı çıkmadı ve ödeme sayfasına kadar geldim fiyatı 100 dolar civarıydı. Yani sipariş verebiliyorum fakat bu siparişte herhangi bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım?

9. goksuned

goksuned
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar bütçem 250 tl civarı. Kulaklığı ipod Touch 3. Jenerasyon ile kullanacağım. Rock metal indie blues türlerinde müzik dinliyorum. Brainwavz m4 ve phonak pfe 112 v1 kullanıyorum. Sahne konusunda beni hiç tatmin etmiyorlar. Çok iyi sahnesi olan konforlu bi headphone istiyorum. Saygılar.
    Edit: ne baş önde olsun ne tiz. Bass boguyor tiz kafa yoruyor aşırı olunca.

10. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Bütçeniz olsa SM3 tam aradığınız kulaklık diyebilirim. Sahne olarak iyi Triple Fi 10 olabilir fakat tizleri yorabilir.

11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,802
    Arkadaş kafaüstü istemiş..

12. ubiquitous_arda

ubiquitous_arda
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Yok mu banada bir cevap arkadaşlar? :embarassed:

amazon aynı ürünün gönderiminde şuanda sorun çıkartıyor nasıl bir saçmalıktır anlayamadım. O yüzden ebay'de bir satıcıda buldum güvenilir geldi link burada:

http://www.ebay.com/itm/AKG-Q460-Qu...76402722?pt=US_Headphones&hash=item3f1773c522

Sizler ne düşünürsünüz acaba? Bu model yerine farklı bir model önerir misiniz? Portatif, yalıtımı iyi ve temiz, hafif baslı bir ses istiyorum.

Ekleme: Arayışta olduğum için eklemeler yapıyorum sürekli yeni mesaj yerine kusura bakmayın. Şimdi ebay'de Top-Rated olmuş satıcılardan birisinin sitesini buldum PayPal'da kabul ediyor. Link burada:

http://www.sonicelectronix.com

Bu site hakkında da fikir sahibi olan var mı?

13. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,802
  14. Ahmethuseyin

Ahmethuseyin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Audio Technica ATH-T500 ve ATH-ES55 bu kulaklıkları önerirmisiniz

15. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    91
    Ne için önerir miyiz? Beklentileriniz nedir? Tarzınız? Ne ile kullanacaksınız?

16. Ahmethuseyin

Ahmethuseyin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    ipad 3 de kullanacağım. genelde pop müzik dinliyorum.
    Sennheiser,akg,audio technica, beyerdynamic in modellerini inceledim fakat karar veremiyorum bir türlü

17. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    91
    Ipad'de kullanacaksanız, bir arkadaşım AKG 518 ile kullanıyor fena değil gibi yani ben o türü dinlemediğim için tam yorum yapamıyorum ama arkadaşım memnundu.

18. Ahmethuseyin

Ahmethuseyin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    beyerdynamic dtx910 ve akg k514 mkii nasıldır

19. Ahmethuseyin

Ahmethuseyin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Shure 'ın SRH440 Studyo kulaklığını ipad ile kullanabilirmiyin

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    Ne tür müzikler dinlediğinizi söylerseniz daha sağlıklı yorumlar gelecektir.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.