200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3454.msg105274#msg105274 date=1379600869]
    İzolasyonu başarılı diyor :)
    [/quote]

Telefondan okuyunca kacirmisim :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  2. bloodjunkie

bloodjunkie
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Zaten portaproyu alacağım zaman grado sr60 istiyordum. o zamanlar pahalı olduğundan portapro almıştım. dt660'a bakayım ben bir detaylıca. başka tavsiyesi olan var mı?

3. muraterden

muraterden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dt660 güzeldir nötr bir sese sahip ve detayları hiç fena değil fiyat performansta iyi bir kulaklıktır memnun kalacağınızı düşünüyorum.

4. bloodjunkie

bloodjunkie
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dt660'ı sıfır bulamayacağım galiba. hiç bir yerde yok. :(

5. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Merhaba arkadaşlar.Yeni konu açmak istemedim.Hazır beyerdynamic bahsi geçmişken;
    Fiio E9 amfim var.Direk olarak PC'me bağlı.Ses kartım kaliteli değil.Muhtemel Realtek.Beyerdynamic DT770 250 ohm kulaklığımı takıp müzik dinlediğimde sanki kulaklık tam beslenmiyor.Sesi açtığımda baslarda patlamalar tizlerde parlamalar oluyor.Aynı müziği Denon Ah-d1100 ile dinlediğimde sesi tam açamıyorum bile.Problemsiz dinleyebiliyorum.PC yerine bir kaç DAP denedim sonuç aynı.Kulaklık tam beslenmiyormu yoksa kulaklığın performansı bu kadarmı acaba?

6. Murcielago

Murcielago
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    113
  7. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,803
    Bence ucuz yollu da olsa DAC alın öyle kullanın, bilgisayarın ses kartıyla yazık etmeyin.. Dap'ların ise ne olduğunu bilmeden yorum yapmak zor ama beslenememesi kuvvetle muhtemel..

8. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    İlginiz için teşekkür ederim.Daplar; Teclast X30,Fiio X3'ün hem line out hem normal kulaklık çıkışı ile denedim.Sonuç aynı.Bu arada ucuz yollu bir DAC siparişi geçen hafta vermiştim.Henüz elime ulaşmadı.

9. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    59
    Aynı sıkıntı bende de var.

10. Murcielago

Murcielago
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    113
    Fiio E9 gibi bir amfi ile dt 770 250 ohm un yeterince beslenememesi bana pek mümkün gibi gelmiyor kulaklıkta bir problem olabilir mi acaba ? Zira amfi dahi kullanmadan sıradan playerlarla ya da onboard ses kartı ile çok deneyimim oldu , belli başlı sürülmeme belirtileri gözlense bile basslarda patlama vs hiç karşılaşmadım ki e9 oldukça güçlü bir amfi 770 250 ohm versiyonu bile olsa öyle güce çok çok aç bir kulaklık değil dolayısıyla e9 un hakkıyla beslemesi gerekir diye düşünüyorum.Bir de basslarda bahsettiğiniz patlamalar sadece yüksek seslerde mi yoksa tüm ses seviyelerinde mi meydana geliyor?

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Birincisi Engin'in dediği gibi DAC işe yarayabilir. Ses kartıyla ilgili bir durum olabilir.

Onun dışında E9 yüksek seslere doğru kontrolü biraz kaybedebiliyor. Onla ilgili de bir durum olabilir.

Collapse Signature Expand Signature
  12. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    59
    80 ohm dt770'i music streamer II dac ile e11, e9 ve birkaç amfide daha denedim bu sorun oldu hep. Orta seviyelere kadar iyi çalıyor, biraz daha artırınca basslar bozuyor, seste parazitlenme oluyor. Herhangi bir dap ile deneme imkanım olmadı.

13. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    @chelaureux Sanırım tamamen aynı problemleri yaşıyoruz.(Bu arada sizinle DH'den tanışıyoruz.)
    @Murcielago Ses amfide yüzde 50'ye gelmeden önce hiç bir problem yok.yüzde 50'yi geçtikten sonra vokal sesi daha çok öne çıkıyor.Tizlerde patlamalar başlıyor.Bas bozulmaya başlıyor.Kulaklığı sadece E11 veya Fiio X3'de dinlediğimde çok daha kötü.Kulaklıkta problem olabilir.
    Konu içeriğini değiştirdim kusura bakmayın.DAC gelince tekrardan deneyip gözlemlerimi aktarırım.Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

14. orhan2591

orhan2591
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    şu an elimde sennheiser px100 ii var.İpod touch 4g ile birlikte kullanıyorum.Acaba koss portapro alsam sennheiser px100 ii den daha kaliteli ses alabilirmiyim.özellikle flac parçalarda kaliteli ses alabilir miyim?dinlediğim müzik türleri pop ve rock.

15. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Eğer px100 ii eski px100 ile aynı ise koss porta prodan daha kaliteli ses verir. Porta pro boomy karakteri yüzünden şişirilmiş, abartılmış bir kulaklıktır. Px100 de bas ağırlıklı olmasına rağmen detay ve sahne konusunda porta pro dan daha iyidir.

16. Murcielago

Murcielago
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    113
    Px 100 den portapro ya geçmek size ses anlamında pek bir şey kazandırmayacaktır hatta ikisi arasında tercihim küçük farkla da olsa px 100 olur.Bunun dışında konfor ve yapım kalitesi olarak px 100 çok daha iyi durumda.Kısacası portaproya geçmek bana göre yükseltme sayılmaz yerinizde olsam farklı kulaklıklara yönelirdim.

17. orhan2591

orhan2591
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hangi kulaklıkları tavsiye edersiniz.bütçem maksimum 200-300 tl.

18. deadlypride

deadlypride
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Mümkünse yurtiçi,yurtdışından da gümrüğe takılmayacak şekilde maks 300 tllik bir kafaüstü arıyorum.2.el olabilir.Şu an kullandığım ckm500,önceki ise re zero idi.Telefon yada mp3 kullanacağım bu yüzden beslemede sıkıntı olmaması gerek.Ckm500'le bu fiyata fark yaratamıyacaksa almayacağım.Yanınada sansa düşünüyorum.Gramatik,Eric Clapton,XX,Daft Punk,System of a dawn,Yann Tiersen,Yanni gibi geniş bir yelpazede dinliyorum.Cevabınız için teşekkürler! :yourock

19. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    300'e hd25 bulunur ise en iyi seçim olur bana göre.

20. deadlypride

deadlypride
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3454.msg106831#msg106831 date=1381161860]
    300'e hd25 bulunur ise en iyi seçim olur bana göre.
    [/quote]
    Fiyat çok yüksek(HD25)

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.