200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Malesef fiyat aralığımın dışında.

Collapse Signature Expand Signature
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,254
    Ben SR80i kulaklığımı L-Cush padler ile kullanıyorum. L-Cush padler konforu biraz iyileştiriyor ve sese etkisi olumlu. Aklınızda bulunsun.

3. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Peki yeterince rahat mı? Burada yapılmış incelemede 1 saatten fazla kullanımın acı verici bir deneyime dönşeceğinden bahsedilmiş. Pedlerin yapısına bakarak az çok tahmin edebiliyorum bunu, ümüdim L-Cush idi. L-Cush "biraz" iyileştiriyor dediğinizde gene ikilemde kaldım listeden tamamen silip silmeme konusunda. Ses ne kadar kaliteli olursa olsun ben kulaklarımdaki kıkırdakların durumuna odaklanmışken önemi kalmaz.

4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,254
    Size şöyle izah edeyim. L-Cush'ın şeklini görmüşsünüzdür. Bu padin olayı şu (kulaklığın orijinal padlerine kıyasla) kulağın tamamının üzerine kapanmıyor. Orijinal padler bundan dolayı kulağı hem rahatsız ediyor hem terletiyor.

Fakat bu sefer de tam kulağın etrafından sarmadığı için padin kenarları kulak kenarlarına biraz baskı yapıyor. İlk kez denediğim zaman bu nedir ya demiştim. Fakat orijinal padlere göre kesinlikle daha iyi olduğunu (hem konfor hem ses) anladım zamanla. Eğer kulaklarınız büyükse bu bir sorun olur. Kulaklarınız küçük ya da normalse alışırsınız.

Neticede Grado bu. Ne yaparsanız yapın bir Beyerdynamic konforu almanız zaten mümkün değil.

Fakat ses harika :eek:k

5. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    O zaman Gradoyu listeden çıkarıyorum. Biraz kepçelik var bende :((

6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,254
    He bir de L-Cush padlerin altına ince çorap tarzı şeyler koyup üzerine L-Cush padleri takanlar var. Ben denedim. Elimde Beyerdynamic padlerinin yanında gelen kumaşlar vardı 2 tane. Sesin geldiği kısmın üstüne takılan. Onları keserek küçülttüm ve Grado'nun sürücülerinin üzerine koyup üstüne de L-Cush padleri taktım. Büyük bir fark yaratmıyor. Ama o kulak kıkırdağına gelen baskıyı azaltıyor.

Ek olarak Grado'nun kafa bandı istediğiniz şekilde esnetiliyor. Sıkı gelirse açabiliyorsunuz. (Fazla açmamak kaydıyla)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Mayıs 2014 ---
    Forumda ATH-AD700 satılıyor. Rahatlığı herkesin dilinde olan bir kulaklık. Sahnesi de aynı şekilde. Ben hiç dinlemedim tabi ama satan arkadaşa sorabilirsiniz belki. İncelemesi de var.

#1006 VirtuFortuna, 15 Mayıs 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Mayıs 2014
  7. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    İkinci elden pek haz etmem ama forumdan olunca olabilir diyebiliyorum. Forumda güven veren bir yapı var, nadir hobi, amaca yönelik özel forumlarda olduğu gibi. Kutlarım bu konuda.

Konuyu fazla dağıtmadan tekrar dönmek gerekirse Grado elendi o kesin. Peki yazdığım diğer kulaklıklar hakkında yorum yapabilecek var mı?

8. Nino İnfeliz

Nino İnfeliz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle iyi günler. Stüdyo referans kulaklık almayı düşünüyorum. fiyatı da belirttim. Önce Audio Technica ath m50 almayı planlıyordum fakat ülkemizde olmadığı için yurt dışından getirtmek zorunda kalıyorum fakat o da büyük bir miktarda gümrük vergisi koyduğu için vazgeçtim. Bir çok kulaklık araştırdım Beyerdynamic dt 770, sennheiser hd 280 pro vs fakat uygun bir kulaklık bulamadım. ya kabloları çok uzun ve kablosu çıkartılıp takılabilen cinsten değil ya da iyi bir ses için amfi gerektiriyor. Alacağım kulaklığı amfi olmadan kulaklık kablosunun boyutu çok uzun olmayan daha doğrusu dışarıda gezerken de kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum. Electro House ve Progressive House tarzı müzik üretmek için uğraşıyorum. Fakat belli bir home studio oluşturmadıkça verimli sonuç alamıyorum. Bende ilk olarak kulaklıkla başlamak istedim. Tarzıma uygun bir kulaklık tavsiyeniz varsa ve Türkiye den elde edebileceğim bir kulaklık olursa çok sevinirim. Tekrardan iyi günler.

9. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
  10. Nino İnfeliz

Nino İnfeliz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Bu site güvenilir mi bilmiyorum fakat bu site de yurt dışından getirtiyor ve gümrüğe karışmıyor. yani ha yurt dışından almışım ha bu siteden.. bir şey değişmiyor. gümrük vergisi çok yüksek olmasaydı yurt dışından alacaktım fakat baya bi yüksekmiş öyle duydum çoğu kişiden. Yine de çok teşekkürler hocam :)

11. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Ha öyle mi ben araştırmamıştım. Forumdaki bir üyeden AD700 aldım ben de zaten. Rica ederim bu arada.

12. Nino İnfeliz

Nino İnfeliz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende nakit alacak olsaydim eger 2.el almayi da planliyirdum fakat taksitle almak istiyorum. Bi turlu bulamadim Turkiye de studyo kulakligi

13. Nino İnfeliz

Nino İnfeliz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ultrasone HFI 780 kullanan biri var mi? Electro house tarzina uygun mudu? Deneyimleriniz varsa yazarsaniz cok memnun olurum.

14. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Merhabalar. Kulaklık için fiyat 450ye çıktı. 500'e kadar çıkabilirim maksimum. Yurtiçi garantili satış yapan yerlerden almayı düşünüyorum. AD700 denedim çok kısa bir süre (belki birkaç saat) Sesini beğendim. Basslar bir gıdım daha fazla olabilir belki ama rahatsız etmedi. Kulaklığın rahatlığı şahaneydi. Ne dersiniz, aynısından mı alayım yoksa o fiyata daha iyi ürünler tavsiye edebilir misiniz? DAC: Hrt MusicStreamer II+, amfi kendi yapacağım birşey olacak, hala üzerinde teorik olarak çalışıyorum onu yapana kadar cmoy yapabilirim idarelik. Müzik türünden bahsetmiştim zaten, Rock, metal, jazz, tekno, klasik..

15. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,621
    2.el bulursanız hd600 olabilir.Zaten amfi alacağım diyorsunuz problem olmaz.Cmoy ile falan olmaz ama.

16. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    300ohm benim düşündüğüm amfidede köklü bir değişiklik gerektirir. Türkiye fiyatı 2000TL diye gördüm. İkinci eli 500 liraya inse bile riske girmek istemem.

17. kojiroh

kojiroh
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    İlk göz ağrım olan SRH 440'ım kabloyu hareket ettirdiğimde cızıdramasıyla beni korkutmaya başladı, daha da kötüleşirse ilk aşamada kablo değişikliği ile hayata döndürmeyi planlıyorum, fakat yine de her türlü şeye hazırlıklı olmak adına yeni bir kulaklık aramaya başladım bile. Mümkünse artık kademe de atlamak istiyorum :)

SRH440'ın baslarından memnunum ama daha renkli ve derin bir ses olsa daha iyi olabilir (olmasa da olur), bir de tizlerde biraz yırtılma var şu haliyle. 400-500TL aralığında bu tarz olup da önerebileceğiniz bir kulaklık var mıdır? Bu aralık şartları zorluyorsa 600-700 civarına da çıkabilirim ama o zaman öbür konuya gitmem gerekecek :)

Bu arada, kulaklik.com'un SRH440 fiyatını gerçekten anlayamadığımı da belirteyim bir yandan da. Eğer o seviyedeki tüm kulaklıkların fiyatı bu şekilde 1.5 katına çıktıysa vay halimize.

Edit: İkinci el düşünmüyorum bu arada.

18. AMARULA

AMARULA
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar, Ben Kemal.
    Öncelikle alayım fiyat aralıkları
    150-300 tl arası
    Mobil olarak kullanacağım bir kulak üstü kulaklık arıyorum.

Elektronik, goa neo goa, minimal, trance ve vokal trans ağırlıklı olacak yurt içi/dışı fark etmez 2. El temizse olabilir..
    Android cihazımda kullanacağım
    AKG K452 uygun gibi duruyor ama siz tecrübeli insanlar da danışmak istedim :)

19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,621
    Müzikler güzelmiş.İem istıyorsanız t-peos h100 bu müziklere cuk diye oturur.İlla kafa üstü olsun diyorsanız accesoryjack de audio technica es700 satılıyor.Okudugum yorumlara göre sesi v şekilli.Bu türe çok iyi gidecektir.

2 kişi bunu beğendi.
  20. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Kendi reklamımı yapmak gibi olmasın ama sıfır M50'yi ben de 350 liraya satıyorum ve gümrük falan hiçbir sorununuz olmadan 10 gün içerisinde alıyorsunuz, M50 düşüne arkadaşlar için oldukça mantıklı :)

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.