200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70

@DrHolyday: Anlamadım kardeşim ne demek istediğini.

2. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3454.msg50765#msg50765 date=1335898433]

@DrHolyday: Anlamadım kardeşim ne demek istediğini.
    [/quote]

abi ikssolcır kötülemişti akg yi bende savunmuştum sen de kötüleyince dağıldı :) bu arada hastaymışsın sanırım geçmişler olsun sana iyi bakmıyorlar abi gel bana sen :D

3. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    He lan kimse bakmıyor. Cuma gününden beri yatıyorum. :uzgun

AKG'yi kötülemedim canım, CAL ile karşılaştırdım sadece.

4. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

arkadaşlar bu Cal! kulağı içine içine alıyor dimi.

@DrHolyday : hocam geçmiş olsun bu arada.

5. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    hasta olan ayhan abim :) cal! tamamen alır kulağı içine aşırı rahattır ve sesi de akg ye kıyasla (k518) mükemmeldir. ama izolasyon biraz sıkıntılı :)

6. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

o zaman ayhan hocam geçmiş olsun.
    bu cal! aklımı çeliyor fiyatıda ucuz.
    hafif ise dışarda kullanirım fazla büyük bir şeye benzemiyor.
    rahatlık akgde yok,mengene gibi.
    izolasyon orta seviye olursa sıkıntı çekmem.
    sesi biraz yükseltirim dolmuşta sesi dişarı fazla vermesse cal! mantıklı geliyor bana.
    :)

7. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    dışarda giymek özgüven meselesi :) görüntüsü de hoştur ama büyük biraz :) size kalmış :)

8. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

kulaklığı görünce fikrim degisecektir sanırım.
    birde şöyle 1~2 saat deneyebilsem keşke büyük merak uyandırdı bende bu kulaklı.

9. Sworn

Sworn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Metan müziğe mail attım Hd25-1 II nin fiyatı için.367 euro+kdv dediler :eek:

10. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ben şehirlerarası otobüs yolculuğunda kullanıyorum Cal!'ı daha öcü gibi bakana rastlamadım ;D Ama dışarda kullanmak cidden cesaret ister.

11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,802
    Aslında kafaüstü kullanımı yavaştan yayılıyor gençler arasında. Hatta kafaüstü kullanan erkek çocuğundan çok kız çocuğu görüyorum diyebilirim. Korkmayın yani, bu bilinç oturuyor..

12. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

peki hocam bu kulaklık ile tam olarak hangi tür müzikler dinlenir?

forumdaki arkadaşlar hareketli müzik dinlenir diyorlar siz ne dersiniz ?

13. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Valla hocam arkadaşlar benden daha deneyimli bu konuda.Ben rock-pop azcık bişeyde metal dinliyorum.Klasikte iyi gidiyor ama.Özellikle gitar vuruşları.

14. uran

uran
    Expand Collapse
    Guest

Selamlar foruma yeni katildim adim serdar yasim 30 bursadayim eskiden beri kulakliklara merakli biriyim fakat ilk defa iyi bi kulaklik almak istedim dun itibariyle bir adet sansa fuze siparis ettim birde Fiio e11 simdi sira 300 tl ye kadar bi kulaklik ve sansima ki yakin. Bi arkadasim cin de ve kendisi muzisyen ve haliyle kulaklik merakida var toptanci bi arkadasindn orjinal bose oe2 alabilirim sana hemen alip gonderirim dedi fiyat 212 tl civari ama istemezsem baska gondereecek simmdi ben genelde rock metal agirlikli muzik dinlemekle beraber herseyi dinleyebilirim BOSE OE2tavsiye edermisiniz yada baska bi kulaklik bakayimmi tavsiyelerinize guveniyorum :)

Bu arada ipad 2 de bolca dinleyecegim sunu da belirtmek isteri ki ipad de inanilmaz bi ses var bakalim sansa fuze de onun gibi mi

15. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba dostlar, iyisiniz inşallah. DonanımHaber'e de yazdım fakat buraya da yazayım dedim.

Aylar önce, uzun araştırmalar sonucu aldığım Fuze + PFE ile idare etmeye çalışıyoruz. :)
    İdare etmeye çalışıyoruz diyorum çünkü, pek tatmin olamadım açıkçası. Neden tatmin olamadın derseniz, sanırım Fuze'den ya da benim rockbox'ı yapılandıramamamdan kaynaklanıyor. Kulaklığı 5 yıllık asus laptop'a taktığımda, jetaudio ile kesinlikle daha ayrıntılı ve daha kaliteli ses alıyorum. Acaba diyorum benim Fuze'da mı sıkıntı var fakat rockbox'a tam olarak vakıf olmadığım için, cihazı karalamakta ne kadar doğru olur bilemem. (DH'den almıştım cihazı)

PFE'nin de yalıtımını bir türlü sevemedim ki sevilecek bir şey yok ortada. Kötü yani. Metrobüs'te durak isimlerini duyabiliyorum mesela. VsonicPro2'de böylemiydi yahu Halbuki ne heveslerle sipariş verip beklemiştim onu.
    Kendime uygun ucu bulamamamdan kaynaklanıyor sanırım. ComplyFoam'da memnun kalamadım. Kendi silikon uçlarındanda.

Ama ev kullanımında ya da sessiz bir ortamda, dinlediğim müzikten zevk alıyorum(Sansa'sız kullanımda) O konuda anlaşıyoruz.

PFE'den sonra kafaüstü'ne geçmek ne kadar doğru bir karar sizce ? PFE'yi satma gibi bir niyetim yok. Ev kullanımında memnunum cihazımdan.
    Fuze'dan da kurtulsammı diye de düşünmüyor değilim hani :) Fuze'dan sonra ne kullanmalı ?

Rock&Metal ve çok enstrumanlı müzik tarzım için önerebileceğiniz kafa üstü kulaklıkları değerlendireceğim.

-Uzun kullanımda rahatsız etmeyecek, dışarıda kullanıma elverişli olacak.
    -Yalıtımı PFE'den iyi olacak.
    -Mümkünse yurtiçinden bulunmalı ve 0 olmalı. (Kart kullanmıyorum. Yurtdışından alacak olursam, bir arkadaşın yardımına ihtiyacım olacak)
    -300-350 kadar bir bütçe ayırabilirim. Duruma göre değişebilir tabiki.
    Tüm enstrumanları duymak istiyorum. Özellikle bateri.

Saygılar.

#155 The MasteR, 5 Mayıs 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Aralık 2015
  16. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    [quote author=The MasteR link=topic=3454.msg51394#msg51394 date=1336259633]
    Merhaba dostlar, iyisiniz inşallah. DonanımHaber'e de yazdım fakat buraya da yazayım dedim.

Aylar önce, uzun araştırmalar sonucu aldığım Fuze + PFE ile idare etmeye çalışıyoruz. :)
    İdare etmeye çalışıyoruz diyorum çünkü, pek tatmin olamadım açıkçası. Neden tatmin olamadın derseniz, sanırım Fuze'den ya da benim rockbox'ı yapılandıramamamdan kaynaklanıyor. Kulaklığı 5 yıllık asus laptop'a taktığımda, jetaudio ile kesinlikle daha ayrıntılı ve daha kaliteli ses alıyorum. Acaba diyorum benim Fuze'da mı sıkıntı var fakat rockbox'a tam olarak vakıf olmadığım için, cihazı karalamakta ne kadar doğru olur bilemem. (DH'den almıştım cihazı)

PFE'nin de yalıtımını bir türlü sevemedim ki sevilecek bir şey yok ortada. Kötü yani. Metrobüs'te durak isimlerini duyabiliyorum mesela. VsonicPro2'de böylemiydi yahu Halbuki ne heveslerle sipariş verip beklemiştim onu.
    Kendime uygun ucu bulamamamdan kaynaklanıyor sanırım. ComplyFoam'da memnun kalamadım. Kendi silikon uçlarındanda.

Ama ev kullanımında ya da sessiz bir ortamda, dinlediğim müzikten zevk alıyorum(Sansa'sız kullanımda) O konuda anlaşıyoruz.

PFE'den sonra kafaüstü'ne geçmek ne kadar doğru bir karar sizce ? PFE'yi satma gibi bir niyetim yok. Ev kullanımında memnunum cihazımdan.
    Fuze'dan da kurtulsammı diye de düşünmüyor değilim hani :) Fuze'dan sonra ne kullanmalı ?

Rock&Metal ve çok enstrumanlı müzik tarzım için önerebileceğiniz kafa üstü kulaklıkları değerlendireceğim.

-Uzun kullanımda rahatsız etmeyecek, dışarıda kullanıma elverişli olacak.
    -Yalıtımı PFE'den iyi olacak.
    -Mümkünse yurtiçinden bulunmalı ve 0 olmalı. (Kart kullanmıyorum. Yurtdışından alacak olursam, bir arkadaşın yardımına ihtiyacım olacak)
    -300-350 kadar bir bütçe ayırabilirim. Duruma göre değişebilir tabiki.
    Tüm enstrumanları duymak istiyorum. Özellikle bateri.

Saygılar.
    [/quote]
    Samet isimli arkadaşımız t50p satıyordu, taşınabilir olarak gayet uygun ve rock tarzı müziklerde çok övülüyor bir düşünün isterseniz.

#156 devoker, 5 Mayıs 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Aralık 2015
  17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Yalıtımı PFE'den iyi olan taşınabilir kafaüstü biraz zor.

Türkiye'de bu iş daha da zor malesef.

Collapse Signature Expand Signature
  18. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Yeri değil ama diğer konudan cevap gelmedi daha.Pro 900 hakkında bir kaç şey yazarmısınız ?

19. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Kafaüstüler yalıtımı kulağa daha sıkı oturarak sağlar (tabii açık ise zaten yalıtım yoktur) ve taşınabilir kafaüstü modeller ister istemez kulağa atıyorum bir hfi 580 gibi oturmaz, kulağı ahtapot gibi sarmaz. O yüzden ne aradığınızı biraz güncelleyin.

Collapse Signature Expand Signature
  20. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevaplarınız için teşekkürler,

Kafaüstü modellerde yalıtım kötü derken, neye göre kötü acaba ?
    Dışarıdaki insanları rahatsız edecek seviyede müzik dinlemem zaten. Önemli olan benim ses duymamam. Dışarıya çok ses çıkıyorsa, sıkıntı değil. Ben onu dengelerim :)

Ama bana bir yol göstermeniz gerekiyor. ^-^

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.