2500 lira bütçe ile 2 adet bluetooth kulaklık :)

'Kulaklık Genel' forumunda Mmlyzfghj tarafından 24 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

1. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Öncelikle merhabalar.
    Bir kulaküstü bir de kulakiçi kulaklık almayı düşünüyorum. Başta sadece kulaküstü alacaktım fakat taşıma konusunda biraz sıkıntılı gibi sanki. Bütçenin büyük bir kısmını kulaküstü kulaklığa ayırmak istiyorum. Bu büyük ihtimalle sony wh-1000xm3 olacak geriye maksimum 400-500 TL arası bir para kalıyor onunla da dışarıda günlük kullanım için kulakiçi bluetooth kulaklık alacağım. Müzik tarzım karmaşık biraz her türden müzik dinliyorum ama geneli bass ağırlıklı oluyor.

Kısacası 2500 liraya 2 Adet kulaklık alacağım ve bunun hangileri olacağına karar veremedim.
    Önerilerinizi nedenleri ile birlikte açıklarsanız sevinirim.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    İem konusunda tatmin edici bass biraz zor sanki. Özellikle düşük bütçeyle. Size önerebileceğim model Blon-BL 03. Ben kullanmadım ama sık sık denk geldiğim bir model. Bass performansı iyi deniyordu. Kafa üstü kulaklık kadar iyi olacağını sanmam ama günlük kullanımda iş görecektir. Üstelik fiyatına göre oldukça başarılı olduğu söyleniyor.

Edit: Bluetooth olduğunu yeni fark ettim. Ses kalitesi önceliğiniz ise bu modeli hala öneriyorum. Ama konfor ağır basıyorsa maalesef önerim yok. Bluetooth modelleri pek araştırmadım.

Mmlyzfghj bunu beğendi.
  3. HiFidays

HiFidays
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Dostum bende Sabbat e12 var baslarını seviyorum zamaninda almistim kullanmiyorum baska kulaklik var simdi bu ise bosa cikti temiz.. Almak istersen satayim sana bi arastir netten yabanci forumlarda basshead yaklasan ses karakterinin oldugu soyleniyor bencede oyle..

4. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Hocam öncelikle öneriniz için teşekkür ediyorum.
    Sadece Bluetooth kulaklık düşünüyorum çünkü bozulan kulaklıklarımın %90 ı kablosunda kopukluk ve yıpranması dolayısıyla bozuldu.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Kasım 2021 ---
    Hocam ikinci el kulaklık pek bana göre değil yine de teşekkürler.

5. HiFidays

HiFidays
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    İyi akşamlar..

Mmlyzfghj bunu beğendi.
  6. o_kan

o_kan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    108
    Disarda niye almayi dusundugunuz sony kulakligi kullanmiyorsunuz? Noise cancelling ozelligi olan bir kulaklik, asil amaci disarda kullanmak :) Ben de bir ara sirf metro ile ise gidip gelirken dinlemek icin almistim ve noise cancelling ozelligi baya basariliydi. Tek sikintisi cok soguk havalarda dokunmatigi biraz sapitiyordu. Onun icin elden cikarmistim.

7. Mmlyzfghj

Mmlyzfghj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Hocam boyut farkından dolayı böyle düşündüm. Kafa yapım biraz büyük olduğu için takınca sankı bi kafa daha oluyor. Tabi bunun yanında hava sıcak olduğunda terleme problemi de var. Mersinde yaşadığım için genelde hava sıcak oluyor.